Skocz do zawartości
ADAM84

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetory
milanreal1    290
dzis w nocy orałem zaorałem jakieś 4 ha spalił mi paliwa 42 l spusciłem z baku nalałem do pełna mierzyłem ile leje potem spuściłem i mam wynik czyli wychodzi mi 10,5 litra na ha i nie było to skrobanie orka na 30 cm nie miał ciężko ale było kilka miejsc gdzie glina zatrzymała ciągniczek. co co bedziecie mówili ze strasznie duzo poli 385 albo zetor 8011 max w orce takiejgdzie koła cały czas praktycznie mi boksują to 13 l a 15 na opale

jeździsz na opale?jak to silnik wytrzymuje?

arassso    3

kazdy znajomy na opale nawala chyba ze ma nowy ciagniczek to z początku boja sie a potem po jakims czasie leją i do nich. jak wytrzymuje normalnie jedynyminus to ze ciut wiecej pali jak koncówki w 360 do regeneracji woziłem to gość który w serwisie mi to robił mówił ze w dzisiejszych czasach to opał leprzy niz na wiekszości stacji paliw chrzczone normalne. wszystkie ciagniki u mnie chodza na opale kombajn wszystko co ma diesla silnik. czasem jak chłopaki z ukrainy przywiozą ropy to sie tam wleje normalnej

jak tu nie jezdzic na opale jak ma sie dojscie po 2,90 tylko wieksze ilości

Sadek    446

To po 2,9 trzeba mieć dojście?????????

Mi do pieca w zeszłym tygodniu przywieźli po 2,7 zł/l.

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

u mnie kiedyś ojciec spróbował opału i zrezygnował ze względu że jak stwierdził ciągnik był słabszy trochę więcej palił no i gdzieś się nasłuchał że to takie szkodliwe jest.zresztą dziś gmina daje dopłaty do paliwa i litr ropy wychodzi po tyle co opał.

arassso    3

nie wiem jak u was ale w moich stronach 2,90 to juz jest najtniej wszedzie ponad 3 zł wołają srednio 3,40 max 3,70

a ja zauwazyłem odwrotnie z ojcem i kilkoma znajomymi ciągnik ciut mocniejszy

luckywasak    15

Mój wujas miał problemy z zetorem 7211 (tzn strasznie dużo chlał) i sprowadził mechaników, którzy mu założyli pompę od c385, wyregulowali i teraz pali o połowę mniej przy tej samej mocy.

milanreal1    290

może lepszej jakości masz tą opałówkę.ja w tym roku kupiłem ropy przed orką siewną no i ciągnik okropnie się męczył dęba stawał a glebę mam lekką.czasami ropa taki syf się trafi że opał taki szkodliwy nie jest.

Arek    113

Jeśli opał jest dobrej jakości to wcale nie jest szkodliwy (nie dotyczy silników na PD i CR), jak ktoś nei wierzy to niech sobie sprawdzi skład chemiczny opału i ropy.

Laraks    22

My opał lejemy do wszystkiego zwyjatkiem 1 samochodu bo to juz nie taka pompa. Jeden dobry mechanik mówił ze opał można śmialo lać tylko aby po nalaniu do szklanki byl przezroczysty nie metny (czyli czysty;)) mówił ze przewaznie opał jest leprz od ON miedzy innymi w opale nie ma wody(mamy szuszarnie kontenerowa do tytoni na olej opałowy i przez cztery lata nie zgromadziła się ani jedna kropelka wody)

Nikita_Bennet    100

Co do pierwszego posta to powiem wam na tak.

Zdarza się że zetor 10145 spali więcej niż ursus 1014.

Pisałem o tym w jednym z postów ale napisze jeszcze raz bo nie chce mi się szukać.

Mam sciąganiętego zetorka 10145.

Turbinka itp ale na pompie paliwowej nie miał korektora - pompa taka jak w 8145.

Efekt - przy wyjeżdżaniu z bruzdy nie tracił obrotów tylko ciemniejszy dymek był, podobnie przy ciąganiu przyczep -obrotów nie tracił przy górkach tylko ciemniejszy dymek. Efektem było to, że w baku paliwo troche szybciej sie zużywało (ledwo do zauważenia).

Pompa na stół do testowania, montaż korektora, ustawienie sekcji (i ponoć tutaj jest jeszcze pole do popisu jeśli idzie o oszczędność paliwa ale będzie mułowaty).

Ciągniczek chodzi jak ta lala, dymku nie ma przy mocnym obciążeniu ale widać po obrotach minimalnie, że spadają jak ma bardzo ciężko.

Spalanie jak w 1014.

Podejrzewam że zagranicą wstawili taką pompę jaką mieli lub tę która była tańsza lub ktoś świadomie wstawił zwykłą pompę żeby ciągnik "szedł" w każdych warunkach.

13091993    0

W sumie to samo , zależy jaką turbinkę ma , w tych sprowadzanych widziałem inne niż nasze krajowe 10245 i 1014 .

Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy?, URSUS 1014 a ZETOR 10145 lub 10245?dlaczego czarny kot przynosi pecha?dlaczego polak to złodziej i pijak?itp;bo zetor 7211 palił więcej niż c-360 w tym samym parku maszynowym ponieważ był niewykorzystany i tak opinia poszła w kraj,i tak długo będzie dużo palił jak długo ludzie będą takie stereotypy pielęgnować-powtarzać:mellow:

rafal13113    96

moim zdaniem to ta różnica w spalaniu to jedna wielka bujda bo to są te same silniki nawet na starszych ursusach (nie wiem jak w nowszych modelach) na silniku jest znaczek zetora, pewnie ktoś stworzył bajkę bo porównał zajeżdzonego zetora w którym pompa lała jak wariatka do nowego ursusa który chodził jak należy i poszło w świat.

Nikita_Bennet    100

w ursusach np 902 na tabliczce znamionowej silnika jest logo ZTS'a.

a co do turbinek:

http://www.allegro.pl/item664292445_zestaw...arka_c_385.html

Założy jeden z drugim coś takiego ale nie przerobi pompy paliwowej i spalanie będzie miał wyższe (moc oczywiście też).

W aukcji brakuje kilku rzeczy m.in przewodu do smarowania turbiny.

Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Kurde przecież Polacy robiąc Ursusa, zgapili wszystko od Czechów. Dlatego każda skrzynia w Ursusie ma logo Zetora. Zetor od Ursusa się różni w wykonaniu i komforcie. Na przykład jako ciekawostkę powiem, że Zetory są lepiej wyważone od Ursusa.

MWCHUDY    0

Witam, zgapili? Poprostu ciągniki ciężkie powstały na podstawie "połączonej myśli technicznej" My produkowaliśmy skrzynie a oni silniki i oba komponenty mijały się jadąc do docelowej fabryki ;)(wykończenie np kabina w Polsce nie była rozwijana, modernizowana). Moskwa chciała aby Czechosłowacja była zagłębiem w produkcji ciągników na blok wschodni my mieliśmy produkowac czołki ale w nagrode za zryw wolnościowy Czechosłowacjia utraciła poważanie i nasze wszechwiedzące władze przypomniały sobie o Ursusie i rozbudowały fabrykę.

Od roku 1990r do 2005r posiadaliśmy w swoim gospodarstwie zetora 7211 a potem kupiliśmy U 902 i zetor palił bardzo minimalnie mniej... A jednak trochę koni różnicy. Nie wiem jak te nowe zetorki.

look19    29

A czy ten 902 ma silnik nowego typu?Ja jeżdżąc z turem spaliłem 4-5l/ha zetorem 8145, a to chyba to samo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się