marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

1rajdzik    15

chłopaki ja kupiłem w pt siatkę Rolnet 2km, 320 zł brutto, od jutra około 40 zł drożej... (3 km 380 zł, już nie było na sklepie)

 

a jak jest u was ??


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

obwiozywanie sznurkiem wychodzi taniej lecz jeśli owijasz siatką owiniesz w ciągu godziny więcej beli.ja mam teraz prase na siatke i idzie szybciej niż w sipmie na sznurek. i jeszcze jedno bele owinięte w siatke na dworzu nie zamiękają tak jak owinięte sznurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

W Agroloku mają Rolneta po 306 za 2000 i 450 za 3000m.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja kupiłęm fińską siatke hybrydową 260m za 445 zł i copś jest dziwnego jak mam nastawione na niecałe 2 owiniecia (tak mi owijało na Defalinowej ) a ta owija mi ponad 2 x :D zobacze ile bel wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
ja nie owijam pełne 2x tylko ok 1,6 obr i bele się nie rozpadają ale rozprężają się wiecej jak przy 2x owinięciu

 

z siatki 2000 m robie ok 270 bel

 

dla mnie tylko i wyłącznie siatka a wydajność to niebo a ziemia w porównaniu z sipmą na 1 sznurek :)

 

 

Wystarczy  poczytać wcześniej temat i wszystko pisze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New    0

Po co owijać sznurkiem skoro siatka jest zdecydowanie lepsza a różnica cen jest tak niska że to się pokryje: Paliwem ,czasem ,łatwiejszym ściągnięciu siatki niż sznurka ,lepszą ochroną beli np(desZcz).Baloty się nie rozwijają i są ładniejsze.

 

Myśle że różnica jest tak niewielka że warto zainwestować w aparat do siatki :D SAm owijam siatka swoim NH bo jest szybciej!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

może ktos zrobic fotke gdzie w claasach(dokladnie model variant 180)należy przewlec siatke i jak ja założyc?mysle ze jest to podobnie zrobione jak w rollantach..kupilem varianta z rc,na podworku dopiero za ok 10 dni,ale wole wczesniej wiedziec :(


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

owijanie siatką szybciej schodzi, stajesz moment i wypuszczasz bele a sznurkiem szybciej kręcisz bele niż ją owijasz...dlatego my też powoli będziemy coś robić w tym kierunku żeby owijać siatką...chodzi tylko o czas bo dużo go nie ma a bel trzeba natrzaskać,chodzi o to żeby godzinami nie siedzieć na łąkach tylko wpaść,zrobić robotę i uciekać... :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

najtanie pewnie by było sznurkiem ale nie najlepiej, siatka lepiej trzyma

pozdro


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

czytam w najnowszym TopAgrar - prasa zmiennokomorowa NH wyposażona jest tylko w aparat do owijania siatką... :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Podobno bele owijane siatką zamakają wolniej, ale czy po prawie rocznym leżeniu na świeżym powietrzu będzie jeszcze różnica między siatką a sznurkiem? Chodzi oczywiście o wilgotność beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zależy w jaki sposób jest składowana bela...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w stodole albo pod wiatą ;) a jeżeli stóg to stawiać na bele na "płaskiej stronie", góre przykryć folią i luźną słomą.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Dla mnie lepsza wydaje się siatka. Owijasz tylko 2 razy ani może nie, a sznurkiem musisz dluzej stać i owijać.

Wybróbuj na siatke i na sznurek i sam zobaczysz.

Pozdro.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

W brew pozorom siatka ma podobną wydajność (koszt owinięcia jednej beli) jak sznurek a dodatkowo jest oszczędność czasu, paliwa i sprzętu, więc dla mnie nie ma wątpliwości co jest lepsze. Nie radze kupować najtańszych siatek, kto już tego spróbował wie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
Dla mnie jest taniej sznurek bo go kupuje dużo jak na 120ha pól. I mam dość duży upust.

U nas niektórz robią tak samo z siatką zbierają się w kilku i kupują taniej. Dla mnie tańsza jest siatka: oszczędzacz czas i nie marnujesz tyle paliwa, a balot lepiej jest związany niż sznurkiem chyba, że ktoś nie ma aparatu na siatke to nie ma wyboru. A propo sianokiszonki to też słyszałem, że owijają siatką bo jak owiniesz sznurkiem jeszcze rzadko to grube badyle przebijają folie

Jak się myle to mnie poprawcie :(


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronar5135    1

na 40 bel

a siatki 2000m starcza na około 200 beli i więcej :D

wczoraj liczyłem


nie mam za wiele czasu na forum ale jak znajduje to już z fociami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam sznurek jest może być tańszy przy zakupie niż siatka lecz siatką szybciej owija się belkę i bela zachowóje swój kształt bo sznurek nie zawsze (mogą powstawać tzw.bele w kształcie grzyba )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Owiń balot sznurkiem, wypuśc z prasy, odjedź i zobacz jaka kupka słomy została. Szkoda słomy żeby owijac sznurkiem a po drugie peknie ci w jednym miejscu sznurek i balot po chwili sie roz******la. A siatka peknie w jednym miejscu i cały czas trzymie sie. A co do kosztów to wole zapłacic troszke więcej i miec wszędzie porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj