Madmax

Czym kosicie kukurydze

Polecane posty

Laki    0

Kukurydzę kosimy Pottinger mex I + 7211


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

U mojego wuja kosiła siezckarnia claas (modelu nie pamiętam) 2 rzędowa a woziły 2x C-360 z rozrzutnikami po 3,5 t z nadstawkami a na pryźmie był Fendt 309Ci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel423    0

Ja kosze mengelką MB280 podpinaną do Belarusa 820 a przyczepy nie odpinamy tylko nią dowożę kukurydze na pryzmę bo zwykle mamy pola obok pryzmy więc nie warto nam przepinać. Przygniatamy c360 i t25 z turem a na koniec ja odpinam sprzęt i daje Belarusem w poprzek.


MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

ja jak koszę na bierzace odpasy to c 4011+sieczkarnia PZ80 a jak w kopiec to c 385+sieczkarnia PZ odwozi wtedy c 4011+rozzutnik tandem 6t z nadstawkami to nieraz na dwuch kołach ciągnik wchodzi na kopiec ale jest ryzyko że skręci w bok bo przód jest w powietrzu a ugniata c 4011 z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

my kosimy Mengele sf 6600 a zwozimy Kubota m108s , zetor forterra9641 , 2 xferguson 255, 2x ursus c-360 oraz ursus 1224 a na kopcu przeważnie mtz 82 + tur i jeszcze jakiś ale to zależy od sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

U mnie w tamtym roku kosił claas jaguar 690sl


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

ja kosze jaguarem 690 odwoze zetorem 6340 i 8145 z rorzutnikami 8 tonowymi i u902 z przyczepą 6t z nadstawkami 1m ugniata 12145 z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

ja mam 8 ha kuku na kiszonkę i koszę jednorzędówką Kemper Sprinter + C360, odworzę i ugniatam DF Agrofarmem 100 rozrzutnikami 4t z nadstawkami. Wcześniej odwoziłem C360 lub U 3512, ale wtedy przy pryźmie był problem (jak było wyżej to potrzebny był drugi ciągnik i człowiek do pomocy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz22    0
Napisano (edytowany)

Ja kosze Pottinger Mex GT+ u 10 12, aodwoziły kukurydze c 330 i 35 12 a ugniatał c 360

to był pierwszy sezon tej sieczkarni u mnie, dla małych obszarów kukurydzy bardzo dobra maszynka;)

 

 

Twoja sygnatura jest nie zgodna z regulaminem, popraw to!!!

Edytowano przez Balzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

W końcu 2007 roku kupiłem pod Paryżem we Francji Jaguara 690.Minionej jesieni był ten pierwszy raz.

Ha na godzinę znika z pola,tylko trzeba dobrze zorganizować transport na pryzmę.Im dalej pole od pryzmy tym więcej ciągników.

Struktura kiszonki jest o niebo lepsza od tej po E281C,którą dotąd kosiłem.Zero niedojadów na stole paszowym. ;)


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja212    0

ja kosze 690SL i odwożą MF 3635 i JD 6410 + daw rozrzutniki 8 tonowe tandemy z 1m nadstawkami i jak się sprężamy w odwozie to sieczkarnia się nie wyrabia i jest średnio wozić 1km a tu widzę że niektórzy 5 ciągnikami odwożą to taki odwóz to pod jaguara 880

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja kosze sieczkarnio MENGELE MB280 podpiętą do ursusa 3512. Do odwozu używam rozrzutnika z zakładkami. Fotki w galerii.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

my kosimy zt 323A + mengele sh 25 (dwa rzedzy), 2x przyczepa 4.5, rozrzutnik 6t, ugniata na pryzmie drugi zt 323A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

U mnie kosi Jaguar 820 ?? (chyba) nie pamiętam dokładnie. Stary sprzęt. Zawsze się elektrozawory psują...


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michas1934    10

My pare lat temu kosilismy 1rzędową. A teraz cllasem JAGUAR 890 odwozimy zetor 10145+hl8011,912+T088, 912+rozutnik 6t ,385+rozrzutnik 6t,c-360+rozrzutnik x3,do ubijania pryzmy mf3080,forszaj323A,c-360+tur i aplikator i do rozgarniania JCB 535 najlepszy szprzęt w okolicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ja kosze FORTSCHNITT E-281

 

A mam takie pytanie. Jak robić pryzmę żeby kukurydza nie pleśniała???

Jak wy robicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

dobrze ugniatamy i szczelnie obsypujemy, i całą filozofia,


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ugniatane było 160km ciągnikiem Fendt. Folie kupiłem z zapasem i pleśnieje tylko po srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Nowłaśnie mam ten sam problem z tą pleśnią tylko na środku i małe twarde bryłki ciołem swoją forszitką i ugniatałem cięgnikiem op masie sześć ton z spychem do rozgarniania ,a przykryte było folją i obsypane od góry do dołu piachem tylko że robiłem to pierwszy raz więc może robiłem coś nie tak ?I poczym poznajecie że pryzma jest już dobrze ugniecona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ja ugniatam C-330 i przykrywam zwykło czarno folio budowlano i sienie psuje.

 

PS czy nie ma już tematu o ugniataniu kiszonki??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj