marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

pioter    46

taka siatka ma jakiś termin przydatności???bo 32 rolki to już trochę trzeba bel zrobić, a jeżeli mogłaby stać kilka lat to może warto by przy kupnie nowej prasy wziąć od dilera paletę siatki w ramach upustu na prasę... :blink:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba nie ma żadnego terminu przydatności. Ale zawsze można wziąć palete z kimś na pół i wtedy siaty masz na dwa lata a nie na kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

pioter

koleś co u mnie prasuje mówi że góra 3 lata później łatwo się rwie przy owijaniu balato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

tak też cos mi się obiło o uszy że siatka nie może za długo stać bo się własnie rwie przy owijaniu,a mówił to bodajże diler Metal Fachu ,ale moze to jeszcze zależy od siatki i producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima95    3

Witam.

Ja niestety nie mam możliwości owijania siatką.

Ale jest coś takiego,że można owijać sznurkiem pojedynczo i podwujnie.

Który sposób wybrać??? Ma może ktoś coś takiego?

Balarka to Z-543.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam. O ile się domyslam to chodzi o to że bedzie ci ciagło z jednego albo z dwóch kłębków. Jeżeli wybierzesz podwójny to wtedy zaoszczędzasz połowe czasu na owijaniu. Ja mam owijanie na dwa sznurki i to idzie raz dwa jednak mam aparat na siatkę i z niego korzystam. Ale jak bym miał polecić to bierz na 2 sznurki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima95    3

NO bo jeszcze nie miałem okazji balować, zacznę dopiero od nowego sezonu i będę sprawdzał wszystkie opcje :lol:

Ja myślałem że czas owijania zależy od szybkość poruszania się taj prowadnicy sznurka.

Teraz już rozumiem zaletę podwójnego sznurka.

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Zależy również od obrotów silnika gdyż wtedy szybciej się okreca i owijanie idzie szybciej. Gdy masz owijanie na podwójny sznurek to znowu i tak masz połowe czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima95    3

Tak, zgadzam się z Tobą Bartku.

Szkoda że nie mam 540E :D

 

Choć w sumie, czy jeden czy dwa sznurki to i tak przez tą samą prowadnicę ida, a ta prowadnica wykonuje zawsze jeden pełen cykl ruchu. i Gdyby nie było regulacji szybkości ruchu prowadnicy to przy podwójnym sznurku szło by dwa razy więcej sznurka-przez co bela byla by owinięta na max.

Ale jest regulacja szybkości prowadnicy-może iść szybko ale owija mniej---ale jak dodamy drugi sznurek to efekt jest taki jak by owijało jednym przy długim ruchu prowadnicy-i tutaj dopiero jest oszczędność czasu:)

kurcze chyba sam sobie na pytanie odpowiedziałem :lol:

jeśli się myle to popraw mnie Bartku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

u mnie są dwie prowadnice i jedna idzie do połowy i się wraca tak samo druga więc czas zaoszczędzony jest widoczny :lol: nie widziałem nigdy jednej prowadnicy na dwa sznurki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima95    3

Ale jak wybierze się opcje na jeden sznurek to prowadnica musi przejść przez całe i z powrotem. @tomi382 to Ty pewnie nie masz możliwości na jeden sznurek, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

proxima95 a więc poprawiam bo wydaje mi sie że źle myślisz;) a więc tak: ja przy swojej prasie a mam claasa rollant 66 do srodka schodza sie dwie rurki które rozchodzą się do boków. Gdyby było z jednego sznurka to by była jedna rurka która by musiała przeprowadzić sznurek z lewej strony beli do prawej. Owijanie na dwa sznurki zatem nie polega na tym że będziesz miał dawane dwa razy więcej sznurka tylko beda prawdopodobnie dwie prowadnice które tez pewnie będą sie chodzić do środka i rozchodzic do boków bo to na tym polega owijanie na dwa sznurki a nie na dawaniu podwójnej dawki sznurka. Jesszcze jakieś pytania??:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ja w welgerze rp 220 profi mam podwujny obwiązywacz sznurkiem , i on działa tak są dwie prowadnice startują z środka beli jadą do końca i wracają prawie na środek . Minus jest taki że sznurek nie czyma całej beli jak rozładowywałem bele to raz wbiłem igłe w środek i podniosłem bela złamała sie na pół rozwaliła sie bo na środku niema sznurka VV << tak ona obwiązuje niby cały balot obwiązany ale to są dwa sznurki jeden na jednej połowie drugi na drugiej w środku niema łączenia . Oczywiście obiązywacz podwujny bardzo szybko obwiązuje 2 razy szybciej niż pojedynczy ale ja i tak nie wiąże sznurkiem , tylko jak siatki braknie i niemam 2 , to żeby skończyć używam sznurka . Dlaczego? bo 1 ciągam tą prase zetorem 16-stkom u mnie są góry a mniejszy ciągnik to c-360 , niema najmniejszego sensu c360 podpinać do mojego welgera to jest za dobra prasa potrzebuje dużo mocy 60tką max dobjie na 3 a zetorem na 7-8 różnie bywa bo mam troche słaby wałek i to zabezpieczenie sie włancza i kulka jak stanie w środku to qniec cza ją wywalić i jeszcze raz sprasować wina ciągnika nie prasy , 16stka dużo pali i napewno dużo drożej by mnie wyszło używanie sznurka. Sorka za orty


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

jakim cudem bela mogła Ci się złamać na pół też mam wiązanie na 2 sznurki działa na zasadzie takiej jak ty opisałeś i jest wszystko ok. ludzi we wsi się śmiali że to nie zda egzaminu na 2 sznurki tylko że trzeba na 1 jak sipma a teraz są w szoku że szybko owija a oni stoją i stoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

moim zdaniem też to trochę dziwne, przecież belka w poprzek jak jest dobrze zbita to trzyma się na samych włóknach.

 

Ja niestety nie mam siatki w swojej prasie i jadę na sznurku, jak narazie nie narzekam na prędkość owijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima95    3

Bartek72511 : proxima95 a więc poprawiam bo wydaje mi sie że źle myślisz;)

 

 

Spoko. Teraz to sam już nie wiem jak to tam jest w tej mojej prasie.

ale jak zrobie pierwsza belke to dam znać.

Dzięki. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja w welgerze rp 220 profi mam podwujny obwiązywacz sznurkiem , i on działa tak są dwie prowadnice startują z środka beli jadą do końca i wracają prawie na środek . Minus jest taki że sznurek nie czyma całej beli jak rozładowywałem bele to raz wbiłem igłe w środek i podniosłem bela złamała sie na pół rozwaliła sie bo na środku niema sznurka VV << tak ona obwiązuje niby cały balot obwiązany ale to są dwa sznurki jeden na jednej połowie drugi na drugiej w środku niema łączenia . Oczywiście obiązywacz podwujny bardzo szybko obwiązuje 2 razy szybciej niż pojedynczy ale ja i tak nie wiąże sznurkiem , tylko jak siatki braknie i niemam 2 , to żeby skończyć używam sznurka . Dlaczego? bo 1 ciągam tą prase zetorem 16-stkom u mnie są góry a mniejszy ciągnik to c-360 , niema najmniejszego sensu c360 podpinać do mojego welgera to jest za dobra prasa potrzebuje dużo mocy 60tką max dobjie na 3 a zetorem na 7-8 różnie bywa bo mam troche słaby wałek i to zabezpieczenie sie włancza i kulka jak stanie w środku to qniec cza ją wywalić i jeszcze raz sprasować wina ciągnika nie prasy , 16stka dużo pali i napewno dużo drożej by mnie wyszło używanie sznurka. Sorka za orty

 

to troche dziwnie to u ciebie wiaze bo u mnie to zanim te rurki zaczna rozchodzic sie na boki to stoja na sroku tak że ta belka owinie sie na srodku z 5-6 razy di dopiero leci na boki i wtedy nie ma problemu z rozsypywaniem sie bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Pewne jest tylko, to że Kopernik nie żyje B) Sznurek jest tańszy ale prasowanie sznurkiem nie koniecznie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kolega najwyrazniej uwzględnia tylko koszty sznukra a nie uwzględnia kosztów paliwa i zużycia maszyny podczas owijania sznurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Na początku myślałem że siatka jest nieopłacalna a teraz myślę że są na równi ze sznurkiem. Teraz jak baloty są zamarznięte to mam słomę w sznurku to tragedia, a siano w siatce to się pięknie odwija 2x i po sprawie tak samo z sianokiszonką gdzie obejdę dwa razy i po robocie. Czas to pieniądz wkońcu. Podczas prasowania również oszczędzamy sprzęt, czas i najdroższy czynnik - paliwo. Niestety siatka ma swoją cenę dlatego czy tak bardzo jest opłacalna to nie wiem (na usługach z pewnością bardzo opłacalna) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5457    1

hmm według mnie owijanie sznurkiem jest tansze .... i ja obwijam sznurkiem choc prasa jest wyposarzona w to i to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Siatka droższa więc nie szaleje:) Siatkę mam na czarną godzinę, chociażsiatki nie neguję. Z siatką mam jedynie problem bo przymarzają baloty na pryźmie i się rozrywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilek    0

Cały czas zastanawiam się czy nie zamontować tej przystawki do siatki do mojej prasy bo irytuje mnie to czekanie aż bela owinie sie sznurkiem a wdodatku kiedy słoma jest mocno posiekana to jeszcze bela potrafi rozpadnąć sie i trzeba jeszcze raz zwijac a przy sitce takich problemów jak zauważyłem nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj