Pronarek82a

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a

Polecane posty

mirasek    13

Wcześniej brzmiało to jakby przepływomierz dawkował powietrze, teraz sie zgadzam, ale nie do końca :P W benzynowych Civicach do 2001r a może i nowszych nie ma przepływomierza (przynajmniej nie spotkałem), ilość zasysanego powietrza komp odczytuje poprzez czujnik położenia przepustnicy (TPS) i czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym (MAP). O dieslach nie pisze bo mają już doładowanie. Sterownik skojażył mi sie z jakimś czipem z allegro, stąd też mój sprzeciw ale już wszystko jasne :)

 

Wolałem nieco zgłębić temat i wiedzieć z kim pisze :) Teraz EOT - wracamy dyskusji w temacie.

 

przy zdejmowaniu nogi z gazu - silnik chcialby juz "ochlonoc", ale jak - nie moze bo rozpedzona turbina jeszcze chwile na....

Dlatego stosują wastegate które w razie potrzeby upuszcza część spalin do wydechu z pominięciem turbiny, żeby nie przeładować silnika. Nie wiem czy MTZ to mają (taka mała puszka przy turbosprężarce z wężykiem i cięgiełkiem)?

 

... a propos tej dawki paliwa.

mi sie zawsze wydawalo, ze w turbo to chodzi o to zeby zwiekszyc ilosc powietrza w cylindrze, co zaowocuje szybszym spalaniem mieszanki i wieksza energia wybuchu (czyt. ma lepszego kopa), i to przy tej samej dawce paliwa co w silniku bez turbiny.

(...)

wracajac do turbo: skoro takie doladowanie ma isc w parze ze zwiekszeniem dawki, to w efekcie bedzie wieksza moc za wyzsza cene (paliwozernosc), a wiec ...

"do ciorta z taka jazda".

Diesel poza maksymalnym obciążeniem i tak pracuje z dużym nadmiarem powietrza - tzn. i tak dobrze spala paliwo :P Dołożenie doładowania bez zwiększenia dawki spowoduje że silnik będzie pracował na zbyt ubogiej mieszance (stosunek powietrze/paliwo) i w praktyce spadnie moc - testowane :)

 

Z reguły turbo diesel ma wyższą sprawność cieplną od wolnossącego, obrazowo mówiąc daje więcej mocy z litra spalonego paliwa (porównaj jednostkowe zuż. paliwa g/kWh)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
A jak z układem korbowo-tłokowym? Jest taki sam? Domyślam sie że tak, ew. inne tłoki (odprężające) :P

 

Oczywiscie -tylko tłoki trzeba zmienić :P

 

Eee?

 

Co to za silnik? D-seria? Powietrze dawkuje przepustnica na linke a nie żaden przepływomierz, a dawka paliwa ustalana jest na podstawie wartości podawanych do ECU m.in. przez TPS i MAP sensor. Na dzień dobry potrzebne są większe wtryski, a na koniec strojenie ECU odpowiednim programem (np. Hondata, Crome) a nie żaden sterownik.

 

Ale ja do Civica turbiny nie zakładałem także pewnie wiesz lepiej :)

A u mnie jes silnik D-seria i gaszenie ma w pompie paliwowej... jak to? :)

 

 

Ta mniejsza trubina do 82SA kosztuje 1800zł (tłoki korektor i turbina)

 

mimo tej niskiej ceny nie załozyłbym turbiny do swojego 82SA -lepiej mu troche wycisnąć wiecej gazu jak zakładac turbo :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ta mniejsza trubina do 82SA kosztuje 1800zł (tłoki korektor i turbina)

Chyba tsa, bo sa jest bez turbiny. Oczywiscie w pierwszej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Ja tez sie przymierzam do założenia turbiny do 82sa bo ciągnik ma we wszystkim ciężko a sąsiad ma podobne maszyny i tsa i śmiga a ja sie wlekę a no i strasznie przepala my sile że to właśnie od obciążenia a jak to u was wygląda te spalanie???


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Wczoraj orałem 5 ha i zrobiłem agregatem te 5 ha i spalił niewiarygodnie mało roby bo 60l. A mocy mojemu Pronarkowi 82a to nie brakuje


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Jaka masz klasę ziemi bo u mnie jest 3A ja podobnie jak ty orałem potem agregat spaliłem dużo więcej teraz kwestia jaką ziemie orałeś na jakom głębokości i potem jaki agregat i jaka głębokości a no i po czym bo ja po kukurydzy ale ziemia była wcześniej ruszona agregatem ścierniskowym. Szczerze mówiąc ja na głębokości nie oszczędzam szczególnie agregatem


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ziemia 1 klasa, czarnoziem, po równym terenie na głębokość 25 cm a pług 5X40, agregat mały bo 2.20 na bronce. A dodam że dzisiaj orałem po górach ten sam areał i robiłem agregatem też 5 ha i spalił 15l więcej :o

Wszystko było orane po przenicy


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Mi ciężko powiedzieć ile spali na 1ha orki ale na robocza godzinę (nie na mt/h) spali około od 10 do12 litrów przy stosunku ceny paliwa do zboża przeraza mnie to !!! Ja mam agregat 3,7 Uni na zebach SV (szerokie) kombi dosyć ciężki podrywa ciągnik. Ja oram 3 obrotówką 3X45 na odkładniach XXL. Wiesz u mnie jest bardzo gliniasta ziemia ukształtowanie terenu dosyć średnie ale płaskich pul to mniemam


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas111    0

Założyc mozna,ale zalezy jaka,lepiej nie przesadzac jak masz np.maszyny z ktorymi pronar radzi sobie w miare dobrze np.plug na min regulacjach idzie dobrze ale np.dasz maks i jest lipa to radzilbym ci zalozyc turbo od "dziewiędziesiątki"


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Mój pronar niema mocy od 2006roku. Zepsuła sie popma paliwowa. Mechanik ustawił małą dawke paliwa i źle zrobił . Ale zimą będziemy robić pompe i sie zwiększy dawke paliwa! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek290    0

Witam wszystkich. Ja też mam zimą zamiar założyć do swego 82 turbinę.już się dowiadywałem koszt zakupu to około 1500 zł. w tym turbina, koletor wydechowy,tłumik i kolano kolektora ssącego,a robocizna w własnym zakresie.Jak odpale to napisze jak to chodzi, potem pomyśle o interkulerze.przyda mu się trochę ducha.jeśli ktoś zamontuje pierwszy niech napisze o tym. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45
Witam wszystkich. Ja też mam zimą zamiar założyć do swego 82 turbinę.już się dowiadywałem koszt zakupu to około 1500 zł. w tym turbina, koletor wydechowy,tłumik i kolano kolektora ssącego,a robocizna w własnym zakresie.Jak odpale to napisze jak to chodzi, potem pomyśle o interkulerze.przyda mu się trochę ducha.jeśli ktoś zamontuje pierwszy niech napisze o tym. Pozdrawiam.

 

To wydaje mi się drogo zważywszy na fakt że sama turbina (90km) oryginalna z Białorusi kosztuje ok 600zł! a tłumik się pewnie da przerobić. Nurtuje mnie tylko jedno, czy turbina z 90 konnego nie rozleci się w silniku D243 który rozkręca się do 2200 obr/min , przecież w TSie jest tylko 1800obr.min!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

własnie dla tego powinna byc taka przystawka przy pompie (TSA i 1025A mają tak) z tej przystawki idzie jakas rurka do turbiny i powoduje to to ze silnik sie nie rozkręca... ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
własnie dla tego powinna byc taka przystawka przy pompie (TSA i 1025A mają tak) z tej przystawki idzie jakas rurka do turbiny i powoduje to to ze silnik sie nie rozkręca... ;)

ta przystawka nosi nazwe korektor nadcisnieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Najlepiej to kupować z fabrycznie założoną turbosprężarką , bo po co się później w koszty wpędzać i mechanikom płacić. Fachowo założona i bez kłopotu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Korektor ma za zadanie tylko zmienić dawke paliwa w zalerzności od ciśnienia doładowania! i nie ma nic do obrotów maksymalnych silnika (no prawie)

obroty ustawia się na pompie śrubą zderzakową, i oczywiście że można to zrobić tylko wtedy ciągnik nie poleci już 35km/h. Ot do tego pije.

Pozdro dla turbo zakręconych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Wracam znowu do tematu. Gadałem z mechanikami i mówili żę to będzie zbyt cieżkie na ciągnik. Bo samochody z turbina i ciągniki maja korbowód wzmacniany tłoki itp. Więc silnik może nie wytrzymać niewiem jak jest w pronarach ale myśle że też maja wzmacniany.

 

 

 

 

 

Gdzieś mi sie obiło o uszy popma wtryskowa rzędowa bo mtzecie jest rotacyjna. W tedy jest mniejsze spalanie i większa moc. Ale z kąd taka popme wziąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj