wyrebski1

agregat uprowowo-siewny do Zetora 72.11

Polecane posty

wyrebski1    103

Witam!

Siew wykonuje C-330 + siewnik Poznaniak 2,7 m. Myślę jednak aby przyczepić siewnik do Zetora 72.11 bo czasem "trzydziestka" ma ciężko i jest mi jej szkoda :lol: Ale Zetor zapewne dysponowałby dużym zapasem mocy i dlatego może jakiś agregat uprawowo-siewny?

Co Wy na to? Proszę o odpowiedź czy sobie z tym poradzi, jaki agregat, może ktoś już praktykuje? A może agregat własnej roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

po mojemu 7211 bedzie za słaby na uprawowo siewne 2.7m - na pewno za lekki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

yacenty nie zapomniałes czegoś żę poznaniak ma 2,5 m

wyrebski 1 na pewno ten poznaniak ma 2,7 m który rok ? Ja sieje właśnie 7211 bo 330 to przy słaba ,sieje na 4 tylko na krótszych i/lub górzystych kawałkach na 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

sebe 1033 teraz już dałeś mi do myślenia, musze jutro zmierzyć dokładnie bo cały czas myślałem, ze ma 2,7 m. :lol: siewnik jest z 1984 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Cały poznaniak ma 2,7m ale szerokośc robocza 2,5m :P

 

Co do uprawowo siewnego do 7211 to moze 2,5m bierny by dał rade-moze tzn na pewno, na dwojce by poszedł. W galerii jest fotka zetora 7211 z uprawowo siewnym 2,5m aktywnym, o ile pamietam to sam zestaw wazy cos okolo 1500kg + pełna skrzynia na pewno nie jest lekkie, wiec jesli chodzi o aktywny to bez przednich obciąznikow i 2 silownikow wspomagających w pole nie ma co wyjeżdzać :P

Takze jak ma to być koniecznie uprawowo siewny to tylko 2,5m bierny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Dzis bylem u goscia pytac sie o siewnik zapytal sie czy jestem w stanie wylozyc 8000 pln na siewnik (chcialem cos do 4000pln) ale po naradzie z ksiegowa stwierdzilem ze znajdzie sie drugie tyle i ma mi sciagnac amozonie bodajrze D7 z jakims biernym agregatem z hydro. Do tego mam 7211 i juz mam obmyslony plan zrobienia dociazenia do niego na przod i zobaczymy na wiosne jak to sie bedzie sprawdzac :P

 

ps. ma moze ktos jakis wlasny patent na obciazenie do Zetora 7211 do przodu (dodam ze mam maks obciaznikow na traktorze i silownik wspomagajacy no i nowki opony wiec jesli chodzi o uciag to powinien isc i rok temu byla robiona kapitalka po 4500mth)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

na pewno uciągnie, tylko właśnie najbardziej chodzi o to czy da sobie radę z podnoszeniem. A to bedzie jaki szeroki zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

podnieśc może i podniesie tylko najgorsze z takim zestwem to raczej będą manewry na bruzdach i nawroty gdzieś na końcu pola gdzie jest mało miejsca to juz będzie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Szerokosc zestawu bedzie 2,5 metra z agregatem biernym prawdopodobnie 2 rzedy rap i dwa walki jeden z przodu i jeden z tylu i siewnik amazone... czekam az znajdzie taki juz zadbay narazie stoi u niego ale sam mi go nie poleca ale jedzie i bedzie szukal mi sie nie pali bo juz wszystko posialem ale do tego jeszcze zaloze 150kg obciazenia wiec nie powino byc problemow no i hydro pak bedzie wiec nie powino byc az tak zle smigalem z talezowka 1700kg i nie bylo az takie tragedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robercik701    0

Witam chcialbym podlaczyc sie do tematu ale na dzien dzisiejszy czy ktos moze ma jakis fajny zestaw. Bo ja chce zakupic 2.5 m bierny (Janpol lub od rzemilnika) plus amazone d7 2.5 moze ktos cos podpowie lub doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj