Skocz do zawartości
marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

marcin974    25

Podczas owijania siatką używacie wysokich obrotów silnika czy na niskich pracujecie? :(

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

b0gdan    85

wg instrukcji prasy podczas owijania siatką obroty powinny być 420-480 i tego się trzymam :(

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    121

Ja cały czas jeżdżę na 500 obr, bez zwalniania na owijanie i wysypanie :(

KAROL4    3

W mojej zalecają wyłączyć WOM przy wyrzucaniu belki!!! (walcowo-łańcuchowa) A z obrotami schodzę do około 350.Jak owijałem sianokiszonkę na miejscu owijałem na min. jakieś 1 1/3i w zupełności wystarczyło ,ale jak były do przewożenia owijałem na 2 razy i niestety widziałem jak siatka się rozsuwa.Ile razy owijacie słomę do przewożenia krokodylem,lub zwykłymi widłami?

mirasek    8

Ja owijam podobnie jak @Arek, obroty cały czas jednakowe, ok. 510-530 na wałku, w trybie "auto" obchodzi mnie tylko sprzęgło i klapa :(

szymolus    3

mi na jedną bale idzie jakieś 10m siatki.Jedna bala w siatce kosztuje ok 3zł a sznurek ok 1,5zł

Zetor Team

b0gdan    85

owijaj 2 razy będzie taniej, a balot i tak się nie rozleci ;) koszty spadą o prawie 25 % :blink:

pioter    44

u mnie na defalinie za 350 zł brutto wyszło 198 bel słomy, owijanie 2-2,5 w sipmie. nie pamiętam tylko ile m miała siatka...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

mirasek    8

Pewnie 2000, mi z takiej wychodzi podobnie, tzn. ok. 200 bel owijając głównie po 2,5 raza rolki fi 130 cm.

slawny    6

Sporo przeczytałem o wiązaniu siatką, ale niewiele jest wypowiedzi podpowiadających jakiej firmy siatkę wybrać, do tej pory prasowałem leciwym viconem pasowym na sznurek gdzie sznurek a sznurek to była różnica, przesiadam się na nowego kuhna czyli vicona, planuje kupić cała paletę siatki i chciałbym wiedzieć jaka firma byłaby w miarę tania i dobra żeby później nie nabawić się nerwicy przez głupia siatkę. Proszę o wypowiedzi.

pawel885    432

Polecam Tama Marathon - wydajna ok 340 bel z 2800m kosztowała ok 560 zł. Defalin dużo dużo gorsza

farmer7745    18

Ja polecam siatkę NETZ-WERK. 2000 m kosztowało ok 420 zł, a stosuję ją bo ma napinacze i bardzo dobrze rozprowadza się na boki.Defalin, może tańszy ale jakość kiepska.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Arek    121

Ja do defalina nie mam zastrzeżeń. Do słomy w zupełności wystarcza. Prasa stary clas rolant.

katator    115

Z takich mniej zaawansowanych technologicznie siatek mogę polecić Cover-Net. Odrobinę droższa niż defalin ale przynajmniej dobrze nawinięta i nie ma problemu z owijaniem do końca rolki. Siatka dostępna w rolkach 2000 i 3000m.

A jak już bela ma być bardzo dobrze zabezpieczona to siatki typu edge to edge. Drogie ale belki idealnie owinięte.

slawny    6

Prasował będę w 90% słomę coś innego tylko okazyjnie a słoma na handel także nie potrzebuje jakiejś dużej wytrzymałości, ale z drugiej strony nie chce mieć niekształtnych rozwalających belek i nie chce robić dodatkowych kosztów a paleta siatki w sezon może pęknąć także przy takiej ilości koszt jednej rolki się mocno mnoży i różnice spore powstają. Pozdrawiam

katator    115

Ale przy zakupie palety dostaniesz na pewno duży upust. Mój znajomy jak kupował na wiosnę paletę siatki z defalina zapłacił po 250zł za rolkę podczas gdy kupując detalicznie w sklepach trzeba było zapłacić ok 340zl. za rolkę.

pioter    44

a ile jest rolek w palecie???u mnie defalin nie wypadał źle względem jakość, tylko sipma słabo rozciągała siatkę...

@ferdek to wszystko zależy jak i kot sobie policzy... :blink:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

katator    115

Na palecie jest 32sztuki siatki 2000m lub 28sztuk siatki 3000m jeśli chodzi o defalina.

@pioter- pogadaj z Wojtkiem 3222 jaka jest różnica przy owijaniu sipma defalinem i marathonem.

@ferdek07- słoma na pewno zamaka wolniej niż w przypadku sznurka, ale zamaka. A czy warto brać siatkę? Po podliczeniu wszystkich kosztów sznurek i siatka wychodzi podobnie. Ale za to ile czasu oszczędzisz przy zbiorach używając siatki.

pioter    44

@ferdek że nie zamoknie to na pewno mit, przecież siatka nie ochroni jej całkowicie przed deszczem... :blink:

na zamakanie chyba największy wpływ ma stopień zgniotu beli, im bardziej zbita tym mniej zamoknie...siata ma inne plusy. np w tym roku brałem słomę pszenną, bardzo późno koszoną, ogólnie straszna sieka. z30ha dwie belki nie wyszły bo sipma zawaliła sprawę.teraz nie ma problemu żeby je przestawiać, przewozić czy kulać. nie chce mi się pisać co by było ze sznurkiem...

nie kupiłbym prasy bez siatki...

mirasek    8

dobra to warto brać siatkę przy zakupie prasy na własne potrzeby czy nie?

Warto, cały temat o tym...

slawny    6

Tylko z tego co zobaczyłem na stronach producentów siatki to każdy ma na rynku kilka modeli siatki i z tego też się mogą brać różnice, także defalin a defalin to tez różnica. Chciałbym po prostu rozsądnie wydać pieniądze i być zadowolony:), ja tak mam że byle co kupuje to dość długo i dogłębnie rynek rozpoznaje. Zboczenie to już czy co;/

Mam jeszcze takie pytanie: co trzeba zrobić żeby móc wstawić jakieś foty do galerii?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartek72511
      Witam Panowie. Mam ktoś może receptę lub wie co jest przyczyną tego że nie raz np pół siatki owinie się na wałku? Owija się na różnych wałkach, raz na tym z przodu, potem z tyłu itd nie ma reguły. Ma ktoś jakąs metode na to ?
    • Przez MarcinPawowski
      Witam mam problem z satką w prasie metal fach siatka nie rozchodzi się do boków na belce
      Wychodzą lużne belki
      Siatka na rolce schodzi się do środka
      Proszę o fotkę jak założona jest poprawnie siatka bo nie jestem pewien czy dobrze założyłem
    • Przez kuba__7
      Sprzedam prase Claas Rollant 46 w bardzo dobrym stanie, owijanie siatka, centralne smarowanie wiecej informacji w ogloszeniu na olx : http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-claas-rollant-46-CID757-ID8kuHj.html#465a4b2c5c

• Przez AdeXZet
      Witam mam problem z obwiązywaczem siatką, prase kupiłem jakiś czas temu i podczas pierwszych prób na podwórku zauważyłem że walce podające siatkę kręcą się cały czas gdy prasa pracuje, czy po założeniu siatki te walce staną? czy na napędzie obwiazywacza jest jakieś sprzęgło ( hamulec) elektryczny?
    • Przez Gladius
      Witam wszystkich!
      Posiadam prasę z-562 z 2008 roku. W poprzednim sezonie pojawił się problem z obwiązywaniem siatką - podczas owijania siatkę "ściągało" obustronnie do środka balotu po kilkanaście centymetrów. Sytuację udało się nieznacznie poprawić, ale niestety do ideału daleko. Zauważyłem, że w nowszych prasach przed wałkami ciągnącymi siatkę zamontowany jest pręt rozprowadzający , który (podobno) ogranicza jej ściąganie. Pręt kupiłem, dostałem i... tu pojawia się problem. Nie jestem do końca pewny gdzie dokładnie go przykręcić. Jakby tego było mało podobnej prasy nikt w okolicy nie posiada, na wystawach u dealerów też ich nie widać. Stąd moja wielka prośba - czy jest na forum jakiś posiadacz takiej prasy, który byłby tak miły i przysłał mi zdjęcia (na priv, wrzucił do galerii, na maila - jak wygodniej), na których wspomniany pręt byłby widoczny? Z góry dzięki