arassso

914, 1014 czy MTZ 82

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arassso    3

mysleliśmy z ojcem nad belarusie 820,2 nowym z powodu choroby ojca zrezygnowalismy i mamy zamiar kupic coś uzywanego. Ojciec widzi tylko mtz mówi ze twarde silniki itd duzo biegów mozna dobrze dobrać no i w cenie ok 30 35 tyś młode roczniki jeszce w miare. ja znowu mam przekonanie co do silników i tego ze mtz to ciagnik do katowania w polu ale mamy ta c 385 i robiłem w niej już chyba wszystko przy zakupie takiego ursusa 914 lub 1014 wiedział bym na co zwracać uwage no juz sie zna bardzo dobrze buzowe tego typu ursusa a przy mtz nie bardzo. chociaż argumety ojca tez mnie kuszą na mtza i nie wiem co lepiej ?? najlepiej jak by sie wypowiedział uzytkownik który uztykuje oba tego typu ciągniki gdzies w galerii kiedys widziałęm ktoś tam miał mtz i ursusa z przodkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ULGOWY    0

jak bym wybrał 914 zamiast mtz

 

Ostrzeżenie za nieuzasadnione posty!!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja polecam mtz to całkiem całkiem ciągniki

 

Ostrzeżenie za nieuzasadnione posty!!!

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Umnie ma MTZ-a nowego z 1991r. bez przodka i nic przy nim nierobil jeszcze pracuje na 80ha a od 2 lat pomaga mu pronar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Mój znajomy mechanik tak powiedział: wiesz co oznacza MTZ- Może Troche Zaciekać, powiedział że jak mtz zacznie cieknąć olejem to jusz nie przestanie ale ja tam niewiem.

PS.weź Ursusa 914 ja mam 902 i wszystko jest super więdz polacam


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Moim zdaniem lepszy będzie mtz poniewż napewno mniej spali i lepiej będzie sobie radził w polu,a co do ursusa to z tych starych typów 914 czy podobnych to niepolecam bo użytkownicy w mojej miejscowości mówią że to dużo pali i jak ja widze jak to leźe z pługiem 4 skibowym to aż się patrzeć nie chce.

 

a nie ciekawi cie @arassso pronar?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgadzam sie z tobą @krystiano35 mtz są na pewno lepsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
Mój znajomy mechanik tak powiedział: wiesz co oznacza MTZ- Może Troche Zaciekać, powiedział że jak mtz zacznie cieknąć olejem to jusz nie przestanie ale ja tam niewiem.

PS.weź Ursusa 914 ja mam 902 i wszystko jest super więdz polacam

 

Jeżeli mechanik tak twierdzi to zmień mechanika, bo nawet kompletny laik zlikwiduje szybko i małym kosztem wycieki w MTZcie, ja polecam MTZa, jast mniej awaryjny, prostszy w naprawie, bardziej uniwersalny no i jeżeli chodzi o spalanie to jest duża różnica na korzyść MTZa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Moim zdaniem lepszy będzie mtz poniewż napewno mniej spali i lepiej będzie sobie radził w polu,a co do ursusa to z tych starych typów 914 czy podobnych to niepolecam bo użytkownicy w mojej miejscowości mówią że to dużo pali i jak ja widze jak to leźe z pługiem 4 skibowym to aż się patrzeć nie chce.

Takich kitow to nie wciskaj bo nikt nie uwierzy-pomijajać zwolennikow mtz :P Ciagnik 80 km 4x4 słabo idzie z 4 skibowym plugiem-tak tak ty pisz ja poczytam. To u mnie ciagnik 65km 2WD ciagnie 4 skiby i idzie ladnie-oczywiscie jak sie dobrze plug ustawi.

 

@kalus77 nie pisz posta pod postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kodi900    1

Ursus jest też mało awaryjny,ceny części nierobią dużej różnicy ja bym wybrał Ursusa mój sąsiad ma 914 takiego i jest z niego zadowolny mało pali itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Ale porownujmy prace z pługiem na takiej samej ziemi-wiec skoro ten U914 tak kiepsko idzie na tej ziemi wiec domyslam sie ze MTZ rowniez bedzie stękał, bo niby czemu ma lepiej ciągnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Ja bym proponował wziąć U 1014.Lepiej miec trochę więcej mocy niż za mało...Ursusy to dobre ciągniki (dużo zależy od tego co robi),mało palą,nam się 385A nie psuje chociaż ma 27 lat.Silniki dobre,skrzynie też.Polecam Ursusa,bo go posiadam i jestem zadowolony z niego!


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ale wy mi tu nie doradzajcie ze tańsze częsci czy coś ja mam c 385 i wiem co i jak a 914 czy 1014 mają wszystko prawie tak samo tylko silnik i przodek. c 385 4 skiby spokojnie na zime ciągne pod siew 5*35 tez idze spokojnie tylko mi potrzeba jeszce jednego ciągnika tak od 80 koni minimum do 100 i biore pod uwage tylko 914 1014 i mtz. w 385 najwiekszą wadą jest to ze ma zbyt mało biegów bo ciagnik potrafi nie mało i znam ten ciągnik idealnie nie było chyba srubki której bym w nim nie odkręcał. plusem dla mtz jest to ze za cene ursusa z 80 lat jak sie rozglądałem będe miał mtzta z lat 95 98 a nawet trafił sie z 2000 i w niezłym stanie i te 38 tys za mniego bym dał bo nie był spanachany. znowu za ursusem przemawia to ze znam bardzo dobrze ten ciągnik no i masa tego ciagnika.

 

c 385 jeszce stylistycznie ją poprawie i kabinke odrematuje i chodzi jak ta lala wszystko ma zrobione c 360 kapitalny w zime przejdzie wysłuzona c 4011 do zyda i 360 mały ciagniczek w gosp a te dwa niech latają bo juz przy duzo na 385 a we dwuch cały czas robimy z ojcem sprzet mamy taki ze po przejeciu od dziadka gosp to mamy akurat wysztko podwujnie do 80 koni ciagnika tylko agregacik wiekszy trzeba by

 

a no i jeszcze tura bym załozył do jednego z tych bo przy 360 to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Facet który ma mtz mówił że będzie kupywał inny ciągnik, a ten ciągnik na być główny


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Właśnie mam porównanie bo jeden sąsiad ma mtz 82 i ciągnie nim pług 5*35 szybciej niż drugi sąsiad ursusem 4*35.To jest tylko moje zdanie i sie tylko wypowiedziałem.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Właśnie. Ja w tamtym roku robiłem orke na oko ciapkiem i było pewnie ok 17cm i pługi 2x30 pierwsza skiba na maksa byla rozstawiona i nie miał bardzo cięzko a w tym roku z miarką na 22-23cm i przednia skiba zmniejszona do połowy i ciapek juz nieżle dostałał a ziemia i ciagnik ten sam.

Więc nie ma co porównywac że ten ciąga więcej i szybciej niz tamten.

 

Wedug mnie Ursus bedzie miał sporo większy uciąg niż MTZ i Ursusa bym wybrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz23    0
Bo jeden sasiad orke robi na 15cm a drugi na 30cm, wiec wniosek nasuwa sie sam...

sąsiad sprzedał mtzta kupił 912 to było 11 lat temu silnik robił jakieś 6-7 razy a ja wtym jego mtz tylko skrzynie i pompe wtryskową no i musiałem pouruchamiać przedni napend i blokade tylniego mostu bo jemu było to niepotrzebne[w blokadzie urwała się linka,a w przednim napędzie rozwalił obódowe sprzeńgła przeciąrzeniowego]

z tego zestawu wybrał bym mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

1014 wersja eksport szybka skrzynia i dobry stan a nie żęch i znajdz mi takiego w przedziale 30 no gdzies do 38 tyś.

Jako gówny to nie wiem czy moge tak powiedziac na spóke z 385 miały by robić wszystko co robi teraz sama 385 no i do tego co by sie kupiło ładowacz czołowy albo juz z ładowaczem.

 

dziiaj byłem u znajomego który bawi sie troche w mechanike przyprowadzil mu jakiś koleś mtz zeby coś tam mu wymienił nie pamietam co no i ten znajomy ma 914 i agregacik 3,2 do niego ale z ciekawośći wzielismy ruska do niego i który lepiej bedzie szedł nie wiem jaki tam bieg wsadził kumpel ale myśleliśmy ze gorzej bo węższe gumy w mtz itd po tym co pokazał ten ciagnik po oranym polu z tym agregatem chyba wole mtz 914 siłe ma ale te biegi zostawiają w polu mtzta w 914 4 polowa idzie łądnie ale przy wolno 2 szosowa to juz za cięzko a mtz latał najpierw po oranym prawie z taka predkośćią c 914 na 2 szosowej potem jeszce raz na prube cut szybciej niz 2 szosowa w 914 na jakimś innym biegu. tylko tam gdzie troszke mokro to szybciej mtz stawał silnik miał moc ale krecił kołami trzeba by bardziej ruska dociązyć i lata ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj