marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

Bartek72511    81

to kolego poleciałeś w kosmos bo z 2000m to u nas robią 200 bel 120*120 :) a po za tym ja siatke zakupiłem po 300 zł za rolkę 2000m, jakaś z izraela sprowadzana i podobno jakościowo lepsza od defalina to wychodzi po 2,3 zł a sznurkiem wcale nie tak tanio i do tego doliczyć koszty paliwa, zużycie paliwa i czas który w żniwa najwazniejszy a szybkośc prasowania jest nie porównywalna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Przy wiązaniu na 2 sznurki uwzględniając koszt paliwa i czas, jest dużo taniej jak siatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tylko weź sprasuj drobną słomę sznurkiem, przeładują ją co najmniej 3-4 razy i żeby po zimie belki się nie rozsypały. Sznurek to przeżytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dokładnie, sznurek to przeżytek, jak w tym roku była sucha słoma to w sznurku jak jeden snopek podniosłem to wszystko wyleciało i tylko sznurki zostały:D a po za tym to już zalezy jak kto woli, ja tam jestem za siatka bo spróbowałem raz i nigdy na sznurek nie wróce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmhead    0

Witam posiadam prasę deutz fahr z możliwością montażu siatki i powstał mały problem.

Czy ktoś może wie jak siatkę założyć i zrobić by prasa pobierała siatkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Przy wiązaniu na 2 sznurki uwzględniając koszt paliwa i czas, jest dużo taniej jak siatką.

Ile czasu mija od włączenia owijania sznurkiem do momentu zamknięcia klapy po wyładunku? Ile bel zwiąże się dwoma kłębkami sznurka przy typowych nastawach owijania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

to kolego poleciałeś w kosmos bo z 2000m to u nas robią 200 bel 120*120 :) a po za tym ja siatke zakupiłem po 300 zł za rolkę 2000m, jakaś z izraela sprowadzana i podobno jakościowo lepsza od defalina to wychodzi po 2,3 zł a sznurkiem wcale nie tak tanio i do tego doliczyć koszty paliwa, zużycie paliwa i czas który w żniwa najwazniejszy a szybkośc prasowania jest nie porównywalna :)

 

A co ona ma lepszego czego siatki Defalinu nie mają :) Nawet cena jest zbliżona :D a ta cena 300 zł to netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Jeśli 300 to jest brutto to bardzo tania ta siatka , podobno JD-rowska siatka 2700 m wychodzi całkiem tanio w przeliczeniu na 1 m , z jednej rolki siatki tylko 200 kulek?? może sianokiszonki bo słomy to raczej nie niechce mi sie liczyć ale 1.7 krotne owinięcie kulki wystarcza do słomy w zupełności a jak sie gdzieś uwadzi to i tak sie rozwali i tak. I jeszzce zależy czy prasa jest stało komorowa czy nie bo jak stało to właśnie owijanie jest wykonywane podczas najwiekrzego oporu prasy zmiennokomorówki chodzą lżej od stało ( mam na myśli wprost proporcjonalnie do siły zgniotu na przekroju całego balota) ja wiąże siatką i tylko siatką a sznurek to jak mi sie siatka skończy (obwiązywacz mam podwójny)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Myto przez znajomego kupowaliśmy i zapłacilismy po 300 zł brutto ale on tam jest na vacie to cos tam mu odejdzie ale i tak sporo taniej bo defalin u nas po 370 był a gadałem ze sprzedającym że podobno maja isć ogolnie ceny siatek w góre;/ co do tych 200 sztuk to wiem że tyle u nas robi bo ja w swojej to mam 120* 150 wiec o tych 200 to tylko słyszałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

370 zł :D mi proponowali siatkę tamy 500 zł. To pewnie te które zachodzą na boki taka zebra czarno-biała. a le mówią że źle się owija za dużo się rozciąga.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja włąsnie robiłem wywiad co do siatki. Defalina zwykłego moge miec po 310. JD xtranet 2800m 540zł, JD covere edge 3300m 680, TIPO 2600m ( podobno parametry identyczne jak TAMA która jest fabrycznie w CASE ) 480zł. I teraz sam nie wiem co robic. Czy spróbowac jescze defalinu czy kupic ta TIPO na próbe.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

Masz tu niezły przegląd siatek i cen. Ja bym brał defalinu cena niska i jak czytałem wcześniej to wszystkie siatki zachodzą na boki a co do pozostałych to produkuje je ten sam producent izraelska TAMA chociaż TIPO pierwszy raz słyszę, cena by mnie odstraszyła :D

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

@bialy2005 w Twojej Case z tych siatek co podałeś tylko CoverEdge będzie zachodziła na boki beli.Jak chcesz to poszukaj jeszcze takiej siateczki CoverNet. Taka cała lekko zielonkawa. Zwykła siatka również produkowana przez Tame a w zeszłym sezonie chodziła tylko 20zł drożej niż defalin. Wszystkie słomy nią owijałem i nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

Zgadza się ale COVER EDGE to siatka tamy do maszyn JD które maja system rozprowadzania. Zwykły COVER NET takich bajerów nie ma.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mi nie chodzi o to zeby i boki tak zachodziła jak na fotach JD cover EDGe ale zeby przynajmnij do samego brzegu beli sie ułozyła a nie tak jak JUTA ze 5-10cm od brzegu :D Według tego co pisza na stronie defalinu to niby wszytkie powinny sie ładnie ułozyc. Ale jak jest w praktyce ?? Ma ktos foty belek owinitych defalinem ?? Dzwoniłem do TAMy ale oni kieruja tylko do swoich delerów i z tego co mówil to produkt powiedzmy dla sipmy róni sie od tego dla JD :) Normalnie takie cyrki ze głowa boli. Dzwoniłem tez do warpolu i tez polecaja Tipo 330zł za 2000m. Ale nie maja próbek :) Najlepiej byłoby wziasc po próbce kilku i testowac .


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

@bialy2005 wyślij mi adres na PW to Ci podeślę kilka fotek bel po Case owiniętych różnymi siatkami. Nie wiem co Ci w tej Tamie naopowiadali ale ja oprócz koloru nie widżę różnicy między TamaNet Pro-Tec Edge to Edge ( Ta próbka z Case), a JD XtraNet. Jak już chcesz ideanie dobrać siatkę do prasy to kup Case IH Profesional sygnowaną logeiem Case Ih.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Siatka siatką ale nie każda prasa też dobrze rozciągnie siatkę, do sipmy jakiej siatki byś nie założył to i tak kiepsko owinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Nie wiem jak sipma owija ale ja np. w zeszłym roku wszystko owijałem delafinem i tylko pierwsze 20-30 kulek nie była ładnie owinięta a reszta pięknie na całej szerokości snopka , ale to jest bardziej zasługa ładnie wygiętej rolki podającej i dobrze wyregulowanego hamulca niż siatki.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Witajcie,

 

chciałbym pierwszy raz zakupić siatkę, wybrałem defalin 123cm/2000m

 

przy zakupie palety siatki zaproponowano mi cenę 340 zł za sztukę z dostawą gratis

 

czy się opłaca?


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

cena kosmos !!!!!!!! po 310 mam przy jednej sztuce defalina a po 330 kupiłem PIPO( odpowiednik tamy) A moge jescze miec po 320 unterland który ma na sobie logo CNH


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

móglbyś dać namiary ?

 

będę wdzięczny :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

unterland ( CNH) - DAKOL - Łuków

PIPO - WARPOL-AGRO - BRoszków, fila Łuków

Defalin - Techmlek Lubartów

 

Kontakt znajdziesz dziki Google :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja owijam już siatką wszystko :) inny komfort pracy raz że szybciej się owija dwa to mniejsze zużycie paliwa, trzy inaczej się nawet na przyczepę ładuje bo człowiek się nie boi że sznurki pospadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj