Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

DF Agrofarm/Same Explorer3- Ciśnienie w układzie chłodzenia

Polecane posty

Ferdek07    75

czy w zbiorniczku wyrównawczym ma się zbierać ciśnienie? troche to dla mnie dziwne żeby zbiorniczek zbierał ciśnienie aż się rozdymał, że po odkręceniu korka psyknoł i zmniejszał objętość lekko objętość, na przeglądzie serwisant poprawił (przetknoł) trochę odpowietrzenie korka i troche lepiej było ale dalej duże ciśnienie sie zbierało no i w końcu proprawiłem sam :D:lol: że nie ma ciśnienia ale korek sie poci, i tak źle i tak niedobrze, więc czy w ciągniku ma sięzbierać ciśnienie, bo w samochodach jakoś tego nie zauważyłem najwyżej minimalnie więc czy muj korek był felerny, czy może ten typ tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Lekkie powinno być (w granicach 0,8 - 1,2 bar, zależy) ale nie żeby zbiorniczek rozdymało :lol: Przy pewnej wartości nadciśnienia korek powinien puszczać do odpowietrzenia które powinno być drożne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no właśnie lekkie ciśnienie, a u mnie rozdymało zbiorniczek, ba po 2 dniach postoju jeszcze było malutkie ciśnienie, korek jak korek ma dziurki do odpowietzenia ale całe odopowietrzenie to gumeczka z dziurką na środku taka że może powietzre dostać się do zbiorniczka ale zbiorniczek ciśnieniem zaciska się a przepuścić tylko przez dziurkę w gumce może no i trochę przetarłem tą dziurkę, ciśnienia prawie wcale nie ma ale niestety korek się poci, tragedii nie ma ale cay czas jest wilgotny, więc pozostaje chyba tylko wymiana korka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ogolnie we wszystkich silnikach tak jest ze sie zbiera ciśnienie ale to że go rozdeło to już coś jest nie tak...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

sprawdziłem pasuje korek od poloneza, jest praktycnie taki sam tylko inny ma odpowietrzniczek, zobaczymy jak będzie z korkiem od poloneza :lol:

 

co do dużego ciśnienia w zbiorniczku zastanawiam się czy to nie ma związku z tym że nagrzewnica jest w dachu, więc pytanki do posiadaczy agroplusów lampo rollerów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Spotkałem sie kiedys w VW Transporteże T4 2,4D że zbiorniczek wyrównawczy ma korek bez odpowietrznika i szczelnie dokrecany. Gromadzilo sie w nim cisnienie. Po odkręceniu sadziło powietrzem a poziom płynu lekko sie podnosił. Zauwazyłem to także w jeszcze kilku różnych typach VW. One tak maja i działają. :D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LamboR3    0
czy w zbiorniczku wyrównawczym ma się zbierać ciśnienie? troche to dla mnie dziwne żeby zbiorniczek zbierał ciśnienie aż się rozdymał, że po odkręceniu korka psyknoł i zmniejszał objętość lekko objętość, na przeglądzie serwisant poprawił (przetknoł) trochę odpowietrzenie korka i troche lepiej było ale dalej duże ciśnienie sie zbierało no i w końcu proprawiłem sam ;);) że nie ma ciśnienia ale korek sie poci, i tak źle i tak niedobrze, więc czy w ciągniku ma sięzbierać ciśnienie, bo w samochodach jakoś tego nie zauważyłem najwyżej minimalnie więc czy muj korek był felerny, czy może ten typ tak ma?

 

 

Musisz mnieć coś z korkem bo u mnie w R3 tak niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronom83    2

Nie chcial bym strszyć ale nadmierne ciśniemnie w układzie chłodzenia może być spowodowane uszkodzoną uszczelką pod głowicą. To tylk moja sugestia. ps. miałem taki przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nic takiego nie ma bo jak raz zluzuje korek i spuszcze ciśnienie to potem cały dzień może pracować i ciśnienie nie wzrasta, raczej jakiś taki twardy korek mam, ale przewody od chłodnicy nie są mocno twarde wiec chyba tak ma być, jakby korek nie trzymał ciśnienia to by sączył się płyn,

ps. agronom w jakim ciągniku tak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LamboR3    0
Nie chcial bym strszyć ale nadmierne ciśniemnie w układzie chłodzenia może być spowodowane uszkodzoną uszczelką pod głowicą. To tylk moja sugestia. ps. miałem taki przypadek.

 

 

Może tak być, ze jest lekko uszkodzona uszczelka i po jakimś czasie może wzrosnąć ciśnienie.-mod

Edytowano przez Olik
Popraw pisownię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zrobiłem mały test z ciśnieniomierzem na starym zbiorniczku z poloneza (taki sam korek) zmodyfikowąłem korek skracając sprężynkę, ciśnieniomierz pokazał ze otwiera się korek przy 0,7mpa a orginalny korek przy 1,2mpa a więc wszystko ok, co się okazało nawet na tak słabym korku zbiorniczek tak samo się rozdyma, tzn góra zbiorniczka podnosi się, więc obstawiam wadliwy zbiorniczek (z uszczelką obalam bo po zluzowaniu korka i zakręceniu na gorącym silniku potem żadne ciśnienie się nie zbiera, więc albo ten zbiorniczek jest felerny (po rozgrzaniu jakiś nawet elastyczny się robi) albo tak ma być, ale jeśli @lamboR3 tak niema to zbiorniczek będzie wadliwy, a tak wogóle czy ktoś wymienial kiedyś zbiorniczek wyrównawczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronom83    2

Ja tak miałem przy 1614. Raz na jakiś czas wzrastało ciśnienie i wypychało płyn z chłodnicy. To nie było za każdym kiedy sie uruchomiło ciągnik tylko sporadycznie. No nie wiem czy u Ciebie jest to samo bo to inne ciągniki ale zasada działania to sama. Nie jestem mechanikiem to tylko moja sugestja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
nie wiem ale na tym filmiku ten zbiorniczek wygląda zupełnie jak mój wzdęty lekko może tak ma być ze jak ciągnik się rozgrzeje, to góra zbiorniczka lekko sie unosi i to tak wyglada, jakby korek lekko sie pochylał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xxpresso
      Witam, mam problem z chłodzeniem, sprawdzona pompa, sprawdzony termostat. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc?
    • Przez kamil_z88
      Panowie mam problem. Ciągnik się mocno grzeje wymieniona pompa wodna, termostat oraz pompa oleju. Chociaż ciągnik jest bardzo gorący to woda w chłodnicy jest zimna. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania Fendów ? 
      Ciągnik miał mierzone ciśnienie oleju. Na zimnym ma ponad 4 a na gorącym 1.
      Jak się rozgrzeje mocno to zapala się kontrolka od ciśnienia oleju. ( czujnik został wymieniony).
       
      Pomocy !!
    • Gość
      Przez Gość
      Witam was serdecznie. Potrzebuję pomocy. Chciałem wymienić płyn chłodniczy w dominatorze 76 z silnikiem Mercedesa. Z chłodnicy spuściłem ok 10l. Ale śruba w silniku do spuszczania jest nie do ruszenia. Okrągła, pozbijana przecinakiem itd. W związku z tym, czy jest jakieś inne miejsce, żeby ten płyn z bloku spuścić? Nie wiem, jaki to płyn, jaki rodzaj. Wiem tylko, że jest gęsty, zielono niebieski, i na przeglądach nie mógł odczytać go refraktometrem. Inne bez problemu, a przy tym mówi, że wogóle nic nie widzi. Czy można go zmieszać w ciemno z jakimś innym koncentratem? Nie zważy się, czy coś? 
    • Przez JanuszG
      Witam! Mam Zetora 5341 w układzie pneumatycznym jest ciśnienie 2 atmosfery. Wymieniłem już sprężarkę, elektrozawory, czujnik ciśnienia i został wyczyszczony układ. Dodam że po odłączeniu przewodu od sprezarki i podłączeniu go do innego kompresora kontrolka ciśnienia gaśnie i pokazuje na wskaźniku około 6,5 atmosfery i działają załączenia przedmiego mostu, blokady różnicowej i wspomaganie hamulca. Po ponownym podłaczeniu sprężarki zapala sie kontrolka ciśnienia i nie załączaja sie blokady i blokuje hamulce. Za madre porady bardzo dziekuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj