Polecane posty

fulton    18

Witam :lol: Niedawno nabyłem MF 3060 TURBO AUTOTRONIC i mam kilka pytan

- Ile on bedzie palił przy lekkiej pracy?

- Czy wie ktoś jak ustawic kompa żeby pokazywał spalanie itp???

poroszę o odpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gasnica    0

Ja mam MF3070 i spala w zależności od wykonywanej pracy 5-7 litra na godzine pracy. Ogólnie silniki Perkinsa są bardzo oszczędne:) co do tych komputerów to były różne typy, mój np nie wskazuje spalania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Nasz 3060 spala od 4-5l/h (lekkie prace np. z ładowaczem czołowym) do ok10l/h w ciężkiej orce. Z którego roku masz tego mf bo muj z88r też ma Autotronic i żadnych funkcjii typu spalanie itp. nie posiada. Co więcej nie ma nawet żadnego wyświetlacza na którym takie funkcje mógłby wyświetlić. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Mój 3060 tez jest z 1988 sprowadzony z Dani i na prawym słupku jest komp, są tam przyciski takie jak km/h, zegarek, l/h i pare innych. Ale nie pokazuje predkości, pokazuje .0 i nic sie nie dzieje:(

A chodzi mi ile on bedzie palił przy ciągnięciu przyczepy i ogólnie jeździe po drodze???

Ja słyszałem ze nie bylo wersi 3060 TURBO i nie wiadomo ile dokładnie on ma koni:( jak wy sądzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Fabrycznie 3060 jest wolnossący (80KM), 3065 ma turbosprężarke i nieco mniejszą pojemność (85KM). Jaki masz symbol silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To dane są z dowodu rej.? Bo mało kiedy pokrywają sie z rzeczywistością :D

 

3060 ma silnik A4.248 o pojemności 4060 ccm mocy 59 kW, a 3065 ma AC4.236 o pojemności 3860 ccm i mocy 62,5 kW. Może być też silnik A4.236 (3050) wolnossący jak i turbo o pojemności 3860 ccm i mocy odpowiednio 52 i 59 kW. No i jeszcze AT4.236 w 3070. Innych silników czterocylindrowych w tej serii z tego rocznika nie stwierdzam :lol:

 

Symbol silnika powinien być wybity na tabliczce gdzieś na nim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Nom pisałem z dowodu:) A u mnie nie ma zadnych danych A4 ani innych:( wiec nie wiem ale w w polu P3 jest symbol B to moze o to chodzi??? A jak sie przelicza KW na KM??? Acha mam jeszcze jedno pytanie czy we wszystkich modelach brzeczy łacznik wału z przednim napędem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tak w przybliżeniu 1 kW = 1,36 KM :D

 

W dowodzie symbolu silnika raczej nie znajdziesz, jeśli już to gdzieś na silniku - nie wiem jak w serii A4 ale w nowszej 1004 jeśli dobrze pamiętam po lewej stronie, chyba na głowicy albo nieco pod jest tabliczka. Ciągnik napewno był sprowadzony więc może w papierach są jakieś dane :lol: Przydało by sie dojść jaki to właściwie silnik bo tak to masz rozbieżność w przedziale 80 - 93 KM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

W transporcie możesz spodziewać się spalania w granicach 6-8l/h. Dużo zależy od tego jak ciężką masz nogę ^_^ . wałek na przedni napęd nie powinien brzęczeć. Może już jakieś luzy ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

A co powinno pisać na tej tabliczce??? Widziałem jedną tabliczke ale to w kabinie:( a czy wogole możliwe jest żeby 3060 miał 90 koni???

 

To brzęczy taka jakby tulejka łacząca wał z przodem przez nia przechodzi taka zawleczka która jak sie wyciągnie to mozna ja zesunać i odpiąć wał troche luzu tam ma a czy to moze cos zaszkodzic???:lol:

 

nie pisz posta pod postem-zapoznaj sie z regulaminem

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

3060 ma 80 km a 90 ma 3070 więc raczej to niemożliwe


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tak jak napisałem -> 80 albo 85 albo 93 KM, skoro ma turbine. Były 3 wersje doładowanej czwórki w tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Któryś z symboli silnika co podalem wyżej (te pogrubione). Inaczej trudno będzie określić moc Twojego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Kontrolki to będą tak:

1. ciśnienie oleju w silniku

2. sygnalizacja zapylenia filtra powietrza

3. hamulec ręczny

4. cisnienie oleju skrzyni biegów

5. sygnalizacja zabrudzenia filtra oleju skrzyni biegów

6. kierunkowskazy w pierwszej przyczepie

7. kierunkowskazy w drugiej przyczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

A czy ktoś posiada i umie ustawic kompa takiego jak ja mam w swoim MF 3060??? dołańczam fote:) i prosze o odp pozdrawiam:)

post-9956-1221848856_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To pewnie numer silnika, szczerze mówiąc nie potrafie rozszyfrować z niego symbolu, końcówka jest A/4C więc być może jest to wersja AC4.236 czyli 3,9 l. turbo 85KM :lol:

 

Może ktoś z użytkowników czterocylindorowych 30xx mógłby nam pomóc w określeniu mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

A znasz kogoś takiego??? Bo ja jestem od niedawna na forum:) jeśli tak byłbym wdzieczny:)

 

Mam jeszcze jedno pytanie co sie ustawia ta dzwignią koło prędkości wałka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

jeśli to ta októrej myślę to są obroty wałka 540E i 1000E


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Ta jedną wiem ze sie ustawia obroty 540 i 1000 ale tam obok jest druga i tez chyba cos z wałkiem ma wspólnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj