Gość peres100

Tabela wysiewu Amazone RPD 301

Polecane posty

Filipoo    14

spoko ;[ ja musze gdzieś dostć to po polsku bo co roku inaczej go ustawiam ale nie moge dojśc do ładu z tym :lol:  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

@Filipoo tu masz tabele, ale po niemiecku;

 

http://info.amazone.de/DisplayInfo.aspx?id=931

 

a jak coś byś nie wiedział to pisz.

 

@peters a tu są do D-7;

 

http://info.amazone.de/DisplayInfo.aspx?id=721

 

Tabele tabelami, a próbę kręconą opanowaliście?


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

dzieki dzięki mysle ze sie połapie narazie jadę troche ze słownikiem :)a co z tą dzwignia od wysiewu?? tzn tak jak w konnych siewnikach wysiew ustawiamy za pomocą zasłaniania/odsłaniania zębatki a tu tez coś takiego jest tyle ze to zapiera o zębatki jak to miec ustawione?? cały czas dociśnięte czy otworzyć to troche( jak to się całkiem otworzy to zboze samo leci z siewnika)????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

W twoim siewniku skrzynia napędowa jest na tryby i jeśli np w tabeli masz nr. 40 to nastawiasz zgodnie z tym co jest w linku na stronie 24 czyli 4 i druga dźwignia 14.

Poza tym zasuwy (schieber) do nasion bez łuski na 3/4 a z łuską na max.

Denka (bodenklappn)do drobnych nasion ząb 1 zboża 2.

Reihenabstand to rozstaw redlic.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

dzięki tak mysle ze nic więcej mi nie bedzie potrzebne dzieki jeszcze raz :lol: a w tych tabelach wyzej jest wszystko w kg/ha podane kazde zbzoe osobno. aaa to kg/ltr to oco co z tym chodzi??? cos kapuje ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Pojemność skrzyni podawana jest w litrach i ten przelicznik kg/l może być do tego wykorzystywany.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Dzięki koledzy zasiadam do tego i spróbuje to rozgryźć. A jak przeprowadzić próbę kręcona bo miałem poznaniaka i nigdy tego nie robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Próbę kręconą robisz na 1 ar i przy oponach 5.00-16 jest to 15,5 obrotu kołem opuszczasz redlice zakładasz rynienki ustawiasz wedle tabeli i kręcisz te obroty resztę już chyba wiadomo (obroty kołem są do siewnika 3 metry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

jutro jadę po agregat i siewnik wiec zobaczę jakie tam są opony. A tabele już rozgryzłem dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

W razie wątpliwości pytaj ale powinieneś sobie poradzić bo to tylko tak skomplikowanie wygląda a w rzeczywistości jest proste ale bez próby kręconej nie radzę siać bo w moim przypadku to masakra wychodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

A kiedy dajecie nawozy pod korzeń bo przed agregat to mi sie jakoś nie widzi bo chyba za głęboko wpadną jak na orkę rzucę i uprawie+zasieje bo kiedyś nie miałem agregatu wiec pytam

 

sory za ot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Witam ja szukam tabeli wysiewu do siewnika Amazone D5 typ 30 siewnik ma 2,5m szukałem na stronie amazone i są tylko po niemiecku a ja "ni fersztejen" po niemiecku:( i interesuje mnie to że jak mam przeprowadzać próbę kręconą to ile razy muszę kręcić kołem by wyszło?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

koledzy czy posiada ktoś instrukcje obslugi po polsku do siewnika amazone d8-40e super byłbym wdzięczny pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

witam

mam takie pytanie zakupiłem siewnik D-8 super 3m posiada 19 radlic. problem dotyczy tego typu. miedzyrzędzia to odstęp od radlicy do radlicy? bo jeśli tak to według tabeli wysiewu to nie uda mi sie wysiac 250kg/h. problem drugi jak ustawia sie siewnik żeby siać rzepak ? i co oznacza w tabeli wysiewu "denko 2"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardii    0

Witam,

Otóż posiadam siewnik amazone d7/typ 30 K 29 redlic(tak jest napisane na tabliczce znamiionowej i nigdzie nie mogę znaleść tabeli wysiewu do niej.Jeżeli ktoś posiada taka maszynę i posiada do niej tabelę wysiewu,lub jeżeli ktokolwiek posiada tabelę wysiewu dla tego typu siewnika to bardzo prosił bym kontakt na pw,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Witam mam pytanie mam siewnik amazne d7 typ 25 junior-a mam do zasiania 1ha jeczmienia na ile musze usawić siewnik żeby mi wysiał 220kg/ha. Z góry dziekuje na inormacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

vasyl ja miałem ustawione na 75-77 i 2 ząbek i wyiało niecałe 230kg owsa

jedna kreska w siewniku amazone d7 super s typ 30 to około 3,5kg

na 1,93ha poszło koło 540-560kg :D

Edytowano przez BomV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

czy ma ktoś tabele wysiewu do amazone DL 275 najlepiej po polsku przekładnia na zębatkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj