TDIESEL

Olej do skrzyni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TDIESEL    0

Witajcie Forumowicze ma do was pytanie nabyłem ostatnio JOHN DEERE 3040 z przednim napędem i sprawdziłem olej w skrzyni i jest mało i mam pytanie jaki to olej dolać ewentualnie wymienić za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuje Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Najlepiej zalej oryginalnym JD bo te modele maja bardzo czuła hydraulike.Ewentualnie Fusch MC 10w 40 lub jakis Agrol hydrauliczno-przekladniowy.Jakbys mial jakies pytania dotyczace tego modelu to pisz na gg 485096.sam posiadam 3140 od ponad 7 lat i co nieco wiem na jego temat.

 

P.S.Masz półbiegi w swoim,ktory rocznik tego ciagnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Koledzy po co zaraz Fushi Castrole i inne .Mamy nasze krajowe tez dobrej jakosci i klasy .Reguluja to norma API

i wiadome że firmy zachodnie ciagnikow czy kombajnow nie będą polecać naszych krajowych olejów.Nakręcają kasę swoim

kolegom. W kapitaliżmie to normalka.Byłem swiadkiem jak kolega sciagnął olej silnikowy Z FUSHI i twirdził ze to z

wysokiej półki.Bo taki kazli stosować w serwisie .Jak się przejzałem to nasz krajowy o jedną klasę lepszy

i o dwa razy tańszy.No częsciowo płacimy za markę. Wadomo nie porownywac z CB lub CC do silnika czy zwykły HL do hydraliki czy też zwykły hipol do przekładni.

Ale naprawde nie dajcie sie dawniej nazywali --ZRUSYFIKOWAĆ-- dzisiaj to się inaczej nazywa

Stosuje ja jak moi koledzy nasze krajowe w zachodnich maszynach i jest OK

A tak na marginesie to na zachodnich olejach czy na krajowych tez sa wpadki awari

Ja sam jak i moi koledzy stosują do klaasa do hydrauliki olej krajowy z seri HV

o kilkadziesiąt procent tańszy.A niech ktoś mi powie że miał z tego powodu jakąś awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jaki krajowy olej do dużych silników diesla spełnia lub przewyższa specyfikacje ACEA E7/E5/E4 oraz API CI-4 przy klasie lepkości 10w40 ?? Wskaż mi taki to go zaleję przy najbliższej wymianie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

No ale co cię zmusza by z tak bardzo wysokiej półki sięgać.Oczywiście twoja wola.nie zawsze taniej tzn. żle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

powiem Ci, ze porównywałem te oleje, wychodziło tak sobie, wydębiłem w serwisie rabat na oleje i na filtry i wszystko mam od dilera JD, dokładnie to co zalecają.

Moze i mnie to wyszło z 300-400zł drozej (kiedy cała wymiana kosztowała 3tys) ale mam pewnosc ze w razie w, nie powiedza mi ze to przez zamienniki.

Jak poznam ciagnik to moze sie skusze na cos tanszego


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam odświeżę temat. Jaką specyfikacje ma olej przekładniowy w 5070 M. Nie ma w nim biegów pod obciążeniem także jakiś cudowny ten ich olej nie jest. Mój wujek ma hurtownie z olejami to by mi coś dobrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
    • Przez Jaca303
      Witam mam taki problem. John Deere 1850 na kolumnie kierowniczej ciśnienia oleju zrzuca simering ten  na górze kolumny na walku kierowniczym. Kolumna Nowa bo na starej był ten sam objawy. Co może być przyczyną?
    • Przez AdrianAndrzejewski
      Witam Panowie mam pewien problem z ogrzewaniem w John deere 7530 premium.Jelonek wyposazony jest w climatronic po przestawieniu na cieple powietrze np 26C ciagnik nie grzeje.Temperatura silnika nie przekracza 75c przejechalem traktorem 25 km i to byla max temperatura .Teraz Pytanko co moze byc winne Termostat ? .daje obrazek tylko na nim wylaczona jest dmuchawa ale po wlaczeniu i tak mimo 26.5 leci caly czas zimne powietrze:(.Jest to moj pierwszy pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj