lukas17d

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441?

Polecane posty

zetorr6441    365

Z tych dwóch wybrałbym zetora. Sam niedawno mialem podobny dylemat ale zdecydowałem sie na nh TD 80 rewers szybka skrzynia radyjko sprężarka klimatyzacja i za podobne pieniądze co ursus 5714 który moim zdaniem sie cofnoł w rozwoju.

Mam jeszce 912 i po przejechaniu sie ursusem 4514 uznałem ze mój 20 letni 912 ma lepszy komfort niz ten nowy. Mówie glównie o biegach i dzwigniach np. biegów i zalaczania wom no i mam jeszcze zółw-zajac a w nowym niema ;/ a poza tym nikt nie wrózy ursusowi swietlanej przyszlosci a razcej zastanawia sie jak dlugo on jeszcze pociągnie...

Ale to jest tylko moje zdanie bo kazdy ma swoje racje no i gusty a o nich juz sie nie dyskutuje...

Pozdrawiam i zycze udanego zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Zgadzam się z wami, każdy ma swój gust. Zetory może więcej palą niż ursusy, ale to jest także spowodowane tym, że w zetorku sprężarka chodzi cały czas i nie można jej wyłączyć, a sprężarka także ma apetyt na paliwo


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

sprężarka nie ma "apetytu" na paliwo jedynie obciąża trochę silnik co może zwiększyć zużycie paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

sprężarka nie sprężarka, silniki zetora w lżejszych pracach mają troche większy apetyt na paliwo od prerkinsa, ciekawi mnie tylko, czy rzeczywiście te nowe skośnookie proximy naprawde mniej palą przez żekomo zmodyfikowaną pompę paliwową, czy to było tylko takie gadanie dielera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

ja polecam zetora komfort pracy lepszy wyciszona kabina spalanie w normie czyli nie takie złe a i marka popularniejsza


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

powiem tak 5714 to 5314 tyle , że w plastiku,hałas jak franca ,nawet nie postarali się by pedała zawiesić nie wiem czy on czasem nie ma tego chol.... wlewu od góry , zetor to zetor proxa w 100% jest lepsza skrzynia lepsza komfort i w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam u5714 i chwalę sobie, mało pali i jest dobry w pracy w polu, a o zetorze to nieraz słyszałem, że a to hydraulika, a to przekaźnik, a to skrzynia biegów nawaliła. z resztą nie ma jak to polski. części tanie i można je dostać w praktycznie każdym sklepie z częściami do ciągników

 

 

Ja bym ci polecił ZETORA kabina wiele lepsza od ursusa.Biegi po boku co uprzyjemnia pracę.Raz mi się przewód przerwał od hydrauliki zrobiłem to w niecałą godzinę a co do przekaźnika to wszystko dobrze działa jak i również skrzynia.


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

zetor od ursusa jest o niebo lepszy, ale jak by postawić zetora 8441 do ursusa 6024 to tu był by problem je porównać bo oba są tej samej klasy a kasa jest niewielka różnica(kumpla ojciec kupił 6024 za 114000 a my za 104000) Ta kasa mogła by się zwrócić na paliwie no ale nasz jest silniejszy bo ma jedenak te turbo i w zetorku moc jest podana w DIN a w ursusie w ISO więc zetor ma około 90KM :)


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dobra na normach się nie znam, ale powiedz mi dlaczego 82 konie z silnika turbodoładowanego mają być silniejsze od 82 koni z silnika wolnossącego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1
zetor od ursusa jest o niebo lepszy, ale jak by postawić zetora 8441 do ursusa 6024 to tu był by problem je porównać bo oba są tej samej klasy a kasa jest niewielka różnica(kumpla ojciec kupił 6024 za 114000 a my za 104000) Ta kasa mogła by się zwrócić na paliwie no ale nasz jest silniejszy bo ma jedenak te turbo i w zetorku moc jest podana w DIN a w ursusie w ISO więc zetor ma około 90KM :)

Ty lub kumpel posidacie u... 6024 ?Są gdzieś dostępne w sprzedaży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Są w sprzedaży ursusy. Jedziesz tam gdzie chcesz zakupić ciągnik i go normalnie w świecie zamawiasz. Będziesz musiał poczekać na niego co najmniej miesiąc

P.S

Mi w ursusie 6024 nie podoba się tylko jedna rzecz z wyglądu, a jest nim przednia maska. Kabina jest komfortowa a maska zwykła taka jak w 5714, mogli się poświęcić i dać inną np. od 1224

 

dobra na normach się nie znam, ale powiedz mi dlaczego 82 konie z silnika turbodoładowanego mają być silniejsze od 82 koni z silnika wolnossącego??

już tłumaczę na przykładzie. Jak biegasz na 1000metrów i jest gorąco np 30*C to oddychasz przez ciepłe powietrze i bardzo szybko się męczysz, ale jak biegasz w temperaturze 10*C to masz więcej sił bo oddychasz dzięki zimnemu powietrzu. Tak samo jest z silnikiem turbodoładowanym, a to znaczy że jak ciągnik ma cięszko to włącza się turbo i jest coś takiego jak chłodzenie tego ciepłego powietrza. Wymusza wtedy większą moc silnika bo dostarcza więcej powietrza z siłą 4 barów (słyszałem różne wersje tego, to znaczy 2,4 i 6)i chłodzi cylindry. Silnik z turbem jest moim zdaniem lepszy niż zwykły silnik dostarczając więcej mocy. Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem i nic nie pomyliłem, jak się myle to niech ktoś mnie poprawi. Zobacz ten link dotyczący słowa turbo no i jeszcze to bo właśnie mi o coś takiego chodziło


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Witam wszystkich, wracając do tematu to napewno URSUS bedzie minialnie tańszy w eksplatacji od ZETORA ale minimalnie bo ceny części nie są aż tak tańsze ale szczeże powiedziawszy ZETOR jest lepszy ma wowocześniejsze rozwiązania i ma lepsze parametry np. podnośnik, komfort w kabinie, hydraulika, ale mocą jest podobny do Zetora bo Ursusy są mocnymi traktorami jeżeli chodzi o uciąg. Ja na Twoim miejscu wybrałbym ZETORA.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1
Są w sprzedaży ursusy. Jedziesz tam gdzie chcesz zakupić ciągnik i go normalnie w świecie zamawiasz. Będziesz musiał poczekać na niego co najmniej miesiąc

P.S

Mi w ursusie 6024 nie podoba się tylko jedna rzecz z wyglądu, a jest nim przednia maska. Kabina jest komfortowa a maska zwykła taka jak w 5714, mogli się poświęcić i dać inną np. od 1224

dzwoniłem do dealera i powiedzieli mi, że nie jest on produkowany , bo dzwonili oni do ursusa ,nie dostał 6024 homologacji czy coś tam, kiedy kupowałeś swojego ursusa ? głośno jest w środku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
(...) jak ciągnik ma cięszko to włącza się turbo i jest coś takiego jak chłodzenie tego ciepłego powietrza. Wymusza wtedy większą moc silnika bo dostarcza więcej powietrza z siłą 4 barów (słyszałem różne wersje tego, to znaczy 2,4 i 6)i chłodzi cylindry. Silnik z turbem jest moim zdaniem lepszy niż zwykły silnik dostarczając więcej mocy. Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem i nic nie pomyliłem, jak się myle to niech ktoś mnie poprawi.

Turbosprężarka sie nie włącza tylko pracuje cały czas bo napędzają ją spaliny z silnika. Gdy jest obciążony lub/i są większe obroty to jest więcej spalin, więc turbina kręci sie szybciej i sprężarka pompuje większe ciśnienie, w ciągniku do kilku dziesiątych bara, nie wiem czy jest wogóle jakiś silnik który wytrzymał by doładowanie 4 bar :) (ps: bar to jednostka ciśnienia a nie siły :)). Pomotałeś coś z intercoolerem chyba, bo turbo nic nie chłodzi, zapewnia tylko lepsze napełnienie cylindrów powietrzem aby można było spalić więcej paliwa i uzyskać większą moc. A moc to moc, konie czy wolnossące czy doładowane są takie same, jeśli były "zliczane" tą samą metodą/normą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
Napisano (edytowany)

@mirasek może i poplątałem, ale turbo do spalania nic nie ma, wiem to bo u mnie w rodzinie jest osoba która interesuje się ciągnikami i na 100% wiem że turbo do spalania nic nie ma a z resztą się zgodzę. :)

dzwoniłem do dealera i powiedzieli mi, że nie jest on produkowany , bo dzwonili oni do ursusa ,nie dostał 6024 homologacji czy coś tam, kiedy kupowałeś swojego ursusa ? głośno jest w środku ?

dla kumpla ciągnik przyprowadzili na początku lutego , w tym roku, jeżeli on nie dostał homologacji to dla czego on go ma i jest zarejestrowany??? Najlepiej jak zadzwonisz do firmy URSUS i tam wszystkiego się dowiesz. A może diler nie dzwonił i cię w przysłowiowego ,,konia" robi??? niewiem jak jest w kabinie, ale jest komfortowa to może być cicha ale nie byłbym taki pewien jak w zetorze. A gdzie chciałeś zamawiać ursusa??? podaj miejscowość

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Gutowo wielkie, byłem też koło Inowrocławia w agromie mówił, że też nie produkują, miał do mnie jeszcze zadzwonić ale nie zadzwonił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Turbosprężarka sie nie włącza tylko pracuje cały czas bo napędzają ją spaliny z silnika. Gdy jest obciążony lub/i są większe obroty to jest więcej spalin, więc turbina kręci sie szybciej i sprężarka pompuje większe ciśnienie, w ciągniku do kilku dziesiątych bara, nie wiem czy jest wogóle jakiś silnik który wytrzymał by doładowanie 4 bar :) (ps: bar to jednostka ciśnienia a nie siły :)). Pomotałeś coś z intercoolerem chyba, bo turbo nic nie chłodzi, zapewnia tylko lepsze napełnienie cylindrów powietrzem aby można było spalić więcej paliwa i uzyskać większą moc. A moc to moc, konie czy wolnossące czy doładowane są takie same, jeśli były "zliczane" tą samą metodą/normą :)

Dokładnie tak jak napisałeś. Dodam że silniki doładowane charaktyeryzują się lepszym momenetem obrotowy co powoduje dynamiczniejsze "wchodzenie" w obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
Napisano (edytowany)
Gutowo wielkie, byłem też koło Inowrocławia w agromie mówił, że też nie produkują, miał do mnie jeszcze zadzwonić ale nie zadzwonił

coś mi tu nie pasuje, zrób tak jak napisałem przedtem, czyli zadzwoń do firmy URSUS, ja napisałem już dzisiaj do nich e-mail zobaczymy czy odpiszą :)

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@mirasek może i poplątałem, ale turbo do spalania nic nie ma, wiem to bo u mnie w rodzinie jest osoba która interesuje się ciągnikami i na 100% wiem że turbo do spalania nic nie ma a z resztą się zgodzę. :)

To niby większa moc z samego powietrza sie bierze? :) Wiesz, ja nie mam w rodzinie nikogo kto interesuje się ciągnikami także nie wiem na czym polega zjawisko wytworzenia sie większej mocy z powietrza w silniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Ja też zbytnio tego nie pojmuję, ale to jest ojciec chrzestny mojego brata i on na tym się zna, a ja mam ojca chrzestnego który jest mechanikiem samochodowym, to jak będę kupywał jakiś samochód to dam do niego cynk i mi znajdzie w dobrym stanie i niedrogo:)


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

miałem okazje się przejechać ursusem 5714 i z zetorem 8441 mam do czynienia co dzień więć po długim namyśle stwierdziłem że Zetor a Ursus to niebo a Ziemia :rolleyes: :huh:


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt123456    0

ja mam fendta 412 to jest maszynka.ale ieśli chodzi czu 5714czy 8441 to zdecydowanie 5714 komfortu niema ale zato moc i silnik nie do zajechania :rolleyes:

 

zetorek przy większych bruzdach zaraz ci się zawiesi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt123456    0

no nie wiem mam 5714 i nie narzekam

 

a ja mogę narzekać na Twoja ortografie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Hehe powiem tak miałem ursusa 5714 dopóki nie kupiłem Fendta 412 vario i powiem tak w silniku widać było moc niby 72 Kuniebiggrin.gif ale z talerzówką 3 m czy pługiem 4x40 radził sobie znakomicie.

Problemy miałem jednak z podnośnikiem już 1 rok po zakupie (nowego) miałem problemy a to podnośnik nie chciał podnosić a to wałek się nie kręciłblink.gif.

 

A na koniec finał najgorzej było s tylnymi zwolnicami dlaczego ponad 5 razy robiłem prawą przez 10 tyś mtg.

 

plusy i minusy

 

+dobry mocny silnik

-słaby podnośnik

-słaby komfort

+bardzo oszczędny

-ciężkie kierowanie mimo iż jest wspomaganie

 

i wiele więcej minusów oraz kilka plusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj