zeus111

John Deere czy Claas

Polecane posty

zeus111    0

Co wybrać John Deere 6630 lub 6830 czy Claas Arion 630

Mam gospodarstwo 70 ha ziemia III, IV i V klasa.

Ciągnik ma mi służyć do podorywki(talerzówka 3 m) do orki (pług Kuhn 4 skiby obracany i do tego wał Kambela ciągany), do siewy( agregat siewny Rolmaszu 3 m bierny) i jeszcze do głęboszowania.

Przyznam się że mam już taki metlik w głowie im więcej szukam i rozmawiam z dealerami to mam większy problem co do decyzji.

Zawsze byłem za John Deerem ale po obejrzeniu Claasa Ariona postawił bym na niego. Proszę o pomoc kto zna te dwa ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przedstaw jaka wersja wyposazenia cie interesuje, pozniej zapytaj o oferty i wybierz po pieniadzach. podejzewam ze beda podobne byc moze claas bedzie troche tanszy, jd moze miec za to skrzynie bezstopniowa. nie wiem jak jest w 6 cylindrowych, ale w 4 claas jest o ponad tone ciezszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus111    0

John Deere w wersji Comfort a Claas w CIS chyba dobrze napisałem w obu interesuje mnie średnie wyposażenie.

Chodzi mi o to czy w ogóle można te dwa ciągniki porównywać do siebie, czy Claas jest taki dobry jak John

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Mnie tez interesuje porownanie tych ciągnikow, bo mysle ze za jakis czas zaczniemy rozwazac zakup ciągnika tej mocy...Class Arion 630 wyglada na solidny i bardzo dobry ciągnik (tak samo jak JD6830) parametry techniczne tez mają podobne...Ale włąsnie tu rodzi sie pytanie czy wogole te ciągniki mozna porownywac do siebie, czy są porownywalne pod wzgledem jakosci, trwałosci, wykonania i funkcjonalnosci. Bo pod wzgledem kosztow to wielkich roznic bym sie raczej nie spodziewał, a moze @zeus111 znasz ceny tych ciągnikow? (w szczegolnosci cene Ariona) Jakis miesiąc temu dostalismy oferte na JD 6830 comfort za 59500euro :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus111    0

Teraz byłem w Bednarach i przedstawiciel handlowy Claasa mówił że 62 tyś euro (Arion 640) ale on był w bogatym wyposażeniu.

A co myślicie o Case też o takiej mocy nie znam modelu ale jakiś od 130 do 145 Km i czy to są dobre ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Cena taka nawet przystepna na tego Ariona...ciekawe ile by kosztowała wersja wyposazenia Arion 630 CIS? Case to dobre ciągniki, przeciez juz od wielu lat sa na rynku i ich sprzedaz nie maleje, w polsce nie sa tak popularne z tej racji ze New Hollandy są tansze od nich (a to praktycznie to samo) znam dwoch uzytkownikow Case'ow i nie nazekają na nie, jedynie mowią ze troche sporo paliwa lubia spalic wiec są paliwozerne :lol: A nie myslałes moze o NH T6070 plus? Moim zdaniem to ciekawa oferta, a i produkt bardziej sprawdzony niz Claas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus111    0

Dostałem ofertę na Claasa Ariona 640 w wersji najbogatszej Cibis i on dokładnie kosztuje 70 tyś euro i jest tańszy od Case CVX 140 o 30 tyś zł ale o 15 KM Claas jest silniejszy i chyba się zdecyduję na niego według mnie bardzo fajny ale w wersji cibis

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Class arion 640 ma prawie identyczną moc jak CVX 140 (2 konie mniej cvx). CVX ma do tego bezstopniówkę. Także przy różnicy 30 tys. to zdecydowanie wygrywa case . Jak dla mnie :P.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No właśnie mnie dokładnie ten temat interesuje. Tylko może, są osoby co miały claasa i JD na testach. Ja rozmawiałem z kimś z AF, miał JD i Claasa średniej mocy na testach (dokladnie nie pamiętam jakie ale moc porównywalna) i o dziwo JD się w pracy chował. Inny znajomy ma JD7730 i wcześniej kupionego na SPO NH 200 parę koni. Pomimo większej mocy NH w pracy do JD nie ma szans. A po drugie NH bardziej przecieka.

 

Ja generalnie stawiałbym na wiadomości o pracy ciągnika a dopiero potem pytał o cenę i w tedy wybierał. Wydaję mi się, że lepiej dołożyć parę złotych (oczywiście bez przesady i jeśli to ma sens poparty jakimiś faktami), niż później narzekać na zakup. Znajomy z tego NH nie jest zadowolony, a z JD tak.

 

Piszcie piszcie co tam wiecie.

 

Nie cytruj poprzedniego postu!!!!!!!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus111    0

Jak bym pojechał do Niemiec i u nich bym kupił Claasa czy to by mnie taniej wyszło niż kupując u Korbanków bo chcę kupić Ariona ale ciężko się z Korbankami rozmawia (co innego mówią a co innego piszą na ofercie) i dlatego myślę o zakupie nowego ciągnika za granicą co wy o tym myślicie czy będzie to taniej.

Znajomy kupił Fendta u niemca nowego w salonie i mówił że go to wyniosło parę tysięcy euro mnie niż jak by kupił w Polsce.

I czy ktoś zna strony dealerów od Claasa w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Jak bym pojechał do Niemiec i u nich bym kupił Claasa czy to by mnie taniej wyszło niż kupując u Korbanków bo chcę kupić Ariona ale ciężko się z Korbankami rozmawia (co innego mówią a co innego piszą na ofercie) i dlatego myślę o zakupie nowego ciągnika za granicą co wy o tym myślicie czy będzie to taniej.

Znajomy kupił Fendta u niemca nowego w salonie i mówił że go to wyniosło parę tysięcy euro mnie niż jak by kupił w Polsce.

I czy ktoś zna strony dealerów od Claasa w Niemczech?

 

pare tys czyli ile?

i jak rozwiazał sprawe vatu

bo na roznicy stawek mogło wyjsc ze taniej

pozatym serwis

ale rzeczywiscie moze byc taniej na mf 5465 roznica wychodzi ok 15 tys zł przy czym ma pare rzeczy w bonusie(z Danii)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus111    0

nie wiem jak poradził sobie z vatem ale jak się okaże że jest taka duża różnica w cenie jak słyszałem to pójdę sobie do radcy prawnego i nich on sie nad tym głowi, chodzi tu o różnicę 5 tyś euro na Arionie a serwis jest we Frankfurcie czy gdzieś koło więc czy przyjadą od Korbanków do których mam przeszło 100 Km czy Niemcy którzy są oddaleni o 80 Km to niema żadnego znaczenia, i pewnie będą mieli stawki niższe.

Jak się wszystkiego dowiem na 100 procent to dam znać. W Polsce jest ten problem że Korbanki nie mają konkurencji co do niektórych maszyn a z tego tytułu nie będą na mnie zarabiali nie wiadomo ile teraz to już nie ma problemu jak kiedyś, nie ma już granic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

a niech mi któś wytłumaczy dlaczego Korbaniki są jedynym przedstawicielem Claasa ,fenda i MF ? a dlaczego np JD lub NH ma wielu przedtawicieli ???


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to sie nazywa kolego OFF TOPIC

ale skoro juz pisze posta to przedstawie swoja hipoteze.

MF i ciagniki CLAAS to tylko pojscie "za ciosem", swoje filie zbudowali przede wszystkim na kombajnach CLAAS (sporo zyskow czerpali tez wiadomo z ciagnikow FENDT i kombajnow buraczanych STOLL), gdy PGRy zostaly prywatyzowane. sprzedawali tyle kombajnow ze mogli rozwinac swoje przedsiebiorstwo, zbudowac filie i teraz nikt nie ma po co wchodzic na rynek, bo:

1. nie sprzeda tak "tanio" sprzetu jak korbankek

2. bedzie ograniczony najblizszym terenem, a korbanek ma cala polske i nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

Już rozumiem... ! choć by nawet pojawiła sie konkuręcia to i tak nie istotna bo korbanek przebija ich cenną ... dzięki za wyjaśnienie ... a może też wiesz dlaczego tak jest że większość dilerow ma nie więcej niż trzy marki ciągników ... ??? czy są jakieś w tym kierunku ograniczenia czy poprostu niema sensu mieć więcej marek ... ???


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kolejny post OT

i tak dubluja swoje oferty, wiec po co wiecej.

nie wystarczy tylko sprzedac ciagnika, trzeba wyszkolic serwis, kupic oprogramowanie, poniesc znaczne koszty, co by nie mialo sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik39    6

Za kilka lat (może dobry rok lub 2, 3 lata) my i także będziemy sie zastanawiać nad kupnem ciągnika o podobnej mocy. Lecz my najprędzej będziemy zainteresowamni Case-em. Jak narazie to interesuję się serią Maxxum i Maxxum X-Line, ponieważ mój tata niechciałby mieć zbyt dużo elektroniki w ciągniku. Zastanów sie dobrze na tymi ciągnikami. Ja sądze zę jeśli interesujesz się ciągnikami z tej półki to będziesz miał trudny wybór. Ja ci osbiście doradzam Johna bo jest bardzo dobrze sprawdzony ale do Class-a niejestem zbyt przekonany. Twój wybór. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik39    6

Nie jestem przekonany ponieważ nie jest tak sprawdzony bo to nowy ciągnik i niewiem jak się sprawuje w pracy a wiem że John za to bardzo dobry ciągnik bo mam kilku znajomych i sąsiadów którzy mają JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czyli nic konkretnego nie mozesz zarzucić, to dlaczego odradzasz??

ja tez bym wybral jd, gdyby nie fakt ze byl 30 tys. euro netto drozszy - mowa o 7930/8130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

@brzozak2@ a gdybys musial dokonac wyboru miedzy Arionem 620CIS, a JD6830 comfort, to co bys wybrał? Zaznaczam ze ceny są porownywalne (orientowałem się nie dawno) i wychodza w granicach 60000euro netto. Osobiscie to bierzemy jeszcze pod uwage NHT6070plus...co o nim myslisz? (NH jest tanszy trochę, cena wyjsciowa za niego to 190tys zł) Szczeze...to pytam bo poprostu za jakies 1-1,5 roku bedzie czekał nas wybor ciągnika z takiego przedziału mocy i wszelkie rady i sugestie byłby wskazane i byłbym za nie wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

claas:

- ma lepsza przekladnie: wiecej polbiegow, nie musisz w ogole uzywac sprzegla :)

tryb zautomatyzowany da sie wykorzystywac, ale tylko na polu, na drodze to lipa ;)

- masz w standarcie amortyzowana kabine

- jest podlokietnik

jd:

- jest ciszej w kabinie :)

- ma rame

 

teraz zostalo tylko porownac parametry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

a jak @brzozak2 w ogóle awarie w twoim Axioniku ...coś poważniejszego się działo po 2 sezonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj