Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Jednorazowe odszkodowanie z KRUS z powodu choroby zawodowej

Polecane posty

Ferdek07    75

Czytałem w topagrar (darmowy exzeplasz przyszedł?) że rolnik może starać sie o jednorazowe odszkodawnie z krusu z tytułu posiadania choroby zawodowej, mój tata od lat leczy się z astmy sokrzelowej, która jest uznana za chorobę zawodową rolnikow, często jest na zwolnieniu chorobowym, ale na komisji lekarskiej okazywał sie zbyt zdrowy aby dostać rętę której i tak by nie chciał, więc czy ktoś próbował zdobyć to odszkodowanie i z czym by się to wiązało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Jesteśmy prawie na finiszu tego odszkodowania, ale muszę Ci powiedzieć że to droga przez mękę. Postępowanie trwa już 15 miesięcy. Ojciec tak jak twój choruje na astme oskrzelową która jest w wykazie chorób zawodowych. Jeśli ojciec jest objęty ubezpieczeniem to powinno być łatwiej, bo mój jest na rencie chorobowej co trochę komplikuje sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no i można iwedzieć czy gra warta świeczki? tzn ojciec bierze ciągle zwolnienia ale juz kilka razy był na komisji (zwolnienia ponad pół roku) i nie dostał renty a z tym odszkodowaniem to czy wiążą sie dodatkowe jakieś sprawy jak pobyt w senatoriach czy inne takie i kto to ożeka czy należy się takie odszkodowanie i o jakich sumach można rozmawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Kolego, jak pamiętam to zaczynałeś akcję i już naklepałes tyle postów? strasznie udzielasz się ciekawe czy wartośiowo.

Wracam do tematu:

Tak może dostać, dostaje te jednorazowe odszkodowanie bardzo mało osób, dużo kantuje, dużo ma ponaciągane kryteria i musisz ciągle jeżcdziś na (oględziny) komisje.

Samo zwolnienie to mało, najlepiej ja by dostał sie do szpitala bo coś mu się stało z astmą. - żeby go kareta zabrała a co do senatoriów. Jak chory to musowo musi pojechać do senatorium. czy to zielona góra czy gdzieś nad morzem.

Gra warta dla świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

najważniejsze jest to żeby udowodnić że choroba wystąpiła w skutek wykonywanej pracy np. kurze, pyłki, pleśnie itp. czego w rolnictwie jest pełno wywołują właśnie astme. Może być taka sytuacja że urzędas który całe życie przewraca papiery, mieszka na 10 piętrze w bloku nie ma nawet kota a choruje na astme i zacznie się ubiegać o odszkodowanie to nie dostanie. Na badania kieruje Powiatowy Inspektor Pracy najczęściej do Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi tam przetrzepią człowieka od A do Z, między innymi jest tak zwana prowokacja polega to na tym że pacjen przywozi z domu próbki siana, słomy, zmiotki z stodoły, sierści krów, świń itp. mieszają to wszystko i każą wdychać po czym widzą jaka jest reakcja organizmu. Jeśli tam dostanie orzeczenie o chorobie zawodowej to powiatowy inspektor wystawi zaświadczenie i z tym idziesz do KRUS. KRUS wysyła do lekarza orzecznika który daje %, jeśli się nie zgadzasz to odwołanie i na komisje lekarską tam jest trzech lekarzy,jeśli się znowu nie zgadzasz to do sądu pracy i od tego nie ma odwołania. W przypadku ojca lekarz orzecznik stwierdził 10% uszczerbku, dzisiaj poszło odwołanie i znowu czekać na komisje lekarską. Na dzień dzisiejszy 1% to 470zł. to co napisałem to tylko cząstka całości. Życze wytrwałości w walce z urzędasami a wrazie wątpliwości pytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przepraszam, że się wtrącę ale napisałeś binek, iż "prowokacja polega to na tym że pacjen przywozi z domu próbki siana, słomy, zmiotki z stodoły, sierści krów, świń itp. mieszają to wszystko i każą wdychać po czym widzą jaka jest reakcja organizmu" to stwierdzenie wydaje mi się troszeczkę niedorzeczne, więc wskaż proszę kto mający cokolwiek wspólnego z medycyną jest w stanie poddać drogi oddechowe pacjenta działaniu jakiejkolwiek substancji niewiadomego pochodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

substancje nie są niewiadomego pochodzenia tylko pochodzenia rolniczego a przeprowadza je zespół lekarzy Kliniki Medycyny Pracy w Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

też nie mogłem w to uwierzyć a jednak tak jest. Mój ojciec nie miał akurat tej próby a to wycinek karty informacyjnej: " Badaniem przedmiotowym stwierdzono osłuchowe objawy obturacji oskrzeli. Badania spirometryczne wykazywały zaburzenia wentylacji płuc o trybie obturacji znacznego stopnia, co było przeciwwskazaniem do wykonania swoistej wziewnej próby prowokacyjnej z potencjalnymi alergenami "rolniczymi" pacjenta." Co to oznacza nie wiem bo lekarzem nie jestem ale z opowiadania wiem że inni pacjenci takową próbę mieli robioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
najważniejsze jest to żeby udowodnić że choroba wystąpiła w skutek wykonywanej pracy np. kurze, pyłki, pleśnie itp. czego w rolnictwie jest pełno wywołują właśnie astme. Może być taka sytuacja że urzędas który całe życie przewraca papiery, mieszka na 10 piętrze w bloku nie ma nawet kota a choruje na astme i zacznie się ubiegać o odszkodowanie to nie dostanie. Na badania kieruje Powiatowy Inspektor Pracy najczęściej do Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi tam przetrzepią człowieka od A do Z, między innymi jest tak zwana prowokacja polega to na tym że pacjen przywozi z domu próbki siana, słomy, zmiotki z stodoły, sierści krów, świń itp. mieszają to wszystko i każą wdychać po czym widzą jaka jest reakcja organizmu. Jeśli tam dostanie orzeczenie o chorobie zawodowej to powiatowy inspektor wystawi zaświadczenie i z tym idziesz do KRUS. KRUS wysyła do lekarza orzecznika który daje %, jeśli się nie zgadzasz to odwołanie i na komisje lekarską tam jest trzech lekarzy,jeśli się znowu nie zgadzasz to do sądu pracy i od tego nie ma odwołania. W przypadku ojca lekarz orzecznik stwierdził 10% uszczerbku, dzisiaj poszło odwołanie i znowu czekać na komisje lekarską. Na dzień dzisiejszy 1% to 470zł. to co napisałem to tylko cząstka całości. Życze wytrwałości w walce z urzędasami a wrazie wątpliwości pytać

 

No co ty piszesz? Lekarz każe przywieść kurz i inne zanieczyszczenia HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Trochę z tym przesadziłeś kolego.

Kontrola polega na wizytach systematycznych u lekarzy. przedstawiasz na kontroli następne dokumenty któe zdobyłeś wizytę u lekarza, jakieś prześwietlenia jakieś diagnostyki i tak w kółko aż do momentu jak dostaniesz odmowną decyzję albo pozytywną i % uszczerbkiem zycia.

Weż przestań, jak by mi kazał lekaż wąchać to to bym pierw się z niego wyśmiał, a potem sam bym mu to kazał wąchać.

Godności ludzie!!

To nie 90-letnie czasy tylko XXI wiek!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

nie wierzysz, nie wierz ja Cie do tego nie zmuszę a cytat wyżej jest autentycznym wycinkiem z karty informacyjnym z pobytu w klinice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
101010    379

CZY UZYSKAŁ KTOŚ  ODSZKODOWANIE Z KRUS ZA BORELIOZĘ ???

Borelioza jest według prawa dla rolników i leśników chorobą zawodową . Dysponuje ktoś wiedzą na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj