Pronarek82a

Co myslicie o zalozeniu turba do pronara 82a

Polecane posty

Uziu92    7969

oj panowie najpierw popatrzcie troszke na silnik potem piszcie. W mtz pompa jest rzedowa sekcyjna i czy to w 80 konnym czy w 105 konnym jest taka sama ( oczywiscie mowie o ruskiej nie jakichs czeskich ) . Korektor cisnieniowy w MTZ nie jest od regulacji dawki paliwa w zaleznosci od cisnienia doladowania - jego zadanie polega na tym ze rozkrecony silnik ma wolniej schodzic z obrotow zeby gwaltownie nie wyhamowywac i przeladowywac turbiny- ktora jest jeszcze rozkrecona i pcha pod cisnieniem powietrze do komory spalania , . Nawet jest on przykrecony do regulatora obrotow , dawka w ruskiej pompie jest ustawiana sruba M 6 na dole pompy i jest caly czas stala, niezmienna. walek rozrzadu , wal korbowy , korbowody sa identyczne i w 80 i w 105 , roznica jest w tlokach , turbo maja pierscien we wtopce i ciut wieksza komore wirowa w tloku , nie ma zadnych kanalow natryskowych na denka tlokow - to archaiczna konstrukcja.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

a wie ktoś może jak delikatnie zwiększyc dawke w belarusie 952 na czeskiej pompie bo czasami brakuje mu mocy szczególnie w orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Myślę że kolega ma za dużo paliwa. Zawsze kiedyś brakuje mocy nawet gdy będziesz miał 150 koni. Po te jest skrzynia biegów. Zredukuj.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

witam panowie spokojnie można zakładać turbo . ja założyłem do MF 255 i do c330 i smigam od 2,5 roku

wszystko wytrzyma spokojnie tylko jak założycie nie zwiększajcie dawki paliwa . Jesli chodzi o zasilanie oleju to wszystko jest gotowe w pronaże przy filtrze oleju jest wyjscie .

co do kolektora wydehowego można przrobić samemu w godzinkę i to samo przy sacym kolektoże

w tą zimę turbo zakładam i w pronaże

A i zapomniał bym sporo osób pisze straszne bzdury co do turbo. Jesli ktoś chce uzyskać jakieś wiadomości prosze pisać

Edytowano przez bitbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

w c 330 turbo ? przy 2 garach ? daje cos ?

jak nie zwiekszysz dawki stosownie do ilosci powietrza to turbina bedzie tylko gwizdkiem i da bardzo niewiele .

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

ta to prawda jak pjezdziś trochę wtedy sam stwierdzisz czy potrzebujesz jeszcze zwiększać moc czy nie

a co do c330 daje i fajne można odczuć przy większym obciążeniu

moje c330 lata jeszcze na hho i mało pali

Edytowano przez bitbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jedyne co się zmieni nie zmieniając dawki to turbina poprawi napełnianie cylindra i zrekompensuje straty na zajechanych zazwyczaj kompletach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

ten traktor jest prostą maszyną

Turbo+ zmiana dawki paliwa na pompie+ filtr powietrza + tłumik dodaje nam kilka kucy + kilkanaście niutków momentu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

a wie ktoś może jak delikatnie zwiększyc dawke w belarusie 952 na czeskiej pompie bo czasami brakuje mu mocy szczególnie w orce

 

Alternatywą dla kosztownej instalacji turbo jest instalacja LPG,to tani i bezpieczny sposób na więcej niż delikatne podniesienie mocy.(patrz moja galeria)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

S-Piotr wiesz może coś więcej na temat LPG ? jesli tak to proszę o informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

turbo wychodzi kolo 1500-1700 zl max jak samemu zakladasz a ile kosztuje LPG ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

Lpg profesjonalnie założone to koszt ok 6000zł a samemu to naewt 600zł jak ktoś wie jak to zrobić.

Ja się na tym nie znam ale bardzo mnie to interesuje. Może ktoś mi powie co i jak sie robi z tym lpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

kolego jest chyba co najmniej 2 tematy o tym na forum wiec rozejrzyj sie zeby w tym temacie nie robic juz offa na inny temat. Tam zapewne wszsytko znajdziesz, co Cie interesuje .

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Kolega bitbit jeszcze w żadnym temacie nie udokumentował swoich modyfikacji odpowiednimi fotkami. Wiele osób chętnie by je zobaczyło...


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Zapodanie LPG,przy minimalnej znajomości mechaniki i działania LPG to koszt nie większy niż około 500zł (podzespoły zakupione w sklepie) na używkach to 100 zł,a całkiem uproszczona instalacja to za 50zł założysz ,(gdy masz butlę i reduktor,) Patrz moja galeria.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj