Polecane posty

lukza86    1

ja też bym prosił o jakieś foto z dokładnym opisem-mam proxime plus 110 z 2012roku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Chciałem zaślepić EGR w proximie od razu przy kolektorze wydechowym. Jakiej grubości dać blaszkę aby jej nie stopiło lub się nie powyginała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Na poniższym filmiku na samym początku jest pokazane miejsce na kolektorze wydechowym gdzie należy zaślepić rurkę doprowadzającą spaliny do układu EGR. 

Na poniższej aukcji jest taka dedykowana dla Fendta ale mają w ofercie wiele innych do aut a także napisali w aukcji, że projektują i wykonują sami więc tylko kwestia podania odpowiednich wymiarów

http://allegro.pl/103-zaslepka-zaworu-egr-fendt-seria-800-6-1-l-i5899578728.html

s-l300.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ZAŚLEPIAĆ!!!!!  NIE ZASTANAWIAĆ SIĘ !!!!! w swojej 11441 zaślepiłem płaskownikiem 5mm przy kolektorze wywierciłem dziurki dobrałem uszczelkę i ciesze się normalną pracą silnika sprawdziłem go z kultywatorem uprawowym 4.2m i wczesniej jak na biegu 1 nawet bez przyspieszacza nie miał 1600obr to zdychał i musiałem go podrywać a juz ruszenie z miejsca z opuszczonym to była masakra a po zaślepieniu tego dziadostwa silnik na 1 z najwyzszym przyspieszaczem wstaje z 1200 1300obr spokojnie rusza bez wiekszych problemow nawet z juz opuszczonym bo wczesniej to w czasie jazdy trzeba bylo opuszczac,,zwaniniam sobie do 1200obr i przyspieszzam do ilu mi pasuje bez problemu bez zdychania ,dodam ze zadnych kabli od pompy czy egru nie ruszalem tylko zaslepka.                                                                                                                                PROPONUJE PANU ADMINOWI ŻEBY TEN TEMAT DODAŁ DO PRZYPIĘTYCH


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klocek1231    0

Witam.  Czytając cały ten wątek odniosłem wrażenie że nie posiadając tzw chłodnicy egr, też można coś zaslepic aby nie był mulowaty na niskich obrotach. Czy mógłby ktoś wstawić fotkę o co konkretnie chodzi? 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Mułowaty jest od turbiny, a nie od zaworu egr. Taka specyfika silników turbodoładowanych. W sportowych autach cudują z dwiema turbinami, albo montują turbo ze zmienną geometrią. A ty liczycz że poradzisz se z turbodziurą przez zatkanie recyrkulacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klocek1231    0

Owszem kolego, z tym że czytając cały wątek wynikło że w układzie znajduje się jakiś przewód który łączy wylot z dolotem,  zmniejszając ciśnienie gazów wylotowej. Czyli nie jako siłę napędowa turbo. Jeśli dobrze oczywiście zrozumiałem to co pisano dużo wcześniej.  I chciałbym się dowiedzieć czy dobrze zrozumiałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Tak jest tam taka rurka bez zaworu i gazy swobodnie przepływają jeśli chodzi o wczesne wersje z euro 2 a w euro 3a też jest mała  rurka i do tego zawór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    322
witam mam pytanko. mam zaslepiony egr. i tam mysle czy calkiem go nie wywalic. po co to wozic skoro nie potrzebne. ale tam jest wtyczka z kablami czy jest jakos osobny bezpiecznik do tego zeby go wyjąć ? czy juz ktos to calkiem wywalił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubeix    1

Witam,

W zetorze 11441 żeby zablokować egr to trzeba tą rurkę uszczelnić co na zdjęciu? 

DSC_0544.JPG

sketch-1531496516124.png

Edytowano przez kubeix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubeix    1
10 godzin temu, krzysztofz14 napisał:

Tak tą rurkę tylko najlepiej drugi koniec przy ssącym.

I co najlepiej tam wstawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam podepnę się do tematu

mam Zetora Proximę 100 i wczoraj robiłem orki, dziś rano zauważyłem w garażu że jest plama pod ciągnikiem, zerknąłem skąd ona się wzięła i zauważyłem że płyn się wydostawał z chłodnicy egr przewodem zaznaczonym na czerwono, skąd tam jest ten płyn  powiedzcie mi

 

obraz.png

obraz.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

tak też myślałem że dłużej porobiłem i może stąd było większe ciśnienie i opaska nie utrzymała

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj