marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

Ursusc385    1565

Nie wiem jak wy, ale ja do sznurka już nigdy nie wrócę :rolleyes: Siatka o wiele wygodniejsza i robota szybciej idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

używa ktoś siatki marki Ecowrap?? Pierwszy rok mam taką możliwość owijania bel siarką i szukam dobrej i nie koniecznie drogiej siatki z którą nie będę miał problemów przy pracy.

 

W tamtym roku kupiłem sznurek tej firmy i szczerze polecam do owijania bel (nie było żadnych problemów - nie pękał na owijanej beli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

owijanie siatką jest droższe ale gdy prasujemy cały dzień to przekłada się to na zużycie paliwa

droższe ? chyba tylko w teorii, sznurek koszt w mojej prasie na belke około 1 zł., siatka przy 2 krotnym owinięciu 1,8 zł. Sznurkiem owijam minuty, siatka kilka sekund to przelicz ile mozesz więcej belek na godzinę trzasnąć przy tym samym paliwie, dwa kształt beli jest inny, trzy wygoda przy odwijaniu. pieniądze te same ale ja widze same zalety siatki vs. sznurek


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffcio    0

Ja w ostatnim sezonie owijałem siatką NH, jestem bardzo zadowolony,w tym roku też taką zakupię... i w dodatku kolorek bel mi sie podoba, które zostają za moim NH :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

A ja mam inne wrażenie po siatce NH. Całe szczęście, że tylko na kilkanaście bel jej miałem(razem z prasą była) i więcej jej na oczy nie chcę widzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

razem z prasa to miałes na 99% ta 2 kolorowa czarno biała i nie wiem czego ty od niej chcesz to jest tama maraton z technologia edge to edge


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Nie wiem czy było już w temacie ale jak to jest w zimie z tą siatką? Mam lada dzień kupić prasę z owijaniem tylko siatką, ale myślę teraz jak to będzie zimą jeśli ona całą powierzchnią przymarźnie do sianokiszonki, jak to jest z tym Panowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

razem z prasa to miałes na 99% ta 2 kolorowa czarno biała i nie wiem czego ty od niej chcesz to jest tama maraton z technologia edge to edge

Nie na 99 tylko na 100% miałem biało-niebieską. No właśnie Ty nie wiesz czego ja od niej chcę, a ja wiem :P Słabo się rozprowadza po brzegach, czasami po 15cm na brzegach ni było owinięte i jakościowa w porównaniu do siatki JD extranet 3600 jest słabsza..

Tama robi, ale wydaje mnie się, że robi różną jakość dla różnych firm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Napisano (edytowany)

to małes jakies gówno nie tame :) bo ja robiłem biało czarna dostałem ja z prasa case jak i tez robiłem jd covernetem, robie teraz tama czy tam cnh covetwrap i wąłsnie ta biało czarna czy jd ukłądały sie idealnie na belce od samego brzegu bardzo podobnie jest z ta cnh-tama covernet rozkłada sie od samego brzegu. To co piszesz ze nawet po 15cm od brzegu byłą to miałem tak z juta :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tej akurat nie uzywałem ale wszystkich innych z oferty tamy uzywałem :) i sa naprawde dobre.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a powiedzcie mi gdzie najlepiej przez internet zamówić siatkę? My pierwszy rok będziemy użytkowali prase claasa 250rc i jest w niej siatka która tak 5-10cm od brzegu ma czarny pasek taki chyba maks 5cm, po obu stronach tak samo. Wchodzi na styk w miejsce siatki i jak mierzyłem ma 123cm szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

witam

mamy okazje kupic nh 841 z siatką tylko za 7000 .warto?

powiedzcie a jak z siatką jest-jak to jest wiazane po owinieciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam czym lepiej owijać bele do sianokiszonki.Pozdrawiam

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARTEK92    34

ja owijam sznurkiem taniej wychodzi niz siatką a w sumie i tak sa owinięte folia to jak dla mnie tez bez sensu przeplacac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A czy taniej wychodzi to nie jestem pewien ....siatka więcej kosztuje na szt owszem ale krócej trwa owijanie i maszyna mniej czasu chodzi z pełną komorą ciężkiego materiału . Więc owijając siatką oszczędzasz czas , paliwo i maszyny


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demien    1

Jezeli jest duzo balotow i chodzi o czas to napewno lepiej siatka, chodzi mi o liczbe owiniec siatka a sznurkiem i czasem a zarazem to idzie z czasem wyjscia balota z komory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackokun    1

Ja od kiedy założyłem do sipmy obwiązywacz siatką to nie wyobrażam sobie owijania sznurkiem-czas owinięcia siatką 20 sek. a sznurkiem ok.1 min..Odwijanie balotów też idzie błyskawicznie.A koszt 300 netto za 200 owiniętych balotów za siatkę john deere standard 2000 m a sznurek 1 rolka na 50 balotów-40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

ja sobie kiedyś to wszystko liczyłem i jeżeli chodzi tylko o sam zakup siatki i sznurka to sznurek wychodzi 0,80 zł na belkę a siatka ok 2 zł. wiadomo może komuś wychodzić to inaczej bo wiadomo że zależy to od ilości owinięć itp... do sznurka wiadomo że musimy doliczyć trochę więcej paliwa i czas ale i tak wychodzi trochę taniej. Nie zaprzeczaną zaletą siatki jest porządek na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie wiem jak w sipmach ale w sokółce na najmniejszym kółku to sznurka daje tyle co i nic, 30-40s jak dobrze przygazować i owinięte, ponadto zanim zatrzymamy się to bela też ten obrót czy 2 wykona więc czas owinięcia się skraca, wiem że ludzie nastawiają na najmniejsze owijanie sianokiszonki, bele siana które robie blisko domu również na najniższe kółeczko nastawiam potem delikatnie z ładowaczem i w domu 2-3% bel pęka przy wkładaniu do stodoły ale idą od razu nba skarmianie ale z łąki da się pozbierać, tylko słoma i usługi potrzebują więcej sznurka ale na własne potrzeby jesty oki, moim zdaniem siatka to piękna sprawa ale głównie do słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj