marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

marcin974    30

Podczas owijania siatką używacie wysokich obrotów silnika czy na niskich pracujecie? :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wg instrukcji prasy podczas owijania siatką obroty powinny być 420-480 i tego się trzymam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja cały czas jeżdżę na 500 obr, bez zwalniania na owijanie i wysypanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

W mojej zalecają wyłączyć WOM przy wyrzucaniu belki!!! (walcowo-łańcuchowa) A z obrotami schodzę do około 350.Jak owijałem sianokiszonkę na miejscu owijałem na min. jakieś 1 1/3i w zupełności wystarczyło ,ale jak były do przewożenia owijałem na 2 razy i niestety widziałem jak siatka się rozsuwa.Ile razy owijacie słomę do przewożenia krokodylem,lub zwykłymi widłami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja owijam podobnie jak @Arek, obroty cały czas jednakowe, ok. 510-530 na wałku, w trybie "auto" obchodzi mnie tylko sprzęgło i klapa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymolus    3

mi na jedną bale idzie jakieś 10m siatki.Jedna bala w siatce kosztuje ok 3zł a sznurek ok 1,5zł


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

owijaj 2 razy będzie taniej, a balot i tak się nie rozleci ;) koszty spadą o prawie 25 % :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie na defalinie za 350 zł brutto wyszło 198 bel słomy, owijanie 2-2,5 w sipmie. nie pamiętam tylko ile m miała siatka...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pewnie 2000, mi z takiej wychodzi podobnie, tzn. ok. 200 bel owijając głównie po 2,5 raza rolki fi 130 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Sporo przeczytałem o wiązaniu siatką, ale niewiele jest wypowiedzi podpowiadających jakiej firmy siatkę wybrać, do tej pory prasowałem leciwym viconem pasowym na sznurek gdzie sznurek a sznurek to była różnica, przesiadam się na nowego kuhna czyli vicona, planuje kupić cała paletę siatki i chciałbym wiedzieć jaka firma byłaby w miarę tania i dobra żeby później nie nabawić się nerwicy przez głupia siatkę. Proszę o wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Polecam Tama Marathon - wydajna ok 340 bel z 2800m kosztowała ok 560 zł. Defalin dużo dużo gorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja polecam siatkę NETZ-WERK. 2000 m kosztowało ok 420 zł, a stosuję ją bo ma napinacze i bardzo dobrze rozprowadza się na boki.Defalin, może tańszy ale jakość kiepska.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja do defalina nie mam zastrzeżeń. Do słomy w zupełności wystarcza. Prasa stary clas rolant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Z takich mniej zaawansowanych technologicznie siatek mogę polecić Cover-Net. Odrobinę droższa niż defalin ale przynajmniej dobrze nawinięta i nie ma problemu z owijaniem do końca rolki. Siatka dostępna w rolkach 2000 i 3000m.

A jak już bela ma być bardzo dobrze zabezpieczona to siatki typu edge to edge. Drogie ale belki idealnie owinięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Prasował będę w 90% słomę coś innego tylko okazyjnie a słoma na handel także nie potrzebuje jakiejś dużej wytrzymałości, ale z drugiej strony nie chce mieć niekształtnych rozwalających belek i nie chce robić dodatkowych kosztów a paleta siatki w sezon może pęknąć także przy takiej ilości koszt jednej rolki się mocno mnoży i różnice spore powstają. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Ale przy zakupie palety dostaniesz na pewno duży upust. Mój znajomy jak kupował na wiosnę paletę siatki z defalina zapłacił po 250zł za rolkę podczas gdy kupując detalicznie w sklepach trzeba było zapłacić ok 340zl. za rolkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ile jest rolek w palecie???u mnie defalin nie wypadał źle względem jakość, tylko sipma słabo rozciągała siatkę...

 

 

@ferdek to wszystko zależy jak i kot sobie policzy... :blink:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Na palecie jest 32sztuki siatki 2000m lub 28sztuk siatki 3000m jeśli chodzi o defalina.

@pioter- pogadaj z Wojtkiem 3222 jaka jest różnica przy owijaniu sipma defalinem i marathonem.

@ferdek07- słoma na pewno zamaka wolniej niż w przypadku sznurka, ale zamaka. A czy warto brać siatkę? Po podliczeniu wszystkich kosztów sznurek i siatka wychodzi podobnie. Ale za to ile czasu oszczędzisz przy zbiorach używając siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@ferdek że nie zamoknie to na pewno mit, przecież siatka nie ochroni jej całkowicie przed deszczem... :blink:

 

na zamakanie chyba największy wpływ ma stopień zgniotu beli, im bardziej zbita tym mniej zamoknie...siata ma inne plusy. np w tym roku brałem słomę pszenną, bardzo późno koszoną, ogólnie straszna sieka. z30ha dwie belki nie wyszły bo sipma zawaliła sprawę.teraz nie ma problemu żeby je przestawiać, przewozić czy kulać. nie chce mi się pisać co by było ze sznurkiem...

 

 

nie kupiłbym prasy bez siatki...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

dobra to warto brać siatkę przy zakupie prasy na własne potrzeby czy nie?

Warto, cały temat o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Tylko z tego co zobaczyłem na stronach producentów siatki to każdy ma na rynku kilka modeli siatki i z tego też się mogą brać różnice, także defalin a defalin to tez różnica. Chciałbym po prostu rozsądnie wydać pieniądze i być zadowolony:), ja tak mam że byle co kupuje to dość długo i dogłębnie rynek rozpoznaje. Zboczenie to już czy co;/

 

Mam jeszcze takie pytanie: co trzeba zrobić żeby móc wstawić jakieś foty do galerii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj