Skocz do zawartości

Polecane posty

Piotr6991z    3

Chciałem zaślepić EGR w proximie od razu przy kolektorze wydechowym. Jakiej grubości dać blaszkę aby jej nie stopiło lub się nie powyginała?

Wiadomość z agroFakt.pl

adikpl1    179

Na poniższym filmiku na samym początku jest pokazane miejsce na kolektorze wydechowym gdzie należy zaślepić rurkę doprowadzającą spaliny do układu EGR. 

Na poniższej aukcji jest taka dedykowana dla Fendta ale mają w ofercie wiele innych do aut a także napisali w aukcji, że projektują i wykonują sami więc tylko kwestia podania odpowiednich wymiarów

http://allegro.pl/103-zaslepka-zaworu-egr-fendt-seria-800-6-1-l-i5899578728.html

s-l300.jpg

ZetorPower    0

ZAŚLEPIAĆ!!!!!  NIE ZASTANAWIAĆ SIĘ !!!!! w swojej 11441 zaślepiłem płaskownikiem 5mm przy kolektorze wywierciłem dziurki dobrałem uszczelkę i ciesze się normalną pracą silnika sprawdziłem go z kultywatorem uprawowym 4.2m i wczesniej jak na biegu 1 nawet bez przyspieszacza nie miał 1600obr to zdychał i musiałem go podrywać a juz ruszenie z miejsca z opuszczonym to była masakra a po zaślepieniu tego dziadostwa silnik na 1 z najwyzszym przyspieszaczem wstaje z 1200 1300obr spokojnie rusza bez wiekszych problemow nawet z juz opuszczonym bo wczesniej to w czasie jazdy trzeba bylo opuszczac,,zwaniniam sobie do 1200obr i przyspieszzam do ilu mi pasuje bez problemu bez zdychania ,dodam ze zadnych kabli od pompy czy egru nie ruszalem tylko zaslepka.                                                                                                                                PROPONUJE PANU ADMINOWI ŻEBY TEN TEMAT DODAŁ DO PRZYPIĘTYCH

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.
    • Przez 12345678910
      Tak jak w temacie.Przy 10godzinach orki spala ok.2l oleju silnikowego brak wycieków , wydobywa sie dym z pod odpowietrznika miski olejowej i korka wlewu oleju wysoka temp. oleju 120stopniC według wskazań czujnika temp .oleju.
      z góry dziękuję.
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez emtecc
      witam
      Jak myślicie, światła przeciwmgielne będą dawały dobre światło przy pracy w polu umiejscowione przy światłach na kabinie w zetorze 7745
      takie: http://sklep.wesem.pl/4/6687/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_ho4
      na forach off-roadowych polecali takie lampy zamiennie jako robocze na dach. Na wykresie widać, że ładnie to świeci. Ciekawe jak będzie gdy zamontować je na wysokości około 2 metrów.
      Spotkał się ktoś z czymś takim?

Jakie lampy polecicie na kabinę do zetora na przód?
      Te: http://sklep.wesem.pl/5/6704/lampy_robocze_typu_lor4 na wykresie wydają się dobrze świecić