marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek72511    81

u nas chodzi po 370;) Tylko że to cena w sumie bez żadnej konkurencji bo oprocz tego siatke ma tylko agroma ale tam to nie wiem jak sie ceny kształtuja ale napewno troszkę wiecej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie ma takiej opcji żeby kupic 100m. Jedynie to rolka.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Jest możliwość kupienia próbnych rolek siatki. Próbna rolka, która miałem już w prasie przy zakupie starczyła na 20 belek. W sklepie w którym zaopatruję się w siatkę mieli próbne rolki siatek z firmy Tama nawijane po ok 250m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Siatka defalinu chyba wszędzie kosztuję podobnie czyli koło 370zł. Jak weźmiesz całą palete to wychodzi po 340zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Mój wujo robił siatką i sznurkiem i po wyliczeniu wszystkich kosztów paliwa itd. wyszła niewielka korzyść siatki, ale mniej więcej się równoważą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Może na pokazach by były gdzieś jakies próbne rolki.

 

Sama koszty są niższe o jakości nie wspominajać. Brak pekajacych sznurkow i lepsze do przewozenia sa te bele w siatce. mniej wigloci naciagaja i wogole same +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

No ja bym sie spierał ;[ czy snopki owiniete siatką są leprze do przewożenia. Jka jest siatka owinieta to byle czym i byle o co uwadzisz i siatka pęknięta , a w zime jak sie bierez i snopki nie są przykryte to też jest nie ciakwie już nieraz mi sie snopki owinięte siatką rozwaliły , podnosze snopka a tu bach sietka rozerwana bo sie przykleiła do innego snopka ( lód ją skleił) siatka o ile sie nie myle może utrzymać ciężar 250 kg a pojedyńczy sznurek ile ?? 50kg 70kg?? i ile sznurkiem jest snopek owiniety?? poprostu z tym sie niezgadzam że jak snopek owinięty siatkom to lepiej go przetransportować uważam że gorzej . Tak ganie i ganie tą siatke ale ja tylko używam siatki a sznurkiem to owijam jak mi sie siatka skończy i niemam na polu 2 rolki. Panowie a może sie orjętujecie czy są jakieś siatki biodegradowalne?? bo ja tej przymarznietej sietki to nieodrzucam tylko razem z gorszą troszke przygnitom słomą odrzucam i heja na obore ( ciekawe jak zaczne wywozić obornik jak sie będzie zachowywał adapter ;[ )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

kwestia jest takiego typu: plus dla sznurka ze względu na łatwość transportowania z miejsca na miejsce, plus dla siatki za niewątpliwą szybkość prasowania w żniwa...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@ Andrzej24871

U mnie po zastosowaniu siatki zniknęły problemy z rozwalającymi się belami zimą. Jak były owinięte sznurkiem to ze 30 potrafiło się rozwalić w ciągu roku, tak że musiałem je ręcznie zbierać. Teraz przy owijaniu siatką belki rozwalone w ciągu roku na palcach jednej ręki mogę policzyć. Przymerźnięte bele trzeba brac z wyczuciem i nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

@ Andrzej24871

U mnie po zastosowaniu siatki zniknęły problemy z rozwalającymi się belami zimą. Jak były owinięte sznurkiem to ze 30 potrafiło się rozwalić w ciągu roku, tak że musiałem je ręcznie zbierać. Teraz przy owijaniu siatką belki rozwalone w ciągu roku na palcach jednej ręki mogę policzyć. Przymerźnięte bele trzeba brac z wyczuciem i nie będzie problemu.

 

to co ty robisz albo czym zabierasz te baloty ze tak si sie psuja bo mi jak narazie zadna sie nie popsuła a prasuje classem roland 46 sznurek i jak dotej pory nie narzekam jeszcze mi sie nie rozwaliły chyba ze te kilkuletnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

No ja bym sie spierał ;[ czy snopki owiniete siatką są leprze do przewożenia. Jka jest siatka owinieta to byle czym i byle o co uwadzisz i siatka pęknięta , a w zime jak sie bierez i snopki nie są przykryte to też jest nie ciakwie już nieraz mi sie snopki owinięte siatką rozwaliły , podnosze snopka a tu bach sietka rozerwana bo sie przykleiła do innego snopka ( lód ją skleił) siatka o ile sie nie myle może utrzymać ciężar 250 kg a pojedyńczy sznurek ile ?? 50kg 70kg?? i ile sznurkiem jest snopek owiniety?? poprostu z tym sie niezgadzam że jak snopek owinięty siatkom to lepiej go przetransportować uważam że gorzej . Tak ganie i ganie tą siatke ale ja tylko używam siatki a sznurkiem to owijam jak mi sie siatka skończy i niemam na polu 2 rolki. Panowie a może sie orjętujecie czy są jakieś siatki biodegradowalne?? bo ja tej przymarznietej sietki to nieodrzucam tylko razem z gorszą troszke przygnitom słomą odrzucam i heja na obore ( ciekawe jak zaczne wywozić obornik jak sie będzie zachowywał adapter ;[ )

 

Nie mam zielonego pojęcia kolego co u Ciebie z tym rozwalaniem jest bo ja owijam Defalinem i snopki po 350kg mają i jak były te mrozy duze w tym roku to ja akurat słome ładowałem bo do brykieciarni woziłem i ja nie rozumiem jak ta siatka wam może przymarzać, u mnie nie ma żadnego takiego problemu. Tak samo nie rozumie z tym szurkiem w transporcie bo u mnie to była porażka bo jak gdzies wcisnac snopek to polowa sznurkow sie zsuwała a z siateczka nie ma najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam74    0

Jak się pytałem w tym tygodniu w Agromie o cenę siatki Defalina 2000 m to mi powiedział że na chwilę obecną kosztuje 320 zł i że staniała bo kosztowała wcześniej 370 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

a ile płacicie za sznurek i jaki polecacie?

czy to nie ten wątek ? :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

Siatka defalinu chyba wszędzie kosztuję podobnie czyli koło 370zł. Jak weźmiesz całą palete to wychodzi po 340zł.

 

A w firmie można kupić po 307,00 zł jak weźmiesz całą paletę. Na targach prezentowali nowe rodzaje siatek: Astra, ROLNET S, Powerful mówią że szerokość robocza siatki to 128 cm. To tak, że zachodzi na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaris3    0

To chyba ta szersza siatka(128cm) jest lepsza??

 

 

Pewnie tak. Zaglądałem na ich stronę internetową i widziałem fotki to te bele super wyglądają. jak chcesz to wejdź na linka Mój odnośnik. Ta siatka jest nawijana na 123 a rozciąga się na balocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Według mnie ekonomiczniej jest mi w tej chwili owijać sznurkiem niż siatką. Mam wiązanie 2xsznurek i wydajność nie jest zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ale jak masz krótką słomę czy siano to lepiej siatką, ponieważ lepiej się będzie bela trzymała.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Według mnie ekonomiczniej jest mi w tej chwili owijać sznurkiem niż siatką. Mam wiązanie 2xsznurek i wydajność nie jest zła.

widac że nigdy nie próbowałeś siatką:lol: ja też mam na dwa sznurki a jak spróbowałem siatka to do sznurka w życiu nie wróce bo to jedno wielkie badziewie i męczarnia a koszty podobne ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1986    0

Różnice w kosztach związanch co do owinięcia sznurkem czy siatką są znaczne bo siegające nawet 1 do 1.5 zł na jednej beli( sznurkiem taniej), wstępnie licząc dla owijania sianokiszonki przy owijaniu sznurkiem 22 razy ,a siatką 3 razy. Rozpatrując dalej wysztkie pozostałe czynniki ekonomiczne takie jak czas poświęcony na owinięcie beli, spalone paliwo jaki i ogólny czas na belowanie oraz w razie uszkodzenia beli straty związane z psuciem sie beli wszystko przemawia za siatką jako lepsze rozwiązanie! Licząc dla owijania słomy i siana to różnic w kosztach owinięć siatką czy sznurkiem już praktycznie nie istnieje gdyż siatką wystarczy owijać 1.5-2 razy. Datego polecam owijąć siatkąrolleyes.gif!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj