Polecane posty

b0gdan    90
no to w fino twierdzą że agrofarm/r3/explorer3 w niemczech robiony

składany to może w Niemczech jest, ale nie w Mannheim, tam jest fabryka silników deutz, ale tylko tych naprawdę dużych. Tak naprawdę nie ma znaczenia gdzie sprzęt jest składany, tylko jaka jest kontrola jakości... np taki opel kadet był składany w Niemczech, a miał przydomek grzechotnik... tak w nim wszystko grzechotało i trzeszczało, a toyota gdzie by nie miała swoja fabrykę , zawsze była ok. Ważne jest jak dana marka dba o jakość swoich wyrobów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
czepiliście się tych agrofarmów, a ja wiem że agrofarm jest na tej samej lini robiony co r3 i explorer3, mam evo r3 i taks ie zastanawiam gdzie podziała sie chomologacja ale chyba została jak rejestrowaliśmy i pamiętam dokłądnie jak czytałem w homologacji że wyprodukowanow niemczech, ale w sumie teraz wali mnie to gdzie był zrobiony bo już go mam :lol:

 

a tak wogóle to czy starsze modele agroplusa, np. agroplus 100 był robiony w niemczech?

Nie odwracaj kota ogonem......,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ponoć wszystkie ciągniki do 130 KM nie są już produkowane w Niemczech-a Agrofarma mają przenieść do Chin ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak juz pisałem to dla mnie i tak juz nie ma raczej znaczenia gdzie są składane, ale wogóle niezła mieszanka jest, bo silnik raczej napewno w nieczech robiony jest, na kabinie jest tabliczka że zrobiona we włoszech ale już siłowniki w koabinie tzn od dzwi szyb i od maski mają napisy made in germany

 

chociaż w homologacji było że wyprodukowany był w Lauingen, jak znajdę chomologację to wrzucę skana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
niezle pomieszane, ale agrotrony są wszystkie od najmiejszych do największych robione w niemczech i są 100% niemieckie
-założymy się ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z tego co mi się o uszy i oczy obiło (prenumeruję Profi) to gdzieś było napisane że Agrotron K jest od początku 2008 r składany w Treviglio (jak bedę miał chwilę czasu to poszperam)-a składany jest tam bo fabryka w Lauingen nie wyrabia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to poszukaj mi to i daj znac ,bo ja nic takiego niesłyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Jest tam pisemko z 11 kwietnia 2008r,więc to były plany bardziej na 2009r.Do dziś nie przeniesiono produkcji do włoch,to nie tak hop-siup.Klocek ma rację na dziś, a za jakiś czas może i będą agrotrony składane we włoszech.Ferdek07 kupił jakąś podróbę jeżeli jego był składany w niemczech (r3,agrofarm nie wiem co kupił):P:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Może ten kawałek artykułu a wikipedi pod hasłem "Deutz AG" wyjaśni czym jest Deutz AG i Deutz Fahr:

W 1985 KHD przejęło Motorenwerke Mannheim (MWM) (niem. Zakłady Silnikowe Mannheim) od Knorr-Bremse AG (niem. Hamulce-Knorr SA). W tym samym roku przejęto gałąź maszyn rolniczych od Allis-Chalmers i zmieniono jej nazwę na Deutz-Allis.

 

W roku 1995 sprzedano ówczesne KHD-Agrartechnikbereich GmbH (niem. KHD-Technika Agrarna) i DEUTZ-Fahr Erntesysteme GmbH (niem. DEUTZ-Fahr Systemy Zbiorów) włoskiej grupie SAME. W 1997 udało się zmienić nazwę na pierwotną DEUTZ AG. W 2001 odcięto się od budowy maszyn przemysłowych. Po podpisaniu umowy partnerskiej w 1998 szwedzki producent ciężarówek Volvo nabył udziały firmy w wysokości 10%, w międzyczasie udziały spadły do 7%. W 2003 SAME nabył udziały 22,2%, w międzyczasie udziały wzrosły do 40%.

 

W 2005 powstała spółka córka DEUTZ Power Systems GmbH & Co. KG. DEUTZ Power Systems należy do światowej czołówki producentów wysoko sprawnych i ekologicznych systemów produkcji energii na bazie silników ZS i ZI.

 

DEUTZ AG zatrudnia dzisiaj (2008) 5.500 pracowników, z tego około 1.200 zagranicą. Dysponuje ponad 22 spółkami córkami i jest reprezentowany w 130 krajach na świecie. Obrót roczny leży przy około 1,3 miliardów euro.

 

Miasta produkcyjne znajdują się w Koloni, Ulm i w Hiszpanii. Dalej będzie się produkować w Chinach, w których Deutz 7. grudnia 2006 wszedł w spółkę o wspólnym kapitale z największym chińskim producentem ciężarówek FAW. Partnerstwo, dokładniej ma polegać na 10 letniej wspólnej pracy nad produkcją silników. DEUTZ zainwestował w to przedsięwzięcie połowę czyli 60 milionów euro, tak jaki i kierownictwo w Dalian (północny wschód Chin). Planowane jest przejęcie większości udziałów, a produkcja silników w Chinach, powinna wzrosnąć z dotychczas 50.000 do 100.000 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

z tego wynika że SDF jest jak najbardziej włoski, a wiadomo, że jak coś jest włoskie to wszyscy mówią że jest be ;) Więc włosi stwierdzili, że będą udawać Niemców ;)

A może ktoś wie w jakich ciągnikach są montowane własne silniki SDF, a jakie kupowane od DEUTZ AG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

No to co robią w polskim SDF ??? Z tego co wiem od pracowników z polskiego SDF to w tej fabryce części typu maski błotniki robią mniejsze fabryki w województwie kabiny robią od podstaw w fabryce w Jackowie i tak naprawde to sami nie dojdziecie gdzie co produkują. Mam kumpla którego ojciec pracuje na kontroli jakości w Jackowie i mówi ze jakie jest zapotrzebowanie tak oni robią. Mieszkam w Jackowie i od pracowników fabryki troche wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj