tommy66692

Czeskie nawozy

Polecane posty

tommy66692    2255

Czy słyszeliscie o tym ze w Polsce mają byc czeskie nawozy? Podobno mają byc tansze, gdzies mi sie to obiło o uszy ze na wiosne maja byc juz wporadzone :lol:

Napiszcie swoje zdanie na ten tamat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Miałem nawet w tym roku przywieść ze Słowacji zamiennik polifoski po niecałe 2tys za tonę jak u nas była po prawie 3tys ale potem znalazłem u mnie po 2.5 i ostatecznie nie kupiłem. Myślę że jeśli będą tańsze i równie skuteczne to na pewno się przyjmą i będzie popyt..




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

ja słyszałem ze były takie plany aby z Ukrainy sprowadzać bo tam są tanie i nie wykorzystują tego co wyprodukują ale UE musiała by się zgodzić bo to jest z poza terenów UE.

 

Kiedyś mieliśmy saletrę z Ukrainy ale normalnie kupowaliśmy w GS-sie


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Tylko czy nawozy z importu mają takie same działanie co polskie. Trzeba by kupić na próbe, zastosować na małym stajonku i czekać na efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

a niby dlaczego miały by nie być?? myślisz, że czescy czy słowaccy rolnicy daliby sobie "w kaszę dmuchać" to jest nawóz i ma mieć to co pisze na opakowaniu w tej dawce, i w możliwych granicach błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

rafff24 masz moze jakies namiary na czeska saletre amonowa. Jaka firma i po ile? mieszkam blisko czeskiej granicy i chetnie bym kupil ich nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

U nas już parę lat temu bywały zagraniczne nawozy, sami używaliśmy litewskiej saletry efekt nawożenia był taki sam ale cena niewiele mniejsza niż polskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

nie wiem jak wy ale polskich nawozów juz nie kupuje czeskie bardzo chetnie


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Ja osobiście słyszałem że miano sprowadzać tanie nawozy z Ukrainy żeby te wymusiły na polskich producentach obniżki cen :)

Choć w sumie Ukraińcy od paru lat pchają swoje nawozy do nas przez Medykę pociągami :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Witam.

W związku z szalejącymi cenami nawozów azotowych w naszym kraju chciałbym znaleźć alternatywę i kupić nawozy za granicą. Orientuje się ktoś jakie ceny nawozów są za naszą południową granicą ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Wacek przeciecz ty mieszkasz w powiecie cieszyńskim i nie wiesz jakie są cenny nawozów w Czechach :huh: :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

też chętnie bym sie dowiedział jak tam ceny u pepiczków. Skoro polskim zakładom się nie opłaca zejść z cen to może czeskie, ukraińskie, litewskie czy rosyjskie będą tańsze?

Co do jakości np litewskich czepić się nie mogę - super trwałe worki, nic się nie rwie, nawóz wyrównany, dobrze się sieje, nie ma grud, nie ma pyłu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No własnie nie wiem jakie sa ceny i chce sie dowiedziec.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

też przyłącze sie do pytania kolegi, ile wynosi cło? macie może jakieś namiary na firmy sprzedające nawóz z Czech, Słowacji czy Ukrainy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

@tomeq w piątek byłem u mojego dostawcy nawozów to zadzwoniła do niego z firmy gdzieś z okolic bielska podlaskiego i oferowała mocznik rosyjski po 1610 zł brutto chyba nawet z dowozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

@Pedro i to można kupić np 5 ton czy trzeba odrazu cały zestaw, czyli 24 tony? nie wiesz czy mają polifoske?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

@tomeq w piątek byłem u mojego dostawcy nawozów to zadzwoniła do niego z firmy gdzieś z okolic bielska podlaskiego i oferowała mocznik rosyjski po 1610 zł brutto chyba nawet z dowozem.

 

 

A tak maja u nas taki mocznik. Sam brałem to od nich ale ostatni raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

@tomeq nie mam pojęcia

@Tomek90 coś z jakością nawozu że ostatni raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

@Pedro mogłbyś wysłać mi numer do tego twojego dostawcy na moją poczte?

Edytowano przez tomeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj