Skocz do zawartości
marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

gryfel    5

Ja 2lata temu do prasy Sipma dałem 4,5tys. za aparat do siatki a teraz słyszałem że kosztuje nawet i 6tys. zł. Polecam owijanie siatką jest to oszczędność czasu i paliwa.

Wiadomość z agroFakt.pl

LukaszNZUL    3

jak patrzyc tylko na cene kupna sznurka i siatki to siatka jest droższa, ale dodając koszty paliwa przy owijaniu tym i tym i strary czasu to moim zdaniem siatka lepiej wychodzi.

Bartek72511    41

jak patrzyc tylko na cene kupna sznurka i siatki to siatka jest droższa, ale dodając koszty paliwa przy owijaniu tym i tym i strary czasu to moim zdaniem siatka lepiej wychodzi.

U mnie to był jeszcze taki powód że w tym roku słoma była taka sucha i sliska i jak na poczatku sznurkiem owijałem to nie raz było tak ze podniosłem snopek a cała zawartośc wyleciała. Moim zdaniem jesli chodzi o jakos to nei ma porownania;)

aadams7 a jaka masz prase??

LukaszNZUL    3

u nas tez tak było. nie raz jest taka sieczka ze sznurkiem nawet w nocy sie tego nie owinie a siatką bez problemu :lol:

aadams7    0

GALLIGNANI znalazłem jakis filmik (to nie moj, zaraz zaznaczam) mam coś podobnego tylko inny podbieracz ale coś w tym klimacie

Bartek72511    41

LukaszNZUL bo piszesz ze w nocy i mam takie pytanie odnośnie tego czy jak np prasujesz w nocy jak jest rosa i masz duzy zgniot to słoma potem nie gnije w srodku od wilgoci??

aadams7 cięzko bedziesz miał bo to raczej żadne zamiennik nie pasuje a Gallignani pochodzi o ile sie nie mylę z niemiec to bys tam najprędzej znalazł lub u jakiegoś polskiego przedstawiciela o ile jest lub poszukać po jakiś handlarzach;) ale do ceny to watpie żeby ktoś podał chociaż przyblizona bo to mogą byc duże wahania.

gryfel    5

@aadams7 chodzi ci o fotkę tej przystawki? Jeśli tak to nie mam fotki aparatu do siatki na kompie. Możesz kupić np. u dilera który sprzedaje prasy Sipma lub sklep z częściami też można zamówić, musisz się dowiedzieć.

aadams7    0

ok chłopaki ja tylko tak z ciekawości, sznurkiem będę się męczył... bo tak w ogole to nie wiedziałęm że mozna przestawki kupić, AF jednak dużo uczy... dzięki

LukaszNZUL    3

jak duża rosa to nie jeździlismy bo wtedy faktycznie moze zgnic albo sie zagrzac nawet. Najlepiej tak nad ranem jak juz rosa mija a słoma jeszcze jest taka miekka. Jak jest ostre słońce to zaraz sie kruszy i sznurkiem nie ma co próbowac nawet.

aadams7    0

to o czym ty mówisz to miałem w zwijarce walcowej, jak była nowa to wszystko było ok. ale jak sie walce wyrobiły to potem balot przestawał się kręcić i du**... teraz mam pasową i nie przeszkada mi nic, czy słoma sucha czy mocno sucha, zgniot też na tym samym poziomie co w walcowej, w sezonie tylko 1 góra 2 pasy pękną...

Bartek72511    41

jak duża rosa to nie jeździlismy bo wtedy faktycznie moze zgnic albo sie zagrzac nawet. Najlepiej tak nad ranem jak juz rosa mija a słoma jeszcze jest taka miekka. Jak jest ostre słońce to zaraz sie kruszy i sznurkiem nie ma co próbowac nawet.

Dzięki dzięki własnei tak samo myślałem;) mi się owsianka zagrzała bo sprasowałem odrazu po kombajnie i troche zielonki było i wszystko w środku pognił

aadams7 a ile bel średnio robisz w sezon??

gryfel    5

Jeśli można wiedzieć to jakiej marki i model masz prasę pasową? Z jakim ciągnikiem współpracuje? Jak oceniasz swoją prasę? Owijasz bele w siatkę czy sznurek?

das21    45

mam pytanie ja robicie kulki 120*120 to siatka 2000m na ile bel starcza ????????

aadams7    0

Jeśli można wiedzieć to jakiej marki i model masz prasę pasową? Z jakim ciągnikiem współpracuje? Jak oceniasz swoją prasę? Owijasz bele w siatkę czy sznurek?

GALLIGNANI to prasa która współpracowała z zetorem 5320, oceniam ją bardzo dobrze, bo nie martwię się jak w walcowej żeby z rosą prasować, teraz nie mam takiego problemu

Bartek72511    41

oj nie przesadzaj z tą rosą bo w tym roku robiłem 500 snopków i żaden nie był robiony o rosie i tylko 3 staneły wiec nie wyolbrzymiaj!

aadams7    0

Bartek72511 pogadamy jak zrobisz z 5000 balotow i jak ci się walce wytrą a wpadniesz do kogoś co ma smuchą i mocno pocietą słome, to wtedy bedziesz mówił "że przesadzam"

Bartek72511    41

ale prasa napewno już tyle zrobiła bo to '93 rok i sprowadzona z Francji i raczej tam nie stała więć 5000 to juz dawno dawno zrobiła;)

staszek87    1

Witam!!! Ja mam pytanie z innej beczki. Planuje kupic siatke na tegoroczne żniwa, ale potrzebuje tylko 5 rolek i przy takiej ilosci nie mozna nic wynegocjowac w cenie. Chodzi mi o defalin 2000m. Mozna byloby sie zgadac i zamowic wieksza ilosc. Ja moge dojechac po siatke w granicach woj. lubuskiego, badz w promieniu 100km od Poznania. Jesli ktos jest zainteresowany, badz zamawia duze ilosci i 5 rolek nie zrobi mu roznicy prosze o kontakt na maila: bar_ek@poczta.onet.pl. Siatke najtaniej znalazlem w cenie 340zl brutto za rolke. Pozdr.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się