marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

Zastanawiam się co wyjdzie taniej, obwiązywanie sznurkiem czy siatką??? Nie mam pojęcia jak to wychodzi finansowo.


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

dla mnie sznurkiem jest taniej , bo za darmo (ten sam sznurek używam wielokrotnie- fotki są w galerii w dziale wynalazki i udoskonalenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zależy jeszcze na jaka skale i czy to ma być nowa czy używana prasa...ale dla mnie tylko siatka


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Z wujem dokładnie obliczalismy i nam wyszło ze siatak jest od 10 do 20 gr droższa od sznurka (oczywiscie na jednym balocie). Ale tez to zalezy od tego ile podajemy tego sznurka albo siatki, ale wychodzi porównywalnie. Według mnie siatak jest lepsza bo i baloty tak sie nie rozwalają i lepsza ochrona przed wodą. Sam bym owijał siatką ale nie ma przystawki a ona niestety troche kosztuje.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ja od początku wiedziałem, że owijanie siatką jest droższe, ale jakość nierównywalnie lepsza i tylko takiej szukałem. z tego co wiem to mogę owinąć od 1,5 obr do 6 z przesuwem co ćwierć obrotu. a ile tak przeważnie razy owija się siatką ? 2 ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

ja nie owijam pełne 2x tylko ok 1,6 obr i bele się nie rozpadają ale rozprężają się wiecej jak przy 2x owinięciu

 

z siatki 2000 m robie ok 270 bel

 

dla mnie tylko i wyłącznie siatka a wydajność to niebo a ziemia w porównaniu z sipmą na 1 sznurek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

czyli jak u mnie ustawię na 1,75 to będzie akurat ? hehe nigdy nie dojdę gdy sam nie wypróbuje...już się nie mogę doczekać :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

naj mniej snurka wychodzi w kostcze do belarki wyjdzie więcej a siatki to nie wiem ale faktam jest że bele owinięte siatko lepiei wyglądają i dużo szybciej się owija. A wegług was cena prasowania 7-8zł za bele (120x120) wraz z siatką to drogo czy tanio.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

kiedyś w TOP AGRAR było porównanie siatki i sznurka. wnioski (z tego co pamiętam) były takie, że siatka wychodzi drożej ale za to wydajność jest wyższa (dłuższy czas na owinięcia sznurkiem) czyli więcej bali na godzine. Sam chce kupić przystawke do siatki do claasa rolland 66 bale 120/150. Zużywa mi bardzo dużo sznurka a nie da się ustawić jej na mniejsze zużycie... owija 2 sznurkami na raz ( 2 rolki starczają na ok 45-50 bel) co za tym idzie troche kosztuje.... w tym przypadku siatka będzie kosztować tyle samo a może nawet i mniej.


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jakie firmy produkują siatki do pras ? co moglibyście dobrego polecić ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy siatka rozpadnie się po jakimś czasie, tak jak sznurek??? to znaczy czy po 2 latach nie skruszeje???


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja ez sam chetnie bym owijał siatka...ale niestety prasa na to nie pozwala...ale nastepna juz bedzie owijac siatka


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Wczesniej mialem sznurek i nigdy bym teraz do niego nie wrucił, owinięcie siatka to kwestia 5 sekund, i jedziesz dalej, puzniej rozwinąc siatke tez jest mometn pracy, a sznurek niestety nie tak mało. To ze jest droższa to fakt, ale myśle ze troszke na paliwie sie zaoszczedzi :) Ja jeśli siaonkiszonke zbieram to owiejam ok 1,5- 1,7 raza, zaś przy słomie to okolo 2 razy.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

fakt chwile zajmuje zdjecie sznurka ale ,dla mnie sznurek jest lepszy,nie gnije i dobrze wiąże bele. :rolleyes:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja z moich wyliczeń mogę powiedzieć że przy owijaniu 2x balota siatką każdy z nich kosztował mnie w zeszłym roku 1,6zł. Jakby zrobić porządnie sznurkiem to z 2000m czyli jednego kłębka wyszło by koło 30 balotów czyli +- balot wychodzi koło 1 zł. Można zejść jeszcze z tej złotówki jeżdząc po nocach jak słoma zawilżeje. Wtedy powiedźmy 1 balot owinięty siatką będzie kosztował tyle samo co 2 baloty owiniete sznurkiem. Dzięki szybkiemu owijaniu siatką możemy zaoszczędzić conajmniej połowę czasu więc i tyle samo paliwa. O tyle też przedłużymy żywotność swojej prasy. Jak już wspominaliście baloty owinięte siatką lepiej się trzymają, mniej, przemakają "ładniej wyglądają", czy łatwiej się je rozwija- to raczej nie ma wpływy na nic. Sznurek można poddać "recyklingowi" ponownie go używając, robiać z niego powrozy. liny czy cokolwiek innego wtedy jednak tracimy czas na jego rozwijanie. Siatkę szybko się rozwija a można jej jedynie użyć do okrywania roślin owocowych chroniąc przed ptactwem. Nieoficjalnie mogę powiedzieć że siatka nadaję się super do rozpalania ognia w centralnym resztki słomy lub siana + tworzywo PCV daje niezłego kopa jak wrzucić to na drewno.

Suma sumaru jak nie stosować recyklingu to mi wychodzi że jednak siatką będzie taniej.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale PCV podobno bardzo komin "brudzi" :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
a wg ciebie siatka gnije ??

nie,ale mówie jak jest w moim przypadku. :rolleyes:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@Grześ sprasowałem kiedyś sąsiadowi pare bel siana jak jeszcze nie miał swojej zwijki i takich ma speców synów że z siatki zrobili powrozy :rolleyes: podobno mocne ale nie widziałem

 

Ja pale gazem także na podpałke nie używam co najwyżej w garażu w piecyku to pale folią , siatką i troche drewna i piec czerwony

 

W tamtym roku jak podpaliłem folie , siatke , worki po nawozach na łące to aż straż przyjechałą gasić bo jakaś porąbana baba zadzwoniła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ładnie... :rolleyes: u mnie nie dalako podobno kupują worki po nawozach i wszystkie folie po 20 groszy za 1kg


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

U mnie biorą ale tylko worki po nawozach bo z nich jeszcze coś uzyskają i nie muszą myć. A foli po sianokiszonkach nie chcą. U mnie wiara jeszcze potrafi oponę pociąć i wpieprzyć do centralnego bo nastała modana miałowce to wejdzie. Ale że sąsia zdych ze smrodu to nikogo nie obchodzi.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
U mnie biorą ale tylko worki po nawozach bo z nich jeszcze coś uzyskają i nie muszą myć. A foli po sianokiszonkach nie chcą. U mnie wiara jeszcze potrafi oponę pociąć i wpieprzyć do centralnego bo nastała modana miałowce to wejdzie. Ale że sąsia zdych ze smrodu to nikogo nie obchodzi.
]

w pełni się z tobą zgadzam mam takiego sąsiada co pali w piecu rzeczami z lumpex-u a wiatr przeważnie wieje w moją stronę :angry:

a co do siatki po raczej kupuje obwiązywacz siatki do mojej sipmy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

dym z foli i sznórków bardzo zapucha komin i mzoe dojsc do zapalenia sadzy-a od tego czesto pekaja kominy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj