marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jasko26    0

A panowie kto miał doczynienia z JD 130 big bale bo mogę kupić po 47 brutto a nie wiem czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

Polecam siatką większa wydajność mniej spalonego paliwa ponieważ stiatką owija sie dużo szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

też polecam owijanie siatką sam owijam już 4lata i nie widze nic innego choć część bel chciałbym owijać folją zamiast siatki bo część bel leży na podwórku macie jakieś jnfo na temat takiej folij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cos słyszalem na temat tej foli dobra sprawa ale przystawka chyba musi byc inna niz do siatki.

siatką wychodzi taniej i szybciej. dlaczego? siatka owija sie szybciej i co za tym idzie mniejsze zuzycie paliwa na malej ilosci moze sie tego nie odczuje ale jak ktos robi wieksza ilosc napewno to zaobserwuje.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Zalezy tez jak jest stog ustawiany.Mi bardziej pasuje siatka bo sznurek zeby oderwac od przymarznietej belki to dla mnie masakra.A siatka jesli nie jest popekana idze bardzo ladnie.Jesli jest lod na belce to walne pare razy z czegos, troche popeka i super sie rozwija siatke do okola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dokładnie tak, ze sznurkiem trzeba się męczyć a siatka znacznie łatwiej odchodzi. Tej zimy raz tylko miałem problem z rozerwaną belą na stogu ale trzymała się na tyle dobrze, że tylko lekko się kruszyło z niej i w całości dojechała do chlewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dla mnie sznurek wychodzi taniej pomimo tego ze owijam dłużej. Niewiele dłużej bo na dwa sznurki a gałka jest z najcieńszego sznura więc jest dużo mb ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

Zwykłą siatkę Rolnet extend to ta bez zagęszczeń w Defalinie można kupić po 248 zł netto

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja owijam sznurkiem tylko że jest naprawdę nieźle dłużej.

Edytowano przez lamborghini105

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankess    0

owijając sznurkiem to dłużej się schodzi chyba że na dwa leci. Co do siatki to szybko to leci więc zdecydowanie siatka :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Siatke sipmy w agromarkecie jaryszki mają po 285zł. Dobra cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Yo jest cena brutto? bo przyznam że bardzo atrakcyjna, i jeśli jest lepsza od defalina to może też bym się skusił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

No, jak za siatkę 9 gramową to może i dobra cena. Ciekawe czy rolnicy będą takiego samego zdania jak im siatkę w czasie owijania będzie podwijać i pękać:-0. Defalina siatka ma przynajmniej ściągacze na końcach. Dobre do kiszonki, i to za 261 zł, a nie jak Simpa, która nie ma w cenie 261 zł tak jak siatka z DEFALINA ściągacza, tylko ma 9 gramową siatkę;-0

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Bartek72511

Tak cena brutto. Defalin 5zł droższy. Ojciec wziął kilka rolek i zobaczymy jak będzie szło... Co dziwne obie niby mają 2000m ale simpa ma cieńszą rolkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

SIPMOWSKA jest cieńsza bo robiona z cieńszej folii co może doprowadzić do pękania siatki podczas owijania.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ten defalin po 290 zł też w jaryszkach? bo w sumie mam tam nie daleko to ciekawi mnie ta oferta;) a owijał ktoś siatka claasa universal? bo gdzieś widziałem po 310 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talerz7    1

Ja mam zwijarke Claas Rollant 62 i owiniecie jednego bela trwa ok 2 minut co przy 30 balotach daje 1 godziny straty. Jak dla mnie na 20 ha to wystarczy spokojnie. Rocznie robie ok 300 balotow;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Claas Rollant 62 owija tylko i wyłącznie na jeden sznurek. Czas owijania na pewno nie jest aż tak duży. Trwa to max 1 min przy ustawieniu max. gęstości owijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj