arassso

914, 1014 czy MTZ 82

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arassso    3

Mam ursusa 385 i takie rzeczy typu spalanie itd można sobie darować bo wiem jak i co. I właśnie chodziło mi o takie porównanie jakie dał kolega @Meler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

mysleliśmy z ojcem nad belarusie 820,2 nowym z powodu choroby ojca zrezygnowalismy i mamy zamiar kupic coś uzywanego. Ojciec widzi tylko mtz mówi ze twarde silniki itd duzo biegów mozna dobrze dobrać no i w cenie ok 30 35 tyś młode roczniki jeszce w miare. ja znowu mam przekonanie co do silników i tego ze mtz to ciagnik do katowania w polu ale mamy ta c 385 i robiłem w niej już chyba wszystko przy zakupie takiego ursusa 914 lub 1014 wiedział bym na co zwracać uwage no juz sie zna bardzo dobrze buzowe tego typu ursusa a przy mtz nie bardzo. chociaż argumety ojca tez mnie kuszą na mtza i nie wiem co lepiej ?? najlepiej jak by sie wypowiedział uzytkownik który uztykuje oba tego typu ciągniki gdzies w galerii kiedys widziałęm ktoś tam miał mtz i ursusa z przodkiem

biez ursusa mtz nie jest do ciezkiej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

przypnę się tutaj mam pytanie jaki ciągnik byście wybrali mtz 82 w małej kabinie ?(w dużej nie zmieści mi się do garażu ) czy ursusa c385A ciągnik jest na 15ha ornego 3-4 klasa jedno pole 7 ha równe drugie pole 8 ha duża góra i glina do pomocy traktor miałby c360 która zrobi wszystkie lżejsze prace .Ciągnik ten miałby tylko wykonywać podorywkę orkę głęboką i uprawę pod siew z agregatem 3metry oraz transport zboża w żniwa no i opryskiwacz gdyż w c360 nie mam kabiny

Co byście wybrali pieniądze to około 20000 wiem że za 16-17tyś kupie mtz 82 w małej kabinie w bardzo dobrym stanie .Co do cen c385A to za bardzo się nie orientuję lecz wiem że różnica to około 10 tyś gdyż widzę c385A za 25-26tyś w stanie dobrym ?co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Za 20 to raczej ursusa z napędem nie kupisz, chyba że do remontu. Szkoda że MTZ ci nie wejdzie do garażu, bo to lepsze od ursusa. A z małą kabiną to będziesz się trochę obijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

Za 20 to raczej ursusa z napędem nie kupisz, chyba że do remontu. Szkoda że MTZ ci nie wejdzie do garażu, bo to lepsze od ursusa. A z małą kabiną to będziesz się trochę obijał.

jezcze ursusami od 3roku zycia i mtz i ursus jest pierwszy a mtz 2 wybierz 914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak mając 3 lata mogłeś nimi jeździć? Jako pasażer chyba.

Ja teraz mówię żeby żadnego z nich nie kupować, lepiej coś z zachodu, ale trzeba trochę dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

kolego mat93 jeśli masz ciężka ziemie i górę to stawiałbym na mtz, ponieważ ma przedni napęd a w ciężkiej pracy to jest bardzo przydatna sprawa.chyba ze zależy Ci bardziej na wygodzie niż na czasie wykonania upraw.mala kabina w mtz nie jest za wygodna ale idzie przywyknąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

ja tez mam mtz i jak kupowałem to sie radziłem to tu to tam i nie żałuje bo przedni napęd robi robote więc polecam mtz-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

mtz to są dobre sprzęty, ale mi one osobiście sie nie podobają w kabinie jak w każdym mtz, ale silniki ok

Edytowano przez Marcin91
ortografia, chaotyczny post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

Moim zdaniem lepszy będzie mtz poniewż napewno mniej spali i lepiej będzie sobie radził w polu,a co do ursusa to z tych starych typów 914 czy podobnych to niepolecam bo użytkownicy w mojej miejscowości mówią że to dużo pali i jak ja widze jak to leźe z pługiem 4 skibowym to aż się patrzeć nie chce.

 

a nie ciekawi cie @arassso pronar?????????

 

no to zal kierowcy ze nie umie ustawic pluga bo u mnie to taki ciagnik to 5skib i kolczatke ciagnie

 

Jak mając 3 lata mogłeś nimi jeździć? Jako pasażer chyba.

Ja teraz mówię żeby żadnego z nich nie kupować, lepiej coś z zachodu, ale trzeba trochę dołożyć.

no zaczelem od pojezdzania podem w wieku 5 lat talerzowalem i bronowalem 7lat robilem wszystko procz orania siania koszenia siana

 

LUDZIE KOCHANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie rozumiecie tego ze wszystko zalezy od kierowcy

u mnie na wsi zanjomy ma c360 i drugi tez ma c360 .ten pierwszy nie moze uciagnac pługa 2*35 a drugi ciagnie 4 skiby 1,20m i ma akurat ciagnik

a jesli chodzi o wybor napisales ze ursusa z 80 lat kupisz za te same pieniadze co mtz z 98r no to sam sobie porownaj ktory lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj