marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

talerz7    1

Przykro mi ale 3 razy mierzylem czas i za kazdym razem bylo 2 min. Sznurek jest podawany na najwieksza szerokosc i gestosc;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a na jakich obrotach trzymasz ciągnik podczas owijania? Bo jak na niskich to automatycznie belka się wolniej kręci i to wydłuza czas owijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@yaris3 czy ty nie jesteś jakimś sprzedawcą siatek? Bo w prawie każdym poście wspominasz o Defalinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talerz7    1

Sznurek podawany jest przy 1000 obrotow. Próbowałem na mniejszych i niestety bale sie rozpadaly podczas ladowania na przyczepe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

@yaris3 czy ty nie jesteś jakimś sprzedawcą siatek? Bo w prawie każdym poście wspominasz o Defalinie?

 

Nie jestem handlowcem ale jeżeli chciałbyś kupić siatkę DEFALI-nu to mogę ci załatwić kilka rolek. Widzę że ty promujesz JOHNe DEERA to polecał bym ci siatkę ASTRA EXTEND. Z tego co widziałem znakomicie się rozkłada na tych maszynach, szczególnie z systemem cover edge. Chyba że masz przykaz stosowanie siatek JD w okresie gwarancji. to :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Niestety prasa JD dzięki ostatniemu losowaniu na MGR oddaliła się znacząco :unsure: więc dalej będę zmuszony do użytkowania Sipmy :( Niestety moje dotychczasowe doświadczenie z siatką Defalin skreśliło tą markę i na placu boju pozostały JD Xtranet i Quattro Netz i raczej będzie to ta druga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale kolega ta netz duzo gorzej sie ukłąda niz JD xtranet :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

Siatka to , wstęga 49-50 sznurków połączonych ze sobą cienkimi nitkami, nawiniętych na rolkę. Co tu może się psuć. Siatkę, prawidłowo wkłada się do maszyny zgodnie z zaleceniem producenta i już. Maszyna formuje balot, siatka się odwija i po 2 s mamy balot. Chyba że maszyna zbierze źle materiał, bo źle został ułożony pokos bądź się spieszyliśmy i zbyt szybko chcemy wyrzucić balot wtedy siatka się ściąga do środka i zamiast 123 cm mamy 100 cm siatki ma balocie. Każda siatka jest podobnie zbudowana. Producent dodaje kilka bajerów. Kolorowe, elastyczna brzegi siatki wszystko po to aby przyciągnąć klienta ale ma to też swoją cenę. Siatka ma za zadanie owinąć balot tak ja kiedyś owijaliśmy baloty sznurkiem. Tylko że siatką jest szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to kolego chyba nie uzywałes ónych marek siatki :) i nie maszp ojecia o czym piszesz. ja jak narazie wytestowałem chyba 5 firm i kazda firma inaczej sie ukłądała. Najgorzej juta, pózniej piipo, netz, najlepiej JD i TAMA bo to te same siatki :) Wybrałem kompromis ceny do jakoscxi i w ubiegłym roku prasowałem Netz ta najmocnijsza nie pamietam nazwy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

Ja też spotkałem się z różnymi siatkami, uważam że nie do końca masz rację. Siatki tamy może i są dobre, lecz są zbyt elastyczne. Co do NETZ to tak, owszem siatka OK. Lecz ja cenie sobie DEFALIN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

NH to jest zwykła tama :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szostek1515    36
Napisano (edytowany)

Zapłaciłem 340 zł a kupowałem w Rolmix Łosice.

Edytowano przez szostek1515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

A do sipmy z-279 można założyć siatkę 4200m czy będzie to jakiś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Od korbanka brał ktoś siatke, podobno promocja jest teraz?

Edytowano przez kazoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

Panowie używał już ktos siatki defalin Astra Extend z szerokością roboczą 128 cm? Jakie wrażenia?

Jeżeli chciałbyś zobaczyć jak owija się siatką ASTRA to na yutubie DEFALIN zamieścił film. Maszyna krone zbiera sianokiszonkę nawet ładnie to wychodzi tutaj jest link http://youtu.be/Ax4acykcu9M

post-23220-0-01807400-1311067677_thumb.jpg

post-23220-0-59915800-1311067692_thumb.jpg

post-23220-0-74061700-1311067704_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil5435    304

Witam

 

MAm pytanie:

 

Czym lepiej owinąć siano kiszonkę przed owinięciem folią, sznurkiem czy siatką ???? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

jedyny minus siatki to cena ale jeżeli prasa ma aparat do obwiązywania siatką to nie ma nad czym się zastanawiać: szybciej, wydajniej, oszczędniej na paliwie i o wiele łatwiej się potem rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Z tego co wiem to owijanie siatką wychodzi na tym samym poziomie cenowo, sznurek w tym roku strasznie drogi B) Wygodniej jest rozbierać belę z siatki bo masz na wierzchu a sznurek jednak jest wbity trochę w belę :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryszuk3    1

niekoniecznie do sianokiszonki siatka lepsza w tamtym roku owijałem siatką to ni cholery mi się to nie podobało siatka powmarzałą w kiszonkę i nie można było tego pooddzielać potem bo siatka się rwała i jakieś kawałki cały czas zostawały w kiszonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj