banan575

ON, PB czy LPG

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

ale kamil nie opisal dokladnie jak to sie stalo, moze wpadl prawym przednim badz tylnym bokiem....

jest duzo sytuacji, a ty od razu wyciagasz wniosek, ze wpadl czolowo, zmiescil sie miedzy kolami, scielo dach, glowe.... kaputt

 

EDIT

 

no i kurka kamil mnie uprzedzil :lol: , bananowa juz ci dzis mowilem po co sie nosi glowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hmmm chyba cos zle odczytales moja wypowiedz, albo ja ja zle skonstruowalem :lol: ale nigdzie sie z niczego nie smialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale tak wyglądało jak byś się śmiał z tego a nie ma się z czego śmiać nie wiesz kiedy cie to może spotkać.

 

Sorry ja kończe dobranoc wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
Ale ten na czołowe poszedł a ja nie tył to był prawie urwany a nie mówie terz że mnie poducha uratowała tam pewnie na demno sam Jezus czuwał.

on nieposzedl na czolowe tylko na zakrecie wypadl i uderzyl w plot. to auto co jest na zdjeciu to golf-IV. strazacy nic przy nim nie robili bo kierowca wylecial z auta,

Tylko 100km\h i tyle po nim zostalo.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

moj kumpel ma ropniaka ale paliwo ma tanio bo bierze ze zbiornikow w ktorych jest dla maszyn i odlicza sobie potem ta rope :)

a co disla na gaz sa sa ale nie oplacalna instalacja i to dopiero nowosc i jest z tym soro komplikacji sa dwa sposoby pierszy ze silnik pobiera troche ropy i troche gazu a drugi (idjotyczny) przerobic disla na benzyniaka trzeba zrobic otwory na swiece załozyc aparat zaplonowy itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że silnik benzynowy jest najlepszy ale to ma swoją cenę...(cena benzyny) nowy disel jest porównywalny mocą do silnika benzynowego,nom a dla rolnika to wg.mnie ON jest najlepszym rozwiązaniem,wiadomo dlaczego,a jeżeli chodzi o instalację LPG jest ok ale autko przy założeni instalacji traci kilka koników,i nie wiem czy np montaż instalacji LPG do małego silnika benzynowego np 1,1 lub 1,2 jest dobrym rozwiązaniem samochody z takimi silnikami przecież i tak są już oszczędne a gdy się zamontuje gaz to i może będą jeszcze bardziej oszczędne,lecz takim autkiem nie polecał bym się pchać na "3"chyba że się wcześniej na PB przełączy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ile kosztuje to zależy jaki wtrysk. Jednopunktowy, dwupunktowy czy wielopunktowy? Mój starszy zakłada instalacje LPG tak więc mniej więcej kojarzę jakie są ceny instalacji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

i chyba na cene ma tez wpływ ile cylindrów (przy sekwencji) i jak butla duza ma byc .. a czy traci na mocy to nie wiem watpie w to zeby cos tracil ..wiesz jak ktos chce oszczedzac i mu nie zalezy zbytnio na predkosci byle by do 100 to nie zwraca na to uwagi ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No na cenę oczywiście ma jeszcze wpływ jeszcze wiele innych czynników a ja wymieniłem te najważniejsze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1
...jeżeli chodzi o instalację LPG jest ok ale autko przy założeni instalacji traci kilka koników,i nie wiem czy np montaż instalacji LPG do małego silnika benzynowego np 1,1 lub 1,2 jest dobrym rozwiązaniem samochody z takimi silnikami przecież i tak są już oszczędne a gdy się zamontuje gaz to i może będą jeszcze bardziej oszczędne...

mój sąsiad ma TICO tam jest taki mały silnik a on jeszcze założył do niego gaz :)

Ile kosztuje to zależy jaki wtrysk. Jednopunktowy, dwupunktowy czy wielopunktowy? Mój starszy zakłada instalacje LPG tak więc mniej więcej kojarzę jakie są ceny instalacji.

a czy opłaca się założyć LPG do poloneza Atu plus 1,6 GSI z silnikiem wielowtryskowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursusik 1634 to czy się opłaca założyć LPG do tego poloneza to zależy min. od tego ile teraz on spala ci benzyny,podejrzewam że coś ok 10l na 100 ale jeśli się mylę to mnie popraw,nom i czy myślisz o założeniu nowej instalacji czy chcesz może kupić jakąś używaną i przede wszystkim ile kręcisz rocznie tym polonezem kilometrów???i jak długo chcesz jeszcze ten samochód eksploatować,podejrzewam że jeśli chciałbyś go w ciągu 2 lat wymienić a nie kręcisz więcej niż 5tys to nie warto...a podejrzewam że ci pali tą 10 bo mojego kumpla ojciec ma takiego i mówił że mu tyle pali ale on chyba miał coś prze regulowane,nom ale on gaz założył jeździ nim do dziś a instalacje ma już teraz 4 rok kupił używaną za 800zł a rocznie robi ok 10tys nim a gazu też mu chlapnie bo i nawet 12 a z przyczepką 14 ale opłaca mu się ten gaz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

LPG Woj. Kuj-Pom Włocławek 1,60-1,70 zł/l

Bydgoszcz podobno ~1,30zł/l

 

 

Naszą Fabią 1,4 przejazd na gazie 100km kosztuje ~13zł (spalanie 8l/100 i gaz 1,7zł/l), bo po wiejskich drogach tyle LPG spali :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@ursusik1634 Powiem ci że na wielopunkcie to nie za bardzo opłaca się gaz zakładać. Bo on pewnie spala mniej niż moje seicento. A taka instalacja będzie z 3tys kosztować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

mnie przejazd 100km kosztuje w granicach 15 zł też skodą, tylko że w dislu, puki co jest zwrot akcyzy i vacik się odlicza to nie jest żle,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jak dla mnie to tylko benzyna albo diesel. Sam mam diesel'a w audi a4 90KM ale jak się depnie to idzie. robie rocznie ok 18-20 tys km a tankuje na firme wiec dlatego diesel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1
@ursusik1634 Powiem ci że na wielopunkcie to nie za bardzo opłaca się gaz zakładać. Bo on pewnie spala mniej niż moje seicento. A taka instalacja będzie z 3tys kosztować.

polonez to jest takie auto przewieź jedź... czyli od takiej brudnej roboty. Wydać 3 tys. to nie jest taka prosta sprawa tym bardziej,że zrobiłem nim w 2008 5,5 tys km. Więc po prostych obliczeniach nie opłaca się zakładać LPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przekopując internet znalazłem ciekawy artykuł, http://www.volkswagengolf.pl/vwgolf/30/dan...tdi-vs-18t-test.

Ktoś pewnie napisze, że 1.8 T jest przestarzałe i stąd duże spalanie, ale TDI też nie jest szczytem techniki. Mimo wszystko widać jaki potencjał drzemie w pompowtryskach ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
Naszą Fabią 1,4 przejazd na gazie 100km kosztuje ~13zł (spalanie 8l/100 i gaz 1,7zł/l), bo po wiejskich drogach tyle LPG spali ;)

u mnie podobnie

 

kiedyś byłem zdania że żeby zaoszczędzić to tylko ON. Z tego względu że instalacje LPG na gaźniku spalały sporo więcej gazu lub mocno osłabiały moc silnika. do tego często coś się rozregulowało lub filterek się zapchał lub coś tam jeszcze. Do tego pierwsze instalacje LPG na wtrysku aby było taniej montowano bez komputerka czyli robiono z wtrysku gaźnik. Z tego względu rozumiem sceptyków LPG no ale trochę się zmieniło...

 

Jeśli LPG to tylko sekwencyjny (mogę dodać że teraz jest ponoć już 3 generacji więc ciągle robione są postępy)- nie widać różnicy w osiągach samochodu ani w spalaniu (jeśli nie liczy się PB na rozruch).

co do kosztów LPG trzeba dodać że na 1000km powinno się przejechać jakieś 50km na PB aby zapobiec zapiekaniu się wtrysków, do tego spali się i to nie tak mało PB na rozruch czyli tak naprawdę samochód spali średnio LPG tyle samo co by spalił PB i jeszcze około 1-1,5l PB /100km

 

W moim przypadku (30 000km rocznie) koszt instalacji LPG zwróci się po roku użytkowania (wkalkulowałem także koszt 3 dodatkowych przeglądów których nie musiał bym mieć gdybym nie instalował LPG)

Co do ON to można się spierać, ale i tak w najlepszym przypadku wyjdzie że koszt paliwa jest taki sam w każdym innym LPG wychodzi lepiej. Jednak koszt zakupu nowego auta z silnikiem diesla jest dużo wyższy niźli dodatkowa instalacji LPG. Ryzyko zatankowania trefnego paliwa jest całkiem spore, a benzynowy silnik jest na to o wiele mniej wrażliwy. Jedynym minusem LPG wg mnie jest mniej miejsca w bagażniku ze względu na wożenie dojazduwki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
W moim przypadku (30 000km rocznie) koszt instalacji LPG zwróci się po roku użytkowania (wkalkulowałem także koszt 3 dodatkowych przeglądów których nie musiał bym mieć gdybym nie instalował LPG)

Naszą jak kupiliśmy w 05r. to miała przejechane niecałe 100 000km -teraz ma 140 000km i przez ten przebieg raz pod głowicą poszła uszczelka, a raz pod pompą wodną, no i chyba 2 filterki po 7zł były zmienione ;)

 

Jeśli LPG to tylko sekwencyjny (mogę dodać że teraz jest ponoć już 3 generacji więc ciągle robione są postępy)- nie widać różnicy w osiągach samochodu ani w spalaniu (jeśli nie liczy się PB na rozruch).

co do kosztów LPG trzeba dodać że na 1000km powinno się przejechać jakieś 50km na PB aby zapobiec zapiekaniu się wtrysków

Tak. Niektóre auta tak mają ze z PB na LPG przełączy jak silnik osiągnie ponad 40OC -u nas jest tak ze przy jakis obr silnika zmienia...

 

 

Jedynym minusem LPG wg mnie jest mniej miejsca w bagażniku ze względu na wożenie objazdówki.

Eh nie dosyć ze mały to 3/4 koło zajmuje....


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To zależy jaki masz przełącznik. Bo jeżeli automatyczny to zazwyczaj 40 stopni jest warunkiem przejścia na LPG. Ale jeżeli masz ręczny przełącznik to na 1 ustawieniu masz ciągle benzynę, położenie środkowe to ciągle LPG a na ost położeniu jest benzyna po przegazowaniu przełącza się na LPG.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nawet ten automatyczny ma swoja regulacje. Kumpel ma Astre i ma ustawione na 8 stopni, mnie sie nie daje ustawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Przekopując internet znalazłem ciekawy artykuł, http://www.volkswagengolf.pl/vwgolf/30/dan...tdi-vs-18t-test.

Ktoś pewnie napisze, że 1.8 T jest przestarzałe i stąd duże spalanie, ale TDI też nie jest szczytem techniki. Mimo wszystko widać jaki potencjał drzemie w pompowtryskach ;).

Ciekawe porównanie :) ale...

 

"W przeciwieństwie do benzyniaka ma prawie o 50% większy moment obrotowy co prowadzi do lepszego, subiektywnie, odczucia mocy"

 

Subiektywnie lepsze odczucie mocy autor tego obiektywnego artykułu czuje głównie dzięki sześciobiegowej skrzyni w dieslu, wrzucić mu piątke ze słabszych wersji to już nie będzie taki fajny :) Nawet w tabelce widać że przy większych prędkościach diesel traci nieco w porównaniu do benzyny, przyspieszenie 140-180 zajmuje mu o 0,7 sek więcej a przecierz ma taki wielki moment i 6 biegów :) Autor chyba nie do końca rozumie pojęcie momentu obrotowego i niepotrzebnie podnieca sie jego szczytową wartością na silniku :) Zapewne zdziwiłby sie bardzo gdyby zobaczył jak wolnossące auto podobnej wielkości z maks. momentem ok. 170Nm wciąga oba te VW :) Plus TDI to stosunkowo mniejsze zużycie paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no no w LPG robia postepy a nie tylko w sekwencji juz nie widac roznice jak zwykly dobrze jest zalozony to tez nie widac roznicy..

a nawet wymyslili disla z LPG chociasz to moim zdaniem jest nie oplacalna taka instalacja w dislu.. sa 2 typy tych instalacji czytalem kiedys o tym jedna DUOcos tam polega na tym ze silnik bierze troche ropy i troche gazu nie pamietam w jakich stosunkach .. a druga ze disla trzeba przerobic na bezyniaka musi miec swiece itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj