Sadek

Magnes, magnesy

Polecane posty

Sadek    1123

Tak jak w temacie, do czego wykorzystujecie magnesy. Bo na allegro widzę że ludzie sporo tego kupują.

 

Ja magnesy wykorzystuję do prędkościomierzy w ciągnikach, przy wiatromierzu do pomiaru prędkości wiatru, oraz do wyciągania nieraz różnych rzeczy z niedostępnych miejsc.

 

A do czego Wy wykorzystujecie magnesy???


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Tata raz wyciągał magnesem se skrzyni te kulki z łożyska,bo się rozsypało łożysko i wpadły do skrzyni


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

niektorzy wykorzystuja w liczniakach wodnych/elektrycznych itp. wiadomo w jakim celu:P


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Skoro weszliście na temat stosowania magnesów w licznikach to w szkole na fizyce przy omawianiu tematów o polu magnetycznym sor wyróżnił nam kilka typów magnesów i własnie magnesy neodymowe (tzw. trwałe) mają zastosowanie w licznikach, oraz w silnikach spalinowych zmniejszające spalanie, one harakteryzują sie mała wielkością a mocnym przyciąganiem, z tego co nam sor tłumaczył to odległości 40cm juz przyciągają sie do metalu, ale ich wadą jest to ze są delikatne (kruche) :P

po omówieniu tego typu magnesów sor nam zaznaczył ze własnie dla tego te nowe liczniki do wody są z plastiku :P:)

 

http://allegro.pl/item440065467_magnes_neo...magnetyzer.html

 

Temat bardzo ciekawy

 

@sadek Taki magnes chyba zastosuje w swoim liczniku w pronarze :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

2 lata temu też kupiłem 4 ry magnezy neodymowe, i bawiłem się w ukłądanie tych magnetyzerów, czy przykładanie do licznika od wody ale jakos szczegulnych efektów nie zauważyłem, także teraz używam tych magnesów tylko do wyciągnięcia jakiegoś metalowego lementu z tródno dostępnego miejsca, albo wrzucam jedem magnesik do pojemniczka z małymi sróbkami lub małymi drobnymi elementami, ale magnesy neodymowe są naprawde zaje*** mocne

 

 

 

-mod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

wiesz o tym ze jak raz przylozyles magnes do licznika to go troche popsules i moze teraz szybciej naliczac?!


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja magnes wykorzystuje tylko do zbierania opiłków żelaza i wyciagania metalowych przedmiocików z trudno dostępnych miejsc.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Tylko pamietajcie jak przykladacie do licznika z woda to tam w nowszych jest taka mala czerwona zaslepka i tam pod nia jest jakby taka igla ktora pod wplywem tego magnesu wyskakuje do gory i jest taka zapadka i ona nie wraca na swoje miejsce i jak wam wezma do sprawdzenia licznik to macie lipe bo wiedza ze cos robiles i cie udupia ..

 

Wiadomsc od mojego nauczyciela przyrzadow pomiarowych :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fedzio255    1

Ja wykorzystuje magnesy gdy jakaś śrubka mi gdzieś wleci do jakieś szpary i nie mogę wydostać . A z tymi licznikami muszę sprawdzić czy zadziała hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Bardzo pomysłowa rzecz do spawania.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

magnesem wyciągamy resztki trybów łożysk kulek z skrzyń lecz polecam też szperacz do opiłków to takie urządzenie z którego końca wysuwa się łapka która możemy chwytać opiłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj