Skocz do zawartości
marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

1rajdzik    14

chłopaki ja kupiłem w pt siatkę Rolnet 2km, 320 zł brutto, od jutra około 40 zł drożej... (3 km 380 zł, już nie było na sklepie)

a jak jest u was ??

samesilver    3

obwiozywanie sznurkiem wychodzi taniej lecz jeśli owijasz siatką owiniesz w ciągu godziny więcej beli.ja mam teraz prase na siatke i idzie szybciej niż w sipmie na sznurek. i jeszcze jedno bele owinięte w siatke na dworzu nie zamiękają tak jak owinięte sznurkiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

piootr    3

Ja kupiłęm fińską siatke hybrydową 260m za 445 zł i copś jest dziwnego jak mam nastawione na niecałe 2 owiniecia (tak mi owijało na Defalinowej ) a ta owija mi ponad 2 x :D zobacze ile bel wyjdzie

piootr    3
ja nie owijam pełne 2x tylko ok 1,6 obr i bele się nie rozpadają ale rozprężają się wiecej jak przy 2x owinięciu

z siatki 2000 m robie ok 270 bel

dla mnie tylko i wyłącznie siatka a wydajność to niebo a ziemia w porównaniu z sipmą na 1 sznurek :)

Wystarczy  poczytać wcześniej temat i wszystko pisze :D

New    0

Po co owijać sznurkiem skoro siatka jest zdecydowanie lepsza a różnica cen jest tak niska że to się pokryje: Paliwem ,czasem ,łatwiejszym ściągnięciu siatki niż sznurka ,lepszą ochroną beli np(desZcz).Baloty się nie rozwijają i są ładniejsze.

Myśle że różnica jest tak niewielka że warto zainwestować w aparat do siatki :D SAm owijam siatka swoim NH bo jest szybciej!!!!!

kubi    0

może ktos zrobic fotke gdzie w claasach(dokladnie model variant 180)należy przewlec siatke i jak ja założyc?mysle ze jest to podobnie zrobione jak w rollantach..kupilem varianta z rc,na podworku dopiero za ok 10 dni,ale wole wczesniej wiedziec :(

Zetor5340    1

owijanie siatką szybciej schodzi, stajesz moment i wypuszczasz bele a sznurkiem szybciej kręcisz bele niż ją owijasz...dlatego my też powoli będziemy coś robić w tym kierunku żeby owijać siatką...chodzi tylko o czas bo dużo go nie ma a bel trzeba natrzaskać,chodzi o to żeby godzinami nie siedzieć na łąkach tylko wpaść,zrobić robotę i uciekać... :)

1rajdzik    14

czytam w najnowszym TopAgrar - prasa zmiennokomorowa NH wyposażona jest tylko w aparat do owijania siatką... :)

Kali    0

Podobno bele owijane siatką zamakają wolniej, ale czy po prawie rocznym leżeniu na świeżym powietrzu będzie jeszcze różnica między siatką a sznurkiem? Chodzi oczywiście o wilgotność beli.

pioter    44

w stodole albo pod wiatą ;) a jeżeli stóg to stawiać na bele na "płaskiej stronie", góre przykryć folią i luźną słomą.

lukasz15    2

Dla mnie lepsza wydaje się siatka. Owijasz tylko 2 razy ani może nie, a sznurkiem musisz dluzej stać i owijać.

Wybróbuj na siatke i na sznurek i sam zobaczysz.

Pozdro.

mirasek    7

W brew pozorom siatka ma podobną wydajność (koszt owinięcia jednej beli) jak sznurek a dodatkowo jest oszczędność czasu, paliwa i sprzętu, więc dla mnie nie ma wątpliwości co jest lepsze. Nie radze kupować najtańszych siatek, kto już tego spróbował wie o co chodzi.

lukasz15    2
Dla mnie jest taniej sznurek bo go kupuje dużo jak na 120ha pól. I mam dość duży upust.

U nas niektórz robią tak samo z siatką zbierają się w kilku i kupują taniej. Dla mnie tańsza jest siatka: oszczędzacz czas i nie marnujesz tyle paliwa, a balot lepiej jest związany niż sznurkiem chyba, że ktoś nie ma aparatu na siatke to nie ma wyboru. A propo sianokiszonki to też słyszałem, że owijają siatką bo jak owiniesz sznurkiem jeszcze rzadko to grube badyle przebijają folie

Jak się myle to mnie poprawcie :(

witam sznurek jest może być tańszy przy zakupie niż siatka lecz siatką szybciej owija się belkę i bela zachowóje swój kształt bo sznurek nie zawsze (mogą powstawać tzw.bele w kształcie grzyba )

tumek19    5

Owiń balot sznurkiem, wypuśc z prasy, odjedź i zobacz jaka kupka słomy została. Szkoda słomy żeby owijac sznurkiem a po drugie peknie ci w jednym miejscu sznurek i balot po chwili sie roz******la. A siatka peknie w jednym miejscu i cały czas trzymie sie. A co do kosztów to wole zapłacic troszke więcej i miec wszędzie porządek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Luke16
      Jak co niektórzy wiedzą zakupiłem prasę New Hollanda 648 na początku mechanizm wysuwania siatki działał prawidłowa potem niestety było co raz gorzej aż w pewnym momencie padł całkowicie mianowicie siłownik elektryczny który przestał się wysuwać... Macie na to jakiś patent albo gdzie takowy dokupić chociaż podejrzewam że może być z tym ciężko... Co radzicie?
    • Przez Bartek72511
      Witam Panowie. Mam ktoś może receptę lub wie co jest przyczyną tego że nie raz np pół siatki owinie się na wałku? Owija się na różnych wałkach, raz na tym z przodu, potem z tyłu itd nie ma reguły. Ma ktoś jakąs metode na to ?
    • Przez MarcinPawowski
      Witam mam problem z satką w prasie metal fach siatka nie rozchodzi się do boków na belce
      Wychodzą lużne belki
      Siatka na rolce schodzi się do środka
      Proszę o fotkę jak założona jest poprawnie siatka bo nie jestem pewien czy dobrze założyłem
    • Przez kuba__7
      Sprzedam prase Claas Rollant 46 w bardzo dobrym stanie, owijanie siatka, centralne smarowanie wiecej informacji w ogloszeniu na olx : http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-claas-rollant-46-CID757-ID8kuHj.html#465a4b2c5c

• Przez AdeXZet
      Witam mam problem z obwiązywaczem siatką, prase kupiłem jakiś czas temu i podczas pierwszych prób na podwórku zauważyłem że walce podające siatkę kręcą się cały czas gdy prasa pracuje, czy po założeniu siatki te walce staną? czy na napędzie obwiazywacza jest jakieś sprzęgło ( hamulec) elektryczny?