Zaloguj się, aby obserwować  
ariss

Prasa pasowa Sipmy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ariss    25

Kto był na agro show musiał ja widzieć Sipma wyprodukowała nareszcie prase pasową co było mega zdziwienie dla mnie nareszcie postawili na nową technologie i gonia zachód co o niej myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

http://www.agrofoto.pl/forum/Sipma-Z-599-image90251.html

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Sipma-Z-599-image90250.html

 

Pierwszy egzemplarz -na pewno bedą małe poprawki, ogólnie z fabryki mówili że chodzi dobrze, próbnie zrobiła 3 tys bel w słomie, sianie i kiszonce.

 

Wiadomo cenowo bedzie tańsza od zachodnich sprzętów.

 

Następna sprawa to podobieństwo do ...Vicona. Dość dokładnie obejrzałem tę maszynę i kilka elementów, np klapy boczne, naciąg pasów są tak podobne do Vicona że aż mnie zamurowało :D Ciekawa konstrukcja, trochę zmieniona ale zobaczymy jak bedzie się sprawowała :D

 

To że gonią zachód to zbyt pochopne, Sipma już pasówki robiła, kto miał styczność wie jak się sprawowały -skończyli produkcję.

Teraz podchodzą drugi raz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

jak ja gadałem z viconem o prase pasową z rotorem i nożami z max balotem to pi powiedział 98 tyś bez rabatu.no tez widziałem że podobna do vicona ta sipma i że zrobiła te 3 tys balotów ale to strasznie mało jak na sezon u mnie to by był tydzień pracy może wypalą ja i pójdzie na seryjna produkcje i napewno będzie lepsza ol tych zwykłych pras sipmy łańcuchowych pewnie materiał będzie gorszy od zachodnic maszyn ale cóz ważne ża zaczynają coś zmieniać skoro większośc pras na zachodzie to pasówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fento    4

Facet mówił że na przyszłe żniwa ma być wyprodukowane 100 sztuk takich pras i jeżeli dobrze sie sprawdzą to trafią do seryjnej produkcji dlatego przy prasie było napisane ''w sprzedaży limitowanej w 2009 roku''. Kosztować ma około 80 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

To kto chętny do zakupu maszyny i testowania? Zamiast przez kilka lat testować to rolnicy kupią i przetestują. Gdyby mi dali za darmo na testy to jeszcze tak, ale żeby kupić od razu? Szukają głupich czy samobójców? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Wczoraj ją sobie porządnie oglądałem , to może z wieszchu jest podobna do vicona , lub JD , ale jej wykonanie , to parodia , a za 80 tyś , to mogą sobie ją sami kupować , wole troche dołożyć , i kupić JD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Wiem o tym dobrze , ale o tej samej wielkości - czyli 592 , to już troche więcej niż sipma, i jeszcze rotor z nożami , to już koło stuwy się zakręci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

tak wiem i ja o tym ale pisze że z JD najmniejsza 572 jest za tyle :lol: a co do sipmy też bym woloał do innej dołożyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a ile masz ha?? napewno bedzie dosyc droga i jest wyposazona tylko w siatke;P

ja na twoim miejsc wzialbym cos ze stajni claasa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak dużo tego nie mam. ok 25 ha trawy i 40 słomy. A claas jest strasznie drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
tak dużo tego nie mam. ok 25 ha trawy i 40 słomy. A claas jest strasznie drogi

 

oj ta sipma też wcale nie będzie taka tania! na ile oceniasz jej koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Kiedyś w technice rolniczej był artykuł na temat tej prasy i cena o ile dobrze pamiętam 89000zł


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Za taki hajs jak masz dać za Sipme to kup sobie New Hollanda Z serii BR :( Taka prasa w full wypasie powinna wyjsc taniej niz ta sipma o której nie wiadomo jaka w niej jest jakosć wykonania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skoro 89 tys. to nie bede eksperymentował. za 110 tys. kupię sobie z welgera, a to napewno doskonały sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remek23    0

doskonały i sprawdzony. Prase Lely welger kupisz już od 85tyz zl netto z tym że to stało komorowa. noże, opuszczana podloge, i wiele, naprawde wiele rzeczy o których inne marki moga tylko pomarzyć masz już w cenie 117tys zł netto. w temacie również: http://www.agroshow.pl/index.php?strona=299 (wyniki ciężaru bel) ŻADNA INNA MARKA NIE MOŻE SIĘ TYM POCHWALIĆ. więcej pytań gg: 7778209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

http://otomoto.pl/sipma-s-a-prasa-zwijajaca-z-599-sipma-A39806.html

http://allegro.pl/prasa-krone-kr-130-nowa-2011-r-i1578774117.html

 

niewielka roznica cenowa :unsure: ale wedlug statystk sipma wychodzi duzo lepiej zeby byla pewnosc ze co tydzien serwis bedzie mial przyjezdzac to czemu nie??

ale wiekszosc jak zwykle to co nasze spisuje na straty :P a to co zachodnie to zawsze bedzie naj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj