Polecane posty

lisek202    0

Próbował ktoś zdjąć rurke od korektora na pompie wtryskowej , ja jak w 1014 ją zdjołem to odrazu inny silnik

 

A to że dymi znaczy ma co robić

 

Znajomy kupił 1014 i siadłem no mół w porównaniu z moim mówie mu sprawdź korektor , ale on mądrzejszy kupił sobie tłumik emaliowany a miał rure z kwasiaka i nic nie dało (tak mu znawcy podpowiedzieli ) potem wreszcie zawiózł pompe do pompiarza i była za słaba sprężyna w korektorze

 

Odnośnie "Duńskiego" wydechu to 1224 jeździłem z takim i jakby żywszy był silnik i gwizdał jak z Turbo ,

Chętnie kupiłby sobie taki do MFa

no u mnie jest taka rurka . a co masz na myśli mówiąc inny ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako,że jestem tutaj nowy to witam serdecznie szanownych Panów i Panie.

odkurzę temat. mamy zetora forterrę 11441 z 2008 jak w temacie i jak wszystkie jest kompletnie bez życia poniżej 1500 obr.. wyczytałem na forum o egr i zaślepiłem go jak na zdjęciu poniżej w czerwonym kółku blaszką w kształcie uszczelki ale kompletnie nic to nie dało.

10561626_528942853904817_5787609223109084021_n.jpg

 

może czegos nie odłączyłem, a może coś jest źle. sadza w każdym razie na zaślepce się zbiera. prosze o pomoc i doradzenie jak to zatkać,żeby ciągnik jechał. zbliża się czas orki i konie sie przydadzą.

pozdrawiam!

Edytowano przez spikeeltorro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Zaślepiłeś całkowicie otwór? Jeśli tak,to wydaje mi się,że zrobiłeś coś w rodzaju ślepej kiszki (coś jak w skuterach). Może spróbuj zaślepić tuż obok kolektora ;)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuguar    0

blaszka powinna być zamontowana przy samym kolektoże jak kolega mówi i nie taka cienka bo sie szybko przepali taka 4mm wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć. dzięki za odpowiedzi, trochę to trwało,już się bałem,że nikt nie odpowie :)

zwróćcie uwagę, na zdjęciu co dodałem wczesniej. w miejscu w którym zatkałem. jak spaliny idą z chłodnicy spalin to przez zawór i dalej do czarnej rurki i kolektora.tak czy siak, mają tylko jedno wyjście i ja własnie je zatkałem, czy zrobi to róznicę jeśli to samo ujście zatkam przy kolektorze? to chyba tak jakbym zatkał tę samą rurke ale w innym miejscu.

ale spróbuję tak jak radzicie. chodzi wam o tą rurke tak?

 

10665792_539337419532027_3556408114242977118_n.jpg?oh=874614ff90d01fbd7b563337843c0ec8&oe=5483AF35

 

tylko,że rozkręciłem to dzisiaj,co prawda nie zrobiłem zdjęcia,ale ta czarna rurka gdy chodzi do kolektora kończy się tak jak na obrazku poniżej takim przedłużeniem i wchodzi w kolektor.i nie ma jak tego zaślepić blaszką a jak wsadzę monetę to na pewno wypadnie od ciśnienia.

 

10628077_539339066198529_5236937486732403108_n.jpg?oh=27d7b7ff1ce2f5341bbe07fe97058467&oe=548B7743

Edytowano przez spikeeltorro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

kolego ja zaślepiłem z drugiej strony rurki przy chłodnicy spalin

a co do efektu to zbytnio nie odczulem róznicy, może te ciagniki co miały egr bez zaworu krokoego to moze odczuwali bo nowszej zbytnio róznicy nieczuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaraz przy kolektorze wydechowym jak sie łączy z chłodnicą spalin? czyli w zasadzie to samo co ja. też zablokowałeś jedyny dostęp spalin do egr-u. widocznie róznica tak jak mówisz nie jest az tak odczuwalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Tak, chodziło mi o kolektor wydechowy, nie dolotowy ;)

Ja się zastanawiam co ma wspólnego pompa do sterowania EGR? Bo z pompy idzie taki przewód,który jest podciągnięty pod elektrozawór,który jest przy EGR (widać go na focie spikeeeltorro). Gdy odłączyłem ten kabelek,to duża proxima przestała kopcić przy odpalaniu i chodziła jakby twardziej na niskich obrotach,a zmiany jesli chodzi o wkręcanie sie praktycznie nie było,a z nowu proxima 65 zaczęła odpalać obrót silnika później.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z moją frotką jak jest zimna to głośno pracuje w całym zakresie obrotów tak jakby wtrysk był zapieczony po rozgrzaniu do temperatury 90-95 stopni pracuje ciszej pompa i wtryski zrobione trzy lały czym może być spowodowana głośna praca silnika dodam że zmiana zapłonu nic nie daje czy wina może leżeć postronie egr-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Dostałem ostatnio taką wiadomość: Witaj, widziałem twój temat związku z egr"em w proximie ja tez jestem posiadaczem zetora proximy i proponuje abyś odłączył kostkę która jest przy pompie są one dwie i odepnij te pierwszą od przodu ciągnika wtedy dopiero odłączy ci egr w moim przypadku to zadziałało.

 

Ktoś coś słyszał na ten temat? Ktoś próbował i faktycznie pomogło?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego Kamil1998 to ja do Ciebie pisałem no to tak odłączałem no i chodziło to moim zdaniem poprawa na plus, czyli moim zdaniem mniej dymił i lepiej na obroty wbijał, mój to proxima 90(jest to kabel od zaworu egr on idzie od pompy wtryskowej do zaworu) ale jak do serwisu zadzwoniłem to powiedzieli żeby podłączyć tą kostkę i zatkać EGR. Bo ty chyba ten temat na elektrodzie zakładałeś, i dlatego do Ciebie napisałem więc tamta kostka co była na zdjęciu była ona od sterowania dawką na "rozruch", a nie od egr.

Edytowano przez PiotrekRolnik97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Ale to dziwne,bo ten kabelek był połączony z EGR'em (wymacałem go) i sterowanie miałoby być poprzez inny kabel, skoro inny do EGR'u nie idzie ?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie do EGR idzie ten od pompy, też właśnie macałem bo jak patrzyłem to wydawało mi sie że tak kostka nie moze byc od EGR bo jest po prostu zbyt prosta a ze zdjęc sklepów które sprzedają te zawory jest kostka taka podwójna, więc zaczołem szukać (też wymacałem) i doprowadziło mnie pod pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Ja dziś zająłem się EGR, nosiłem się długo z tym zamiarem ale ciagle jakoś czasu nie było. Zaślepiłem dojście spalin z kolektora wydechowego, resztę pozostawiłem bez zmian. Pierwsze próby oceniam pozytywnie czyli mniej kopci przy wkrecaniu na obroty poniżej 1500 obr/min i jakby dynamiczniejszy się stał. Na dokładną weryfikację przyjdzie czas podczas prac wiosennych. Kopcenie podczas odpalania pozostało :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Ja w  tamtym tygodniu po prostu odłączyłem wtyczkę od pompy (tak,w końcu tą dobrą :lol: ) i jak do tej pory same pozytywy. Z pełną przyczepę ruszałem na sporym gazie z 1 + półbieg, teraz bez problemu rusza z tysiąca na pełnej jedynce. Kopci przy odpalaniu,bo jest zwiększona dawka paliwa na rozruch i zawsze będzie kopcił.

Samo odpięcie zaworu od pompy zaszkodzi w jakiś sposób,czy bawić się w zaślepianie ?

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

myślę, że samo odłączenie zaworu nie powinno szkodzić w końcu to prawie to samo co zaślepienie, jeśli zawór po rozłączeniu kostki pozostaje ciągle zamknięty to daje to taki sam efekt czyli wszystkie spaliny są kierowane do układu wydechowego a nie częściowo do kolektora dolotowego ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

To wam proximy kopcą. Ja w swojej nie widzę żadnego dymu nawet przy max obciążeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Proxa kopci przy odpalaniu,bo ma automatycznie zwiększoną dawkę rozruchową. U Ciebie na pewno też tak jest,chyba że odłączyłeś przewód od dawki rozruchowej.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    716

W Proximie zdjęcie przewodu z pompy nic nie daje. Jak ktoś pisze że jest różnica, to jedynie efekt placebo. Testowałem latem podczasz orki. Jeśli nawet coś daje to efekt jest znikomy, nie warty modyfikacji i możliwych jego niepożądanych skutków. Pozatym w przeciwieństwie do Forterry, to w Proximach (moja z roku 2011) z tego co się orientuję, brak jest zaworu egr.

Mógł by ktoś wrzucić fotki jak zatkać zawór w Proximie? Bo mam ochotę sprawdzić a opisy jedynie tyczą się Forterry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Nie wciskaj ludziom kitu, bo czuć różnicę i albo odpiąłeś zły kabel, albo próbujesz sprzedać bajke, bo moja Proxima jest z 2012 i ma zawór EGR, a ty dodatkowo jeszcze mówisz,że odpiąłeś przewód EGR,a zastanawiasz się,czy on w ogóle w tym ciągniku jest.

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Ja niedawno w mojej Forterze 9641 zaślepiłem dopływ spalin do zaworu EGR, pierwsze testy były ok i muszę przyznać, że po pierwszych wiosennych pracach ( orka 5ha) jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą przeróbką. Ciągnik jest dynamiczniejszy, świetnie wkręca się na obroty w obciążeniu nawet od najniższego pułapu bez silnego dymienia jak to miało miejsce wcześniej. Jedyne co mnie jeszcze denerwuje to kłąb czarnego dymu przy rozruchu silnika, ale to jestem w stanie zdzierżyć ^^ . Żałuje, że dopiero teraz zająłem się tym EGR-em, ciągniczek naprawdę fajnie tera pracuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Elooo.moge cie prosić o jakies foto gdzie doklacnie zaslepiles ten zawor i jaka blaszka?mam miedziana 3mm moze byc?





Ja niedawno w mojej Forterze 9641 zaślepiłem dopływ spalin do zaworu EGR, pierwsze testy były ok i muszę przyznać, że po pierwszych wiosennych pracach ( orka 5ha) jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą przeróbką. Ciągnik jest dynamiczniejszy, świetnie wkręca się na obroty w obciążeniu nawet od najniższego pułapu bez silnego dymienia jak to miało miejsce wcześniej. Jedyne co mnie jeszcze denerwuje to kłąb czarnego dymu przy rozruchu silnika, ale to jestem w stanie zdzierżyć ^^ . Żałuje, że dopiero teraz zająłem się tym EGR-em, ciągniczek naprawdę fajnie tera pracuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj