banan575

ON, PB czy LPG

Polecane posty

caseon    1

Diesle w LPG to juz byly 10 lat temu tzn.mozna juz bylo zalozyc do Diesla LPG tylko po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ciekawe porównanie :) ale...

 

"W przeciwieństwie do benzyniaka ma prawie o 50% większy moment obrotowy co prowadzi do lepszego, subiektywnie, odczucia mocy"

 

Subiektywnie lepsze odczucie mocy autor tego obiektywnego artykułu czuje głównie dzięki sześciobiegowej skrzyni w dieslu, wrzucić mu piątke ze słabszych wersji to już nie będzie taki fajny :) Nawet w tabelce widać że przy większych prędkościach diesel traci nieco w porównaniu do benzyny, przyspieszenie 140-180 zajmuje mu o 0,7 sek więcej a przecierz ma taki wielki moment i 6 biegów :) Autor chyba nie do końca rozumie pojęcie momentu obrotowego i niepotrzebnie podnieca sie jego szczytową wartością na silniku ;) Zapewne zdziwiłby sie bardzo gdyby zobaczył jak wolnossące auto podobnej wielkości z maks. momentem ok. 170Nm wciąga oba te VW :) Plus TDI to stosunkowo mniejsze zużycie paliwa.

Osiągi generalnie mają bardzo zbliżone, w normalnych warunkach nie będzie czuć różnicy bo niezbyt często jeździ się 200 km/h. Co innego spalanie 9,2 vs 14,2 litra, jak dla mnie wybór jest jasny :) .

Moment obrotowy to ciągle tajemnicza wartość, i tak liczy się moment na kołach, a ten zależny jest od biegu na którym jedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ostatnio miałem okazję jeździć VW Passatem b6 2.0 TDI z DSG. Kapitalna sprawa .;) Nie martwisz się o zmianę, sama redukuje przy wyprzedzaniu nawet o 2 biegi w dół. Dwoistość natury tej skrzyni ma źródło w dwóch trybach stylu jazdy zwykły i sport. W komforcie biegi w przypadki trubotraktora zmieniały się przy około 2tyś, zaś w sporcie skrzynia zwlekała aż do około 4 tyś. Z tą skrzynią wiązała się też pewnego rodzaju oszczędność w ruchu miejskim, bo DSG wrzucało 6 bieg przy 60km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

bez lopatek dsg to dalej zwykly automat, wiem ze przyspiesza lepiej od manuala, ale radosci z jazdy nie daje. z lopatkami to genialna sprawa bo nie trzebe miec opanowanych tak dobrze nóg by z powodzeniem redukowac przed zakretami :P

dzis jadac autobusem (golfiarz na kolkach stoi) mialem okazje przeczytac bardzo ciekawy artykul z ktorym sie w 99% procentach zgadzam:

http://www.technikajazdy.info/techniczne/m...oment-obrotowy/

1% watpliwosci wnosi wstep, po ktorym mozna sie spodziewac nieprawdy, ale za chwile sie wszystko wyjasnia - polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziennikarze w gazetach motoryzacyjnych zachwycają się dieslem Hondy. Jednak dla mnie ten silnik to lipa. Moment jest tak nisko, że jazda samochodem po mieście to ciągłe wajchowanie. ;) Strzałki do zmiany górę każą momentalnie zmieniać biegi. Po przekroczeniu 2 tyś. silnik gwałtownie zwiększał obroty i robiło się głośno. Poza tym dolata 14-18tyś zł za diesla to przesada. Wersja benzynowa jest znacznie bardziej komfortowa, silnik ma duży zakres obrotów i mimo zmiany według wskazań strzałek mamy większą elastyczność co do wybory ekonomicznych obrotów. :P Co więcej benzyna jest znacznie cichsza w porównaniu do A4 (b8) i Passat (b6) z silnikami 2.0TDI głoś silnika we wnętrzu jest wręcz taki sam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzisiaj w TVN Turbo usłyszałem, że 1.9 TDI 105 KM można bezpiecznie podkręcić do 200 KM ;) . Chyba się trochę zagalopowali...

Odnośnie 1.9, silnik 110 KM w A4 (b5) jest na pompie rotacyjnej? Czy osiągi są dużo lepsze niż wersji 90 KM? Jeśli ktoś miał kontakt z tymi samochodami prosiłbym o opinie :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mozna tylko ile $$$$ idzie ;):P mam paru znajomych co pociagneli te muly do 170 KM, tylko co z tego jak wydali na nie czasem bagatelne sumy dochodzace do 50 000 pln, bo to choroba i caly czas ciagnie gotowke, tak wiec krecic go do 200 KM mozna, tylko po co??

zarowno silnik 90 i 110 KM posiadaja pompe paliwa rotacyjna (rozdzielaczowa). roznia sie glownie wtryskami i turbo. osiagi sa o tyle lepsze o ile podaja parametry tu nie zadnych codow.

wiekszym cudem mozna nazwac silniki na pompowtryskach (od 130 KM), tam mozna dojsc do 300 KM na seryjnym dole :) , ale powyzej 220 to juz sie zaczyna droga zabawa i mnostwo problemow zwiazanych z ukladem napedowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2 jak obcykany w VAG-u, mam pewną prośbę. Mógłbyś napisać coś na temat 2.0TDI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moglbym, najwazniejsze, ze nie ma praktycznie osoby w polsce ktora by ogarniala elektronike tego silnika, dlatego na razie jest ich jak na lekarstwo i wszyscy montuja nadal 1.9 z ktorym mozna zrobic wszystko ;)

jesli chodzi o silnik w postaci seryjnej to nic niezwykłego, kupujesz lejesz paliwo i jezdzisz, ale niczym szczegolnym sie nie wyroznia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
@brzozak2 jak obcykany w VAG-u, mam pewną prośbę. Mógłbyś napisać coś na temat 2.0TDI?

o ile silniki 1.9TDI to wdzięczny temat, to 2.0TDI, szczególnie z początków produkcji, to totalna porażka, miał poważne wady konstrukcyjne. Znajomy w swojej salonowej Altei 2.0TDI DSG na gwarancji 3 razy silnik wymienił, poza tym w tych silnikach wypalają się uszczelki pod głowicą, pękała głowica, pada turbina (bardzo szybko), połyka olbrzymie ilości oleju silnikowego. U znajomego w warsztacie stoja dwa silniki z rozbitków na podmianę części... cały czas cos si przydaje. Od roku 2007 znacznie je poprawiono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
mozna tylko ile $$$$ idzie ;):P mam paru znajomych co pociagneli te muly do 170 KM, tylko co z tego jak wydali na nie czasem bagatelne sumy dochodzace do 50 000 pln, bo to choroba i caly czas ciagnie gotowke, tak wiec krecic go do 200 KM mozna, tylko po co??

zarowno silnik 90 i 110 KM posiadaja pompe paliwa rotacyjna (rozdzielaczowa). roznia sie glownie wtryskami i turbo. osiagi sa o tyle lepsze o ile podaja parametry tu nie zadnych codow.

wiekszym cudem mozna nazwac silniki na pompowtryskach (od 130 KM), tam mozna dojsc do 300 KM na seryjnym dole :) , ale powyzej 220 to juz sie zaczyna droga zabawa i mnostwo problemow zwiazanych z ukladem napedowym.

No rozumiem, że da się tyle wyciągnąć, ale wiąże sie to ze zmianą prawie wszystkich części, bo na seryjnych podzespołach długo nie pochodzi. Co innego AWX, AVF, one wyjściowo mają 130 KM i większy potencjał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Co do silniczków 2.0TDI z początków produkcji to jeszcze koło zamachowe dwu masowe regularnie się sypało


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja mam w fiacie bravo 1.9 JTD 105KM ojciec w golfie TDI 90KM... Co do TDI a JTD jest przepaiść mianowicie jtd ma znacznie lepsze przyspieszenie, nie czuć tak tej turbo dziury, no i kultura prac... przecież tdi po odpaleniu chodzi jak traktor jak ojciec odpali golfa przy oknie w domu to całe okno drży.... zaś jtd działa ciut inaczej mianowicie często wracałem z dyskotek to nawet nikt nie wiedział że do garażu wjeżdżam w przeciwieństwie do tego jak wracałem golfem cały dom się budził.... No i o wyścigach jakie przeprowadziłem moim autkiem nie wspomnę ;) I miny tych z wieśniackich bmw czy calibr :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Słyszałem, że obecnie produkowane 2.0 TDI z CR są bardziej trwałe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po pierwsze to porównuj te same moce, 15 KM to duża różnica...Po drugie TDI 90 w golfie jest na pompie, JTD na CR to wiadomo, że golf będzie głośniejszy. Za 15 lat pojawią się na wsi TDI CR także będzie ciszej ;) Po trzecie to jakie BMW objeżdżałeś? 316 lpg czy może 318 d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obecny TDI z CR jest bardzo cichy nie zależnie czy siedzisz w Audi czy w VW. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

może i TDI z CR sa ciche ale kupując diesla ze stajni VW i tak bym zdecydował sie na głośnego i klekoczącego TDi na pompowtryskach ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Bobek: pozwól, że zapytam; Chcesz sobie kupić jakieś nowe wozidło ze stajni VAG ?? ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skąd taki wniosek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

A choćby i ta wypowiedź ;) ale oczywiście są to domysły i człowieczek może się mylić :P

Sam rozglądam się za samochodzikiem i szukam, pytam, czytam i co tylko :)

 

@brzozak2 jak obcykany w VAG-u, mam pewną prośbę. Mógłbyś napisać coś na temat 2.0TDI?

Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Póki co nic nie wiadomo. ;) Zresztą jeżeli już to szeryf kupuje, bo mnie to może jedynie na Bugatti Maluchito(126p) stać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

No fakt wszystko zależy od szeryfa ;) W moim przypadku od szeryfowej :P Póki co obecnie stać mnie tak jak to nazwałeś na Bugatti, jednak na przyszły rok trzeba coś zakupić :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74
Dzisiaj w TVN Turbo usłyszałem, że 1.9 TDI 105 KM można bezpiecznie podkręcić do 200 KM :) . Chyba się trochę zagalopowali...

Odnośnie 1.9, silnik 110 KM w A4 (b5) jest na pompie rotacyjnej? Czy osiągi są dużo lepsze niż wersji 90 KM? Jeśli ktoś miał kontakt z tymi samochodami prosiłbym o opinie :) .

 

A ja to przed chwilą szłyszałem na TVN Turbo i chyba rzeczywiście coś im się pomieszało żeby to do 200KM kręcic :)

 

A co do A4 to brat właśnie ma b5 po lifcie, ten silnik właśnie jest na pompie rotacyjnej i wolał też ten silnik brać bo jest najmniej awaryjny, niż w porównaniu na pompowtryskach, pozatym naprawa pompowtryskiwaczy jest wiele droższa :)

Wiem że silnik 90KM pali coś mniej niz 110KM, ale napewno i osiągi są mniejsze..wlaśnie kumpel od brata ma też A4 tylko przed liftem i właśnie 90KM, co do osiągów to dokladnie nie wiem, ale przypuszczam że są mniejsze i z tego co wiem A4 przed liftem jest dużo mniej wyciszona w środku :P

 

Tak ogólnie to też chyba będę miał w planach swojego benzyniaka zmienic na diesla..bo jakoś dużo lepiej mi się jeździ dieslem i wogóle mniejsze spalanie :) Jeżdzę benzyną 1.4 75KM i jak czasami dorwę TDI-ka to tylko ogień :) Tylko nie na zimnym silniku..turbine trzeba szanować bo szkoda jej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj