Skocz do zawartości
marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

yaris3    0

Z takich mniej zaawansowanych technologicznie siatek mogę polecić Cover-Net. Odrobinę droższa niż defalin ale przynajmniej dobrze nawinięta i nie ma problemu z owijaniem do końca rolki. Siatka dostępna w rolkach 2000 i 3000m.

A jak już bela ma być bardzo dobrze zabezpieczona to siatki typu edge to edge. Drogie ale belki idealnie owinięte.

Orientowałem się na temat siatki typu edge to edge to siatka rozkłada się od brzegu do brzegu. Te z defalin też się rozciągają.

yaris3    0

a owija ktos siatką z JUTA?? bo jest troszke tansza niż defalin i nie wiem co lepsze.

Mój znajomy owijał JUTĄ to bele wychodził nie za bardzo.

Wiadomość z agroFakt.pl

Umnie sąsiad ma prase z przystawką do siatki to jak popatrze jakie te belki wchodzą z jego prasy to niewiem czy się śmiać czy płakać.Niema chyba jakiejś dodrej prowadnicy bo gdy zawieke to owinie tylko połowę balota ;)

pooch    58

też kiedyś stosowałem chemitex, ale znalazłem ten Sipmy w dobrej cenie i moooocno się zastanawiam ....

kobra89    66

Ja mam do sprzedania sznurek ;) , kupiłem i jednak doszedłem do wniosku że u siebie rzadnej belki nim bede owijal. Strata czasu na owijanie i rozwijanie. Tym bardziej że owinięcie siatką wyniesie mnie dokładnie tyle samo.

DebyFarmer    5

U nas to robi się sznurkiem, prasa robi ok. 350 bel rocznie więc uważam że sznurek lepszy i tańszy, ale siatka jest wydajniejsza i droższa. to zależy ile kto robi bel :D

denzel    12

kupilem prase JD 580 i che owijac bele sitka i nie wiem jakiej firmy do niej kupic by byla dobra

Bartek72511    41

ja tam owijam defalinem i jest chyba najtanszy i naprawdę polecam bo pomimo przewozenia w zimie żaden snopek sie nie rozwalił:D

yaris3    0

planuję kupić sznurek firmy SIPMA - czy ktoś z was uzywał taki ?

Przecież SIPMA nie robi sznurków. To na pewno jakiś exportowy produkt, widziałem go na AGROPREMIERACH w Poznaniu. Oznaczenie jest w tex i mkg oraz waga ale jak się to ma do długości sznurka. Może być cienki i dużo metrów albo gruby który ma miej niż by się wydawało. Taki myk. A tak po ile ten sznurek stoi, macie jakieś rozeznanie gdzie i jaki można sznurek kupić np. DEFALINU

yaris3    0

Na ile bel wystarczy 300m siatki? Jedna bela 2,5 obrotu.

To zależy jaka bela bo na 1,20 to będzie ok 30

pooch    58

Przecież SIPMA nie robi sznurków. To na pewno jakiś exportowy produkt, widziałem go na AGROPREMIERACH w Poznaniu. Oznaczenie jest w tex i mkg oraz waga ale jak się to ma do długości sznurka. Może być cienki i dużo metrów albo gruby który ma miej niż by się wydawało. Taki myk. A tak po ile ten sznurek stoi, macie jakieś rozeznanie gdzie i jaki można sznurek kupić np. DEFALINU

fakt, nie robi ale ktoś zrobił na ich zlecenie - (tylko dla Sipmy sprzedawany pod ich logiem)

Zakupiłem na próbę i po sprawdzeniu potwierdzam - sznurek bardzo dobrej jakości.

Wagowo tyle samo co defalin i długość ta sama. Tylko cena lepsza :D

A to dowód, że taki istnieje :)

sznurek.jpg

Albo po prostu Sipma rekomenduje ten sznurek. :D Orkel rekomenduje jakieś włoskie, firmy nie pamiętam i dali nam taką 300m w opakowaniu "Orkel".

yaris3    0

tu go mają

http://farmexpert.pl/sznurek_rolniczy_2000m_sipma_produkt3441.aspx

tzn widzę, że nie mają na stanie, ale jak ja bralem to tez wtedy nie mieli - napisalem maila i wyjasnili, ze jak maja na status "dostepny" to ludzie im odrazu rezerwuja ten sznurek:)

ale mozna sobie zamowic i ponegocjowac przy wiekszej ilosci cene

Dziękuje za informacje.

Antek21    1

Ja owijam już 2 lata sietka i nigdy juz chyba nie założe sznurka....

2 obroty i wystarczy. wydaje mi sie ze nie jest aż tak drogo.

bialy2005    193

ta ecowrap ma faktycznie sciagacze na bokach czy tylko tak pisza ?? Bo cena w miare ;)

rumcajs9    6

ile bel da się zrobić z 2000 m siatki prasą 1,2*1,5 owijając dwa razy i czy dwa razy wystarczy ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Luke16
      Jak co niektórzy wiedzą zakupiłem prasę New Hollanda 648 na początku mechanizm wysuwania siatki działał prawidłowa potem niestety było co raz gorzej aż w pewnym momencie padł całkowicie mianowicie siłownik elektryczny który przestał się wysuwać... Macie na to jakiś patent albo gdzie takowy dokupić chociaż podejrzewam że może być z tym ciężko... Co radzicie?
    • Przez Bartek72511
      Witam Panowie. Mam ktoś może receptę lub wie co jest przyczyną tego że nie raz np pół siatki owinie się na wałku? Owija się na różnych wałkach, raz na tym z przodu, potem z tyłu itd nie ma reguły. Ma ktoś jakąs metode na to ?
    • Przez MarcinPawowski
      Witam mam problem z satką w prasie metal fach siatka nie rozchodzi się do boków na belce
      Wychodzą lużne belki
      Siatka na rolce schodzi się do środka
      Proszę o fotkę jak założona jest poprawnie siatka bo nie jestem pewien czy dobrze założyłem
    • Przez kuba__7
      Sprzedam prase Claas Rollant 46 w bardzo dobrym stanie, owijanie siatka, centralne smarowanie wiecej informacji w ogloszeniu na olx : http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-claas-rollant-46-CID757-ID8kuHj.html#465a4b2c5c

• Przez AdeXZet
      Witam mam problem z obwiązywaczem siatką, prase kupiłem jakiś czas temu i podczas pierwszych prób na podwórku zauważyłem że walce podające siatkę kręcą się cały czas gdy prasa pracuje, czy po założeniu siatki te walce staną? czy na napędzie obwiazywacza jest jakieś sprzęgło ( hamulec) elektryczny?