marioc14

rozsiewacz strumyk tytan 600l

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marioc14    3

Witam
Jestem zainteresowany zakupem rozsiewacz strumyk tytan 2 tarczowe 600l. Proszę o opinię uzytkownikow na temat tego rozsiewacz miałby współpracować z mf 255. Czy pojemność 600l wystarczy żeby wsypać jednego big baga? Wiem że niektórzy są sceptyczni do polskich rozsiewaczy ale mam małe gospodarstwo i nie chce wydawać dużej gotówki na jakieś zachodnie maszyny a słyszałem że ten strumyk ma najlepsze opinię z polskich rozsiewaczy

Pozdrawiam
Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroRedziny    6

Jeśli masz kasę lepiej dołóż troche i kup coś innego, albo nawet tańszego ale inne, mam strumyka, wszystkie śruby rdzewieją, z pod mieszadła sypie się nawóz na zamkniętej zasuwie co prawda minimalne ilości ale jednak (podobno to poprawili muszę zadzwonić żeby mi to ogarneli) Nie ma żadnej tabeli wysiewu, tzn jest ale na tabeli jest napisane np. 30kg/ha jakiegoś nawozu przy stopniu otwarcia na 1, a dopiero od 3 się robi jakaś minimalna szpara... Leje mi się olej z mechanizmu otwierania hydraulicznego (nie wiem jak to nazwać) i ostatnio wykrzywił mi się pręt który otwiera jedną z zasuw, te 2 ostatnie rzeczy najprawdopodobniej od tego że w U C360 miałem zepsuty rozdzielacz i puszczał olej i się zasuwy zamykały, trzeba było co chwile otwierać, po za tym, jak jest lekko wilgotny nawóz (chyba od tego) to mieszadło potrafi go zmielić, że się robi skała. A do tego dno jest tak wyprofilowane że zawsze zostanie conajmniej 20kg jeśli się postarasz i wyjeździsz, a jeśli będziesz chciał szybko i równo rozsiać to z !50kg! może zostać na dnie... Także tyle ode mnie, w skrócie, nie polecam.

Edit. Jeśli chodzi o pojemnośc, to Bigbag takich nawozów jak saletra, saletrosan, polifoska wchodzi, z takim minimalnym luzem ok. 50-100kg, czyli jak coś zostanie można sypać drugiego tylko trzeba spokojnie sypać i najczęsciej lekko rozgarniać.

Edytowano przez AgroRedziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Jeśli Cię nie stać na nowy lepszej firmy to kup używany zachodzi. Ja mam amazone za-f ze względu na wiek saletra trochę może leci przy talerzu ale z innymi nawozami nie ma problemu. Rdza na pewno go tak nie bierze w skrzyni nawet jak go trochę porysowałem, no i cenowo trochę taniej od strumyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Dzięki za odpowiedzi a co sądzicie o Woprolu?  Znalazłem na forum ze to tańsza wersja akpila XL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Nie pamiętam jaki to był rozsiewacz wydaje mi się że właśnie woprolu ale nie jestem pewien.

Jak jest blacha zawinięta na koszu u góry to od spodu na tym zawinięciu nie była pomalowana.

Tylko właśnie tak na 100% nie pamiętam firmy bo to kiedyś u jednego rolnika widziałem tak więc przed zakupem radzę sprawdzić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Aha dzięki za odpowiedzi a miał może ktoś styczność z rozsiewacze altro Agro ponieważ waham się pomiędzy zakupem albo altro albo woprol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj