lukas17d

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441?

Polecane posty

szymi4512    1

Nowy ciągnik czy używany?:P

Co do tematu to zależy co ciągnik miałby robić. Ursus bedzie napewno ekonomiczniejszy i zwrotniejszy. Zetor bedzie idealny jako ciagnik głowny w srednich gospodarstwach, jest cięższy od Ursusa jak mi sie dobrze zdaje, wygodniejszy, szybszy. Wszystko zależy jaką funkcje miałby spełniać:). Ja osobiście jestem zwolennikiem Ursusa, mam podobną serie, 4512, fakt ze bez przedniego napedu ale oszczędnośc w paliwie jest na 5+( bynajmniej według mnie) Ktoś pisał że mu sie ciężko kreci nawet z wspomaganiem, coś kiedys czytałem ze trzeba olej wymienić i jakis filtr ale dokładnie niewiem, niesprawdzałem.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt123456    0

kolego dzięki :rolleyes: ale jeśli się dobrze orientuje zetor niema zbyt dużo koni. chodzi mi o ciągnik w mocy 350-390koni :mellow:

 

ja kiedyś miałem 4514 ale mi się zepsuł nie narzekałem a jeśli chodzi o wspomaganie przy moim też za dobrze nie chodziło. Ja z kolei teraz mam 4512 pracuje w turze ale przy nim mógłbym kręcić palcem kierownicą w miejscu B)

Edytowano przez robertbara
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Hmm ty jedną 4512 i 5714 wykonujesz wszystkie prace polowe na powierzchni 150 ha bardzo dziwne....

Czy ty przypadkiem nie kłamiesz?

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba ma jeszcze fendta, w każdym razie mówi ze fendt to takie och i ach więc chyba go ma, i na pewno ma poniżej 15 lat :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997
Mój odnośnik W tym temacie jeszcze coś mówi o ursusie (niby c-330). Ale czytając jego posty to jeszcze siedzi w podstawówce bo ortografii to on nie umie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt123456    0

nie podstawówka tylko 3 gimnazjum a co do mojej ortografi to lepiej sie nie wtrącajcie ;[ 150 h tak mam fenda 412 i obrabiam nim i 5714 <_<

 

A ja się będę wtrącać bo moim zadaniem jest to aby nie było takich byków jak piszesz

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

fendt123456 Nie tylko ortografia u ciebie kuleje, w kolejnym poście pokazujesz, że jednostek też nie umiesz. Potrafisz uzasadnić zakup ciągnika pow. 350KM na "twoje" gospodarstwo, do czego ma służyć?

Mój odnośnik Oto przykład dlaczego warto pisać bez błędów.laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891
nie podstawówka tylko 3 gimnazjum a co do mojej ortografi to lepiej sie nie wtrącajcie 150 h tak mam fenda 412 i obrabiam nim i 5714

A gdzie 4512 wspomniany wcześniej?

teraz mam 4512 pracuje w turze ale przy nim mógłbym kręcić palcem kierownicą w miejscu

Oraz c-330?

mam nadzieje ,że zdania nie zmienisz ursus to jest ursus może i ma wolniejsze obroty przy wale ale części łatwo dostać.silnik nie do zajechania. uwierz mam takiego i niezamienił bym go na żaden inny a iurz napewno nie za ruska

W temacie "C330 czy T25"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

To ze danielhaker cię złapał a ty odpowiedziałeś tak jakby to była prawda czyli nie masz tych 2 ciągników jeżeli nie więcejblink.gif...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Ja tylko zapytałem ile ty masz w końcu tych ciągników bo raz piszesz że masz 2 ursusy na 150ha, w innym temacie masz jeszcze c-330 no i Fendt więc ja się tylko grzecznie pytam ile masz ciągników bo chciałeś chyba żeby ci pomóc w wyborze następnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt123456    0

ja niemusze pisać ow szystkich traktorach.a ieśli chodzi ot raktory to jeszcze mam 2 pronary 1221 ,jedna 912 i jedna 1224 o pozostałych iusz wiesz.Więc nie osądzaj mnie jak pisze z polskiego na pułrocze wypada mi 2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Hmm czego wcześniej nie powiedziałeś o tych ciągnikach? Czyli wychodzi na to, że masz 8 ciągników na 150 ha blink.gifblink.gif nie rozumiem mi się wydaje że coś kręcisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Kolega niech sobie spokojnie skończy szkołę i zamiast o ciągniku myśli o słowniku ortograficznym, bo narazie to może sobie kupić coś z Brudera... Nie dość, że w każdym poście coś kręci to ma problem z odpowiedzią na proste pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Panowie nie kłudźcie się. @fendt123456 was widocznie robi w ch***. Nawet fotek ani jednej maszyny nie ma w galerii.

@fendt123456 nie obraź się ale najpierw proponuję kupić Ci ten sprzęt i raczej nie będzie za duży jak na twoje 150ha na pewno ci pomoże i w szkole i dla moderatorów, którzy muszą poprawiać TWOJE rażące błędy ortograficzne. Jak już przestudiujesz całą książkę wtedy z wielką łaską pozwolimy pisać dla Ciebie w tym temacie ale o ciągnikach Zetor 8441 i Ursus 5714, choć wątpię abyś miał jakieś doczynienia z zetorem jak i ursusem;)

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmot8014h    0

Czytając ten temat można odnieść wrażenie że niektórzy kupując nowy ciągnik już myślą o jego ewentualnych awariach a prawda jest taka że nowe to nowe i psuć się będzie ale za kilka albo i kilkanaście lat w zależności od eksploatacji jak się chce oszczędzać na eksploatacji ciągnika to trzeba się zastanowić ile tak naprawdę będzie on u mnie pracował i czy ewentualnych oszczędności nie stracimy już podczas zakupu. Takie porównanie 4 lata temu kupiłem pronara 82a za 80 tysi a sąsiad bardzo zgrabne i drogie landini powerfarm 85 oba robią te same prace u mnie awarii brak i u sąsiada brak na podobnym areale zużywamy porównywalna ilość paliwa. W związku z moim wywodem bierz ciągnik który Ci się podoba bo z nowego raczej napewno będziesz zadowolony. Trochę się rozpisałem ale natchnienie mnie złapało :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

ja to bym Cie zapierxxxxx! czesto ktoś prosi o opinie użytkowników a tu dziecko co jeszcze mleko pod nosem ma napisze i wprowadza człowieka w bład.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt123456    0

przepraszam was :huh: ale szymi4512 lepiej niech nie przesadza ;[ dorosły nie jestem ale terz i nie chodze do przedszkola.I przepraszam jeszcze raz :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj