lukas17d

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Finek    2

Zależy jeśli ten traktor ma być do cięższych prac i cenisz sobie komfort to zetor, a jeśli komfort jest ci obojętny i ma być do lżejszych prac to wybierz ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
ja bym kupił proksime a nie ursusa jakoś nie jestem przekonany do nowych ursusów u mnie na wsi koleś miał nie wiem juz jakiego ale coś takiego jak 5714 wzioł go w poniedziałek a w środe juz miał zetora 6441 bo coś zaczęło stukać w ursusie i do tego proksima jest o parę koni mocniejsza....

gorszych bredni nie słyszałem z tego co mi wiadomo to 5714 ma 79 km a 6441 ma 62 tak wiec przemyśl to co napisałeś ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Komfortu nigdy za wiele..., ciągnik musi być komfortowy, wygodny i wszystko musi być pod ręką, bo sie w nim jeżdzi po pare, parenaście godzin dziennie. Jakoś nie chce mi się zdrowia niszczyć w dodatku, że wybule kupe kasy, a potem bede chodził jak nieżywy, obolaly i schorowany... ;)

Ursus 5714:

- zdecydowanie nie za te pieniądze,

- udżwig podnośnika-śmiech,

- skrzynia 8/2 w ciągniku 80 km, zdecydowanie za mało biegów.

Zetor 8441:

- rewers fakt, ze w opcji, ale jest!,

- podnośnik duzo mocniejszy.

Żadnego z tych ciągnikow nie mam, obserwacje wyciągniete z danych technicznych.

Moim zdaniem jak już, którys z nich to Zetor, a najlepszą alternatywą to NH... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

wybrał bym ursusa ponieważ cześći są tańsze co do zetora, napewno mniej spali,co do serwisu(oleje, filtry) tak samo Tyle że zetor ma rewers ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk809ds1    0
Ja obliczyłem że zetor Proxima pali 5 l na motogodzinę przy cięciu kukurydzy więc całkiem nie dużo.

 

Bez obrazy, ale chyba musiałeś cały dzień jeden HEKTAR kosić. Mi MF 255 brał w kukurydzy 8 litry, a ursus 5714 bierze ok 12litrów na motogodzinę ale kosi się hektar do 4 godzin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał chyba Zetora lepszy komfort i jest ich więcej i na pewno są to już ciągniki sprawdzone o Ursusie mało się słyszy mało kto go kupuje w mojej okolicy jest tylko jeden Ursus tego typu a Zetorów full ale z drugiej strony ten silnik Perkinsa w ursusie,trudny wybór czy ktoś wie ile by kosztował Zetor a ile Ursus?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk809ds1    0
gorszych bredni nie słyszałem z tego co mi wiadomo to 5714 ma 79 km a 6441 ma 62 tak wiec przemyśl to co napisałeś ;)

ursus 5714 ma 81 KM. Mam takiego już 2 lat, zrobiłem 1500 mth. Jak do tej pory jestem z niego zadowolony. minusem jego jest komfort, ale w nowej kabinie już teraz jest ok. tylko bierz skrzynie z półbiegami, dodatkowy siłownik od podnośnika i lagi na haki można a nie na jabłka. spalanie o wiele mniejsze niż w proksimie w pługach 4x40 spala do 12 litrów przy obrotach 2000-2100 i wychodzi hektar ok 1 godziny, jak równy kawałek to 50 minut. proksime ma znajomy i mówił że jak sie obciąży to spali i 16-17 litry a robota ta sama, tyle że trochę lepszy komfort. wybór należy do Ciebie. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk809ds1    0
Ja bym wybrał chyba Zetora lepszy komfort i jest ich więcej i na pewno są to już ciągniki sprawdzone o Ursusie mało się słyszy mało kto go kupuje w mojej okolicy jest tylko jeden Ursus tego typu a Zetorów full ale z drugiej strony ten silnik Perkinsa w ursusie,trudny wybór czy ktoś wie ile by kosztował Zetor a ile Ursus?.

forum znalazłeś, a nie możesz pobrać sobie nowego cennika z netu?? FULL to trzeba zetora tankować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie! nie mogłem znaleźć nowego cennika! "Full to trzeba Zetora tankować" może co do spalania niech lepiej się wypowiadają użytkownicy bo tak to tylko z tego kłótnie mogą wyjść.

Masz jakieś zastrzeżenia co do mojego pytania?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282
gorszych bredni nie słyszałem z tego co mi wiadomo to 5714 ma 79 km a 6441 ma 62 tak wiec przemyśl to co napisałeś ;)

 

może chodziło mu o 8441 ;)

 

Co do danego tematu nawet bym się nie zastanawiał długo tylko brał Zetora Proxime 8441 , do ciężkich prac na pewno lepszy od ursusa , komfort bez porównania . Co do spalania nie powiedział bym że zetor dużo więcej spali od ursusa , różnice są niewielkie . Odważę się powiedzieć że Zetorem więcej zrobisz niż ursusem mówię to z własnego doświadczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Bez obrazy, ale chyba musiałeś cały dzień jeden HEKTAR kosić. Mi MF 255 brał w kukurydzy 8 litry, a ursus 5714 bierze ok 12litrów na motogodzinę ale kosi się hektar do 4 godzin ;)

To mnie zaskoczyłeś! Jaką sieczkarnią tniesz kukurydze? Ursus 912 (powered by Zetor) w kuku spalił 8,3 l/mth = 7,5 l/godz. przy wydajności ok. 0,25 ha/godz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

tak tylko przyszłość ursusa jest pod dużym znakiem zapytania . a zetor nadal unowocześnia swoje produkty ;) A za ile epok w ursusie będzie dostępny rewers elektro-hydrauliczny ?? a zetor już ma wersie testową takiego rewersu i w tym roku powinien byc dostepny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
A nie lepiej porównać z Zetorem 8441 Ursusa 6024 lub 7524? Bo pochodzą z podobnej epoki :lol:

W porównaniu takim jak w temacie moim zdaniem Zetor jest lepszy, bo jest ciągnikiem bardziej nowoczesnym.

Ale popatrz na jakiegoś z tych Ursusów w.w bo one naprawdę są konkurencyjne dla Zetora.

Trochę przesadziłeś z ursusem 7524 bo o ile mi wiadomo to on ma 102KM i tu akurat na taki areał to 100KM jest za duży chociaż można by kupić zawsze to szybciej obrobisz działkę.

A co do zetorów to plotka że oni dużo palą albo rozpowiadają że dużo palą bo ktoś kupił używanego i chla mu ile w bak wlezie, a niech każdy z was spróbuje pojeździć na powietrzu :D

Udało się? mi nie. Do każdego ciągnika wlejesz rope i każdy spali tylko jeden więcej drugi mniej. Musisz sam na własnej skórze się przekonać o spalaniu a nie że ktoś ci mówił, ale ja jestem jak by co za zetorkiem 8441(jutro mój ojciec pojedzie po ten ciągniczek i do niego jeszcze tura mają zamontować i wtedy mniej więcej napisze jak się sprawuje) lub proximą plus 8541 :lol:

Co do ursusa 5714 z rodzinki ma taki i w tym roku kosił u mas kukurydzę ok 2Ha i spalił cały bak i jeszcze z 10 litry no może troche więcej(i niech mi nikt nie pisze że bak nie ma nic do spalania) a w baku ok. 90litrów się mieści no może trochę więcej, czyli jak na ten model ursusa to jest on oszczędny. pozdrowienia i udanego zakupu


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nowiutki Zetor Fortera 122km pali w orce 28 litrow na godzine na 5 i 6 klsaie ziemi. To nie tak malo i nie plotka.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Skoro na pełnej mocy przy pełnym obciążeniu (czyli chwilowo, bo niewykonalnym jest utrzymać takie warunki pracując polu przez godzine) Zetor 11441 (110KM) spala 23 l/h a stary Zetor 16245 (160KM) 28,9 l/h to mało realne jest spalanie rzędu 28 l/h przez ciągnik o mocy 120KM w warunkach polowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Czyli zbiornik paliwa starcza na nieco ponad 6 godzin pracy :lol:. Poradź mu wizytę w serwisie lub powtórkę z matematyki, tak dla przypomnienia godzina ma 60 minut.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie wiem jak na dotarciu u nich tam bylo ale wiem jedno ze na dzis dzien po 600mth ciagniki u obu kolegow pala nieduzo bo 28 litrow/ godzine zegarowa, no i otoz pracuja w atkich samych plugach Unii grudziadz TUR 120 R 5x40, na ziemiach klasy 4-6. male gorki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Miałem napisać jak się sprawuje zetorek, to pisze. Wadą jest na 100% skręt na moim podwórku się nie zakręce muszę się cofać(w porównaniu z 5714). Jazda zdecydowanie plus w kabinie jest cichutko no i przyjemnie(chyba ciszej niż w 5714), szkoda że nie zdecydowaliśmy się na radyjko ale sami zamontujemy. Tur 100 żeby było poziomowanie to była by gitarka( ojciec mówi że może za 1,5 roku zrobi poziomowanie a ja za chiny nie wiem jak on chce to zrobić???). Biegi fajnie jest sprężynka która odskakuje z rączką na środek i nie trzeba się celować aby wrzucić bieg no i układ biegów do tura jedynka i wsteczny, czyli tylko wajchą do tyłu i mamy wsteczny i to jest plus. Na spalanie nic na razie nie powiem bo silnik jest na dotarciu a funkcjonalność no to jest on trochę duży albo mi tak się wydaje. Jazda to fajnie tylko po dziurach jak u mnie to fotel trochę trzęsie i tur ale z turem to nie poradzim a fotel to nie ma z tym problemu. Jak zaczołem nim jechać pierwszy raz przez wioske dla szpanu to trochę źle mi się jeździ ale w końcu przesiadłem się z c330 i c360 na o wiele lepszy ciągnik. Jak na razie to daje mu 5/6 zobaczymy jak będzie chodził po 100mtg no i jeszcze jak chwytak do bel przerobimy od c330 do zetorka. Widoczność z kabiny jest niezła no i chyba to wszystko, a i najgorsza wada plastikowe błotniki ani się nie przytrzymasz ani nic więcej i jeszcze drzwi słabo się otwierają a tak to jesteśmy z rodzicami zadowoleni tylko że ja nie daje im jeździć nim :) K**** muszę se prędzej zrobić prawko na ciągnik. pozdrowionka

 

edit 27 styczeń 2009

Piszę w tym samym poście bo zaraz ,,moderator się doczepi i mi jeszcze bana wlepi"(kurcze zacząłem rymować). To chciałbym tylko dopisać że zrobiłem skręt w zetorku i teraz leciutko sobie zakręce się na podwórku i chyba większy ma skręt jak 5714 ale to moje zdanie.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
spalanie o wiele mniejsze niż w proksimie w pługach 4x40 spala do 12 litrów przy obrotach 2000-2100 i wychodzi hektar ok 1 godziny, jak równy kawałek to 50 minut. proksime ma znajomy i mówił że jak sie obciąży to spali i 16-17 litry a robota ta sama, tyle że trochę lepszy komfort. wybór należy do Ciebie. Pozdrowionka

Czy czasem ta Proxa znajomego nie była na dotarciu bo NIE WIERZĘ że spali 16-17 litrów


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie chłopaki URSUS bedzie na pewno tańszy w eksplatacji a siła jest podobna jak i u Zetora spalanie z resztą też ale Zetor ma ładniejszy wygląd i jest trwalszo maszyno nie psuje się tak często jak Ursus. Postawiłbym na Zetora!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

zdecydowanie polecałbym Zetora :) Ja słyszałem że Ursus 5714 to się psuje trochę. A poza tym w Zetorze masz lepszy komfort nie to co w Ursusie :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Świetną propozycją jest moim zdaniem Ursus 6024 , ma bieg pod obciążeniem i lepszą kabine jak zetorze , a do tego silnik perkinsa , ten sam typ silnika zakładają w McCormick-u C-max 85 , i w landini Power Farm 85 , no i w jakimś Mf , Bardzo fajny ciągnik


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt611lsa    0

według mnie wolałbym zetora ,bo w nowych ursusach po kilku latach zaczyna silnik klupac,a zetor jest

lepszy i wizualnie jak i technicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj