lukas17d

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441?

Polecane posty

Ferdek07    75

no fakt do lambo filtry i części tanie nie są też się tym sugerowałem i miał być belarus z przodem na krzyżakach lub 7441 ale porozmawiałem ze znajomym który jako pionier w gminie kupił 6 lat temu lambo 1050 premium a ma jeszcze 7211 od nowosci i lambo bez przerwy śmiga na usługach z belarką i bez żadnego ale radził kupno lambo a nie zetora że to zupełnie innej klasy ciągnik innej klasy jakość i trwałość, nawet nie ma co porównywać itd, nie jest to moje zdanie bo jeszcze za wcześnie na jakieś opinie ale koleś też miał bardzo dużo wątpliwości i w ostatniej chwili zrezygnował z kupna używanej forterry i wzioł tego lambo i absolutnie nie żałuje

 

to że sdf lepsze od zetora to również opinia dielerów serwisantów, wielu uwytkowników af którzy zajmują się mechaniką według których ogólnie tanie i dobre są 2 grupy ciągników, czyli sdf i mtz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Przyznam że w agrobisie może ursus był mniej komfortowy ale w tej nowej kabinie? Sądzę że ursus wypada lepiej jeśli chodzi o komfort...

A jak w niej nie siedziałeś to się nie wypowiadaj... Ja mam porównanie między Ursusem 7524, a Proximą więc mogę powiedzieć że lepszy komfort ma Ursus...

 

Tylko że to jest temat 5714 kontra 8441 wiec mówie o agrobisie w którym jest mało wygodniej niz w C-330. A watpię zeby jakis 5714 z kabina SPS06 pracował gdzieś w Polsce a jak już to minimalna ilosc moze ze 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a wy dalej z tą wygodą, weźcie sie w końcu opanujcie bo to juz jest chore, 5714 mało wygodniejszy od ciapka a proxima to juz przepaść w komforcie przy 5714 tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
a wy dalej z tą wygodą, weźcie sie w końcu opanujcie bo to juz jest chore, 5714 mało wygodniejszy od ciapka a proxima to juz przepaść w komforcie przy 5714 tak?

A pewnie że tak-głupi 20-letni Zetor z PEWNOŚCIĄ jest wygodniejszy od 5714 ,lepiej wykonany że o ergonomii nie wspomnę,tak w ogóle się zastanawiam czy Ty Ferdek siedziałeś w owym 5714 i Proximie bo jeżeli nie widzisz no może nie przepaści ale solidnej odległości w komforcie między obu w/w to ja już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

8441 przejechałem sie po podwórku u znajomego, ale 5714 przyznaje nie jeździłem ale 4512 a to chyba to samo w kabinie co w 5714? w proximie może i jest nowocześniej bo wajchy z boku i pedały podwieszane, ale ja osobiście może i wolał bym 5714 a napewno mój ojciec bo odruchowo wszystko by było, a nie ojciec jeszcze czasami szuka wstecznego w dzwigni z prawej strony :P.

 

ps. co do ciapka to jak ktośma wątpliwości co do komfortu pracy to poelcam popracować ciapkiem kilka godz (ale nie pojeździć sobie pustym bo tak to nawet fajnie) ale popracować z jakąś maszyną np. kopaczką do ziemniaków pługami, agregacikiemjakimś czy siewnikiem, a potem siąsć do większego ciągnika i porobić to samo to się nazywa nieziemska różnia w komforcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0
Tylko że to jest temat 5714 kontra 8441 wiec mówie o agrobisie w którym jest mało wygodniej niz w C-330. A watpię zeby jakis 5714 z kabina SPS06 pracował gdzieś w Polsce a jak już to minimalna ilosc moze ze 2.

 

 

A jest napisane w temacie w jakiej kabinie ma być ten 5714?? Ja nie zauważyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Nie rozumiem jak mozna dziisja kupić nowego ursusa za taka cene... Moim zdaniem 5714 powinien kosztować max 80tys.

Też przymierzam sie do kupna nowego ciaghnika o mocy 70-80km i pewnie będzie to r3. za 100 tys mozesz juz miec new hollanda 80 gdzie szybka skrzynia i rewers w standardzie a cena nizsza od zetora, spalanie tez niskie, kilku znajomych zdecydowalo sie wlasnie na nh 80 td i sobie chwala.

Jesli juz musiałbym wybierac to zdecydowanie Proxima, pozrównując 5714 a 8441 to tak jakby niebo do ziemi.

Dla mnie 5714 to kaleka i nikt mnie nie przekona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a widzisz kolego, czepiasz się 5714 a proxima jest nic nie lepsza taka sama kaleka (w dodatku więcej pali) co ma mało biegów Vmax 30km/ha, a ma tylko lepszą kabinę i mocniejszy podnośnik fakt możan dobrać wyposarzenie ale to wszystko ksoztuje.

ale jest i druga strona medalu porównaj sobie ceny oleji do ursusa do skrzyni biegów czy do silnika, do ursusa od biedy nalejesz superolu do silnika i hipolu do skrzyni i nic się nie będzie działo (nie wiem jak do zetora bo ma turbo) a do r3 czy do nh td musi być dobry olej bo w skrzyni masz kilka filtrów które też tżeba co jakis czas zmieniac i słono kosztują, olej do skrzyni do silnik apo 18zł/l cena filtrów dryga sprawa do ursusa masz 3 razy tańsze filtry, części jak jakieś cięgna zaczepy itp wszystko od 3512 pasuje, czy coś zgubisz czy złąmiesz kupisz w każdym sklepie za grosze, narzekacie na kabinę w ursusie ale szyba do takiej kabiny kosztuje 30-60zł a nie 500-800zł jak do td czy r3.

Wiadomo nowy ciągnik ma chodzić 15 lat niedotykany tylko lać paliwo i śmigać, dlatego co byście nie kupili będzie dobrze a najgorsze w tym wszystkim jest to że opłacalność w rolnictwie gdzieś przepadła i gdyby nie to rozpisywalibyśmy się w temacie o jd i fend a nie najwięcej postów jest o takich ciągnikach i o belarusach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ferdek07 ile ha obrobiłeś Proximą ,że twierdzisz ,że dużo pali , po drugie jeśli chcesz lać Superol do silnika do jakiegokolwiek ciągnika to powodzenia ... Sorka ,że tak sie wtrąciłem do tematu ,ale nie mogłem się powstrzymać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ale jest i druga strona medalu porównaj sobie ceny oleji do ursusa do skrzyni biegów czy do silnika, do ursusa od biedy nalejesz superolu do silnika i hipolu do skrzyni i nic się nie będzie działo (nie wiem jak do zetora bo ma turbo) a do r3 czy do nh td musi być dobry olej bo w skrzyni masz kilka filtrów które też tżeba co jakis czas zmieniac i słono kosztują, olej do skrzyni do silnik apo 18zł/l cena filtrów dryga sprawa do ursusa masz 3 razy tańsze filtry

Przecierz te różnice to są groszowe sprawy, jak ktoś lubi to może sie pchać w oleje po 80 zł/litr, tylko po co? Trzeba znaleźć złoty środek. Poza tym powiedz sobie szczerze czy sam lałbyś Superol do nowego Ursusa? Nie wydaje mi sie :P Podejżewam też że minimalne wymagania do silnika Lambo spełni Superol Falco CD 15W40. Sprawa skrzyni - ile teraz kosztuje taki Hipol do Ursusa? 10,50 zł/l? Ja do skrzyni kupowałem olej BP za ok. 12 zł/l, na 50 litrach to raptem 75zł różnicy zwykle w skali kilku lat, a przynajmniej roku. Tak czy inaczej życia by zbrakło zanim Ursus zamortyzował by swoja kosmiczną cene (wzgledem tego co oferuje) tylko poprzez troche niższe koszta eksploatacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

za gotówkę??? :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
mam pytanie czy byście kupili ursusa 4 letniego który ma może 500 mth i jeszcze ma tura za 100 000zł.?

1. jaki ursus z jakim turem?

2. może czy napewno 500mtg bo może ma 2500 mtg tylko linka odkręcona bo od razu był przeznaczony na handel

3. jak ktoś sprzedaje 4latka z małym przebiegiem przydało by się wiedzieć dlaczego

4. trochę cena przywysoka :P

 

jeśli od sąsiada lub znasz ten ciągnik od nowości i jeszcze by ci rozłożył troche na raty to można się dogadac a tak od obcego to ja bym sie obawiał jakiegoś felera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0

1. ursus 5714 a tur nie wiem jaki

2.więcej napewno nie bo on go kupił jakoś 4 lata temu i tylko nim obornik kładzie czasami kultywator 2m, bo ten facet to ma c-330 i wszystko nim robi

 

to jest ojca znajomy i mieszka niedaleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy, ale chyba coś z nim nie tak??!! rozumiem że waszym zdaniem zetor jest lepszy od ursusa 5714 (choć ja tak nie uważam), ale bez przesady!!!! No mieć już 5714 i nawet nim nie orać to już kompletna paranoja. naprawdę nie rozumiem takich ludzi. mam df67, ursusa 3512, ale najbardziej zadowolony jestem z 5714 (mimo lepszej kabiny w df)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Paranoja powiadasz ?-mój sąsiad swoim 5714 rzadko wjeżdża na pole-nigdy nim nie orał co trzy dni wyjeżdża z garażu i szamponikiem pucuje -a jak przejeżdżam obok swoim upieprzonym obornikiem JD to normalnie z niesmakiem się odwraca-obornik mu nie smakuje czy jak ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

a to nie lepiej dołożyć te 7-9 tys i mieć proxime plus która bardzo odbiega od 8441 a co dopiero od 5714 ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam519    6

ja bym kupił proksime a nie ursusa jakoś nie jestem przekonany do nowych ursusów u mnie na wsi koleś miał nie wiem juz jakiego ale coś takiego jak 5714 wzioł go w poniedziałek a w środe juz miał zetora 6441 bo coś zaczęło stukać w ursusie i do tego proksima jest o parę koni mocniejsza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupil nowego Ursusa a za 2 dni Zetora?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
ju mnie na wsi koleś miał nie wiem juz jakiego ale coś takiego jak 5714 wzioł go w poniedziałek a w środe juz miał zetora 6441 bo coś zaczęło stukać w ursusie i do tego proksima jest o parę koni mocniejsza....

i co to niby ma być a gdzie konkrety? jak to wzioł to od tak dają ciagniki i można sobie za 2 dni odmienić :D jak buty w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj