marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

aadams7    0

a ile kosztuje taka przystawka??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszNZUL    3

jak patrzyc tylko na cene kupna sznurka i siatki to siatka jest droższa, ale dodając koszty paliwa przy owijaniu tym i tym i strary czasu to moim zdaniem siatka lepiej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

możeci wrzucic mi tą przystwkę?? gdzie to można kupić??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

jak patrzyc tylko na cene kupna sznurka i siatki to siatka jest droższa, ale dodając koszty paliwa przy owijaniu tym i tym i strary czasu to moim zdaniem siatka lepiej wychodzi.

 

U mnie to był jeszcze taki powód że w tym roku słoma była taka sucha i sliska i jak na poczatku sznurkiem owijałem to nie raz było tak ze podniosłem snopek a cała zawartośc wyleciała. Moim zdaniem jesli chodzi o jakos to nei ma porownania;)

 

aadams7 a jaka masz prase??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszNZUL    3

u nas tez tak było. nie raz jest taka sieczka ze sznurkiem nawet w nocy sie tego nie owinie a siatką bez problemu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

GALLIGNANI znalazłem jakis filmik (to nie moj, zaraz zaznaczam) mam coś podobnego tylko inny podbieracz ale coś w tym klimacie


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

LukaszNZUL bo piszesz ze w nocy i mam takie pytanie odnośnie tego czy jak np prasujesz w nocy jak jest rosa i masz duzy zgniot to słoma potem nie gnije w srodku od wilgoci??

 

aadams7 cięzko bedziesz miał bo to raczej żadne zamiennik nie pasuje a Gallignani pochodzi o ile sie nie mylę z niemiec to bys tam najprędzej znalazł lub u jakiegoś polskiego przedstawiciela o ile jest lub poszukać po jakiś handlarzach;) ale do ceny to watpie żeby ktoś podał chociaż przyblizona bo to mogą byc duże wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

@aadams7 chodzi ci o fotkę tej przystawki? Jeśli tak to nie mam fotki aparatu do siatki na kompie. Możesz kupić np. u dilera który sprzedaje prasy Sipma lub sklep z częściami też można zamówić, musisz się dowiedzieć.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ok chłopaki ja tylko tak z ciekawości, sznurkiem będę się męczył... bo tak w ogole to nie wiedziałęm że mozna przestawki kupić, AF jednak dużo uczy... dzięki


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszNZUL    3

jak duża rosa to nie jeździlismy bo wtedy faktycznie moze zgnic albo sie zagrzac nawet. Najlepiej tak nad ranem jak juz rosa mija a słoma jeszcze jest taka miekka. Jak jest ostre słońce to zaraz sie kruszy i sznurkiem nie ma co próbowac nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

to o czym ty mówisz to miałem w zwijarce walcowej, jak była nowa to wszystko było ok. ale jak sie walce wyrobiły to potem balot przestawał się kręcić i du**... teraz mam pasową i nie przeszkada mi nic, czy słoma sucha czy mocno sucha, zgniot też na tym samym poziomie co w walcowej, w sezonie tylko 1 góra 2 pasy pękną...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

jak duża rosa to nie jeździlismy bo wtedy faktycznie moze zgnic albo sie zagrzac nawet. Najlepiej tak nad ranem jak juz rosa mija a słoma jeszcze jest taka miekka. Jak jest ostre słońce to zaraz sie kruszy i sznurkiem nie ma co próbowac nawet.

 

Dzięki dzięki własnei tak samo myślałem;) mi się owsianka zagrzała bo sprasowałem odrazu po kombajnie i troche zielonki było i wszystko w środku pognił

 

aadams7 a ile bel średnio robisz w sezon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ok 1000 dla siebie i około 800-1000 u ludzi


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

mam pytanie ja robicie kulki 120*120 to siatka 2000m na ile bel starcza ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

około 200szt, zależy ile razy owinąć belę


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Jeśli można wiedzieć to jakiej marki i model masz prasę pasową? Z jakim ciągnikiem współpracuje? Jak oceniasz swoją prasę? Owijasz bele w siatkę czy sznurek?

 

GALLIGNANI to prasa która współpracowała z zetorem 5320, oceniam ją bardzo dobrze, bo nie martwię się jak w walcowej żeby z rosą prasować, teraz nie mam takiego problemu


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

oj nie przesadzaj z tą rosą bo w tym roku robiłem 500 snopków i żaden nie był robiony o rosie i tylko 3 staneły wiec nie wyolbrzymiaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Bartek72511 pogadamy jak zrobisz z 5000 balotow i jak ci się walce wytrą a wpadniesz do kogoś co ma smuchą i mocno pocietą słome, to wtedy bedziesz mówił "że przesadzam"


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ale prasa napewno już tyle zrobiła bo to '93 rok i sprowadzona z Francji i raczej tam nie stała więć 5000 to juz dawno dawno zrobiła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Witam!!! Ja mam pytanie z innej beczki. Planuje kupic siatke na tegoroczne żniwa, ale potrzebuje tylko 5 rolek i przy takiej ilosci nie mozna nic wynegocjowac w cenie. Chodzi mi o defalin 2000m. Mozna byloby sie zgadac i zamowic wieksza ilosc. Ja moge dojechac po siatke w granicach woj. lubuskiego, badz w promieniu 100km od Poznania. Jesli ktos jest zainteresowany, badz zamawia duze ilosci i 5 rolek nie zrobi mu roznicy prosze o kontakt na maila: bar_ek@poczta.onet.pl. Siatke najtaniej znalazlem w cenie 340zl brutto za rolke. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj