Zaloguj się, aby obserwować  
kiler

Niedziałający napęd Pronar1025a

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kiler    16

Witam

Dzisiaj podczas orki zauważyłem że napęd przestał działać. Kontrolka wskazuje że wszystko jest ok ale tak nie jest przedni most wogóle nie ciągnie. Sprawdziłem bezpieczniki są sprawnie, tyle potrafie zrobić :lol:. Jeśli ktoś zna przyczyne usterki z góry dziękuje. prosze o wyczerpującą odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Koło silnika masz (chyba) sprzęgiełko od przedniego napędu (bynajmniej jest takie w Pronarze 82) i przydało by się tam dołożyć tarczek i podciągnąć bo to jest pewnie ta przyczyna że nie ciągnie przedni napęd.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter251    8

miałem dokładnie taką samą usterke. a jej przyczyną był zapchany opiłkami filtr chyba hydrauliki, taki podłóżny ale więcej nie wiem bo robił mi z tym mechanik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

pieter251 mógłbyś coś więcej napisać jakieś szczegóły. Dzwoniłem do mechanika powiedzał mi na ogległość, że może nie być olej w czymś tam :lol: nie znam się więc nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Koło silnika masz (chyba) sprzęgiełko od przedniego napędu (bynajmniej jest takie w Pronarze 82) i przydało by się tam dołożyć tarczek i podciągnąć bo to jest pewnie ta przyczyna że nie ciągnie przedni napęd.

a skąd.... w 1025A nie ma tej podpory :D

bezpośrednio wał ze skrzyni do mostu idzie :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Może i tak, dlatego napisałem że chyba jest ta podpora :lol:

 

 

Nie cytujemy ostatniego postu


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas111    0

u mojego wujka (pronar 82A) tez naped niedzialal jak jest ta raczka od wlaczania to mowil ze cos tam na niej trza podciagnac (szczegolow nieznam)


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Jak nic nie wnosisz to tematu to daruj sobie i nie pisz zbędnych postów!

 

Sry za ot.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bohdan    0

Witam mam problem z pronarem1221a w czasie pracy przestał działać napęd,kontrolka swieci ,pykanie podczas zalanczania slychac ,oleje sa filtry przeczyściłem a nadal napedu nie ma ,mechanicy w naszej okolicy rozkładaja rece-pomóżcie może to pompa hydralicznaskrzyni biegów????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1025a elektro-magnes od napedu siadł nie mogłem napędu wyłączyć. kupiłem drugi ale ten stary wymyłem w ON i tez działa (niewiem jak masz 1221a ale jak masz na przełącznik to raczej wina elektro magnezu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nie w temacie ale u mnie w 82TSA rok temu też podczas orki przestał nagle działać przedni napęd. Nagle poczułem takie "pyk" i ciągnik zwolnił, przód przestał działać. Sprzęgło działało. moment napędowy dochodził do przedniego mostu a tam ginął. w zimie przy naprawie okazało się, że pękła pioniowa oś napędu prawego koła. Ucięła się jak nożem:) Na szczęście części do pronarów tanie jak barszcz:) przynajmniej te oryginalne, białoruskie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryszes    0

Mój wujek miał podobny problem, że napęd mu nie działał, ale był w serwisie i powiedzieli mu, że za schodkami od wejścia jest jakiś uchwyt od ustawień obrotów od przekaźnika i służy on do czegoś jeszcze i kazali mu go przestawić i napęd się naprawił. Nie wiem jakim cudem, ale zaczął działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie stycznik jest nad stacyjką pod tą zaślepką ala schowek to się wyciąga i tam jest ten stycznik może się wypioł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj