Grzesiek11

DF Agrotron 150 -Czy da radę z 5 skibowym pługiem

Polecane posty

Grzesiek11    0

Jak sadzicie? Czy Agrotron 150 da sobie rade z 5-skibowym pługiem (zawieszanym),o odkładnicach xxl oczywiście.
Nie mam ciężkich ziemi (no moze z 8 ha) a reszta to średniej klasy,
Mam teraz 1224 i 4 skibowym vogel-nott em na ciezkich nawet daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Bez problemu da radę, jak ma być obracalny to przydałyby się obciążniki na przód no chyba że planujesz kupić go z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

obracany KHUN 5 Skibowy, a z przodu do TUZ-a wał 1,5T 2m, ale narazie nie mam wału to obciążnik 1T bedzie.

no tak 4 skibowy ale pewnie ten mały to był, ja orze 4 skibowym vogel-noot-em teraz 1224 i na ciężkiej ma co robić, tylko że ta 4 to zabiera jeszcze za kołem ciągnika kawałem a opony mam 520 w ursusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Jak masz górki to zapomnij o takim pługu, te filmiki wyżej to orka na równym i na dodatek lekka ziemia. Znajomy ma Valtre 190km, pług Kverneland 5 skib vario + pacomat i powiem ci że ten ciągnik to ma co robić. Moim zdaniem 4 skiby +wał, szer robocza 4x50 i lecisz sobie na luzie,górka nie górka no i niskie zużycie paliwa na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

a u mnie same górki i iły gdzie niegdzie, no ale jakbym kupił 5 skibe do mojego vogel-noot -a to może by poszedł przy max rozstawieniu 5x46

no właśnie i nie wiem co z tym wałem na przód.....

Turbina a może tam u Ciebie poprostu bardzo ciężkie ziemie są???

u mnie jak napisałem górki i ił ale ileż tego w sumie jest, 10 ha na 100 to nie wiele, może da sobie rade.....

jedno co wiem na pewno to że w przyszłym roku bede wszystko wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Na 100ha to jednak bym radził 4x50, spokojnie na dzień machniesz 10ha no i pomyśl o ciągniku ile będzie miał lżej. Bądź co bądź podnosić 4 a 5 skib ot szalona różnica. Zrobisz jak uważasz, kupisz 5 to tak jak napisałeś będziesz wiedzieć jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

ibis ma za słabą konstrukcje, tzn wygląda masywnie ale jakość materiału odbiega i to znacznie od zachodnich marek. poza tym waży dużo więcej, a po co mi taki ciężar jeszcze dźwigać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Weź Pottingera servo45 4+1 na pewno nie będziesz żałować, grubość ramy 140mm*140mm i masz możliwość zmiany szer. roboczej w 5 pozycjach 32cm,38,43,48,54 cm na korpus(dopasowanie do różnej mocy ciągników) albo hydrauliczna regulacja od 32cm-54cm(ale ten jest sporo droższy). Mój wój ma Pottingera i jest bardzo zadowolony z jego pracy i ja też mam zamiar kupować se taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ale kvernelland to tez są dobre pługi, i overum jest dobry tylko ze w tych overum sruby szybko puszczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Bez problemu da rade ja mam 170km pług 5 skib 2t wagi jade po górach glinach piachu na 1600obr/min 9km/h spalanie 13-15 l/mtg. Nowe pługi lekko idą więc nie będziesz miał problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

a jakie masz lambo??? 165.7 ????

a wał jakiś ciągasz na wedce????


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

"ibis ma za słabą konstrukcje, tzn wygląda masywnie ale jakość materiału odbiega i to znacznie od zachodnich marek. poza tym waży dużo więcej, a po co mi taki ciężar jeszcze dźwigać" nie zgodze sie zeby była to zła konstrukcja po zaoraniu prawie 200ha mam zastrzerzenia tylko do braku smarownika na kole podporowo transportowym i do serwisu z tego wzgledu ze maja 14 dni na usuniecie ewentualnej usterki. ja miałem problem z kostka przy cylindrze pamieci poprostu nie dawała oleju najpierw w cylinder odpinajacy wał tylko odrazu w prostowanie pługa odczepianie wału na końcach było męczoce ale do konstrukcji pługa nie mam zastrzerzen nie twierdze ze jest słaby a masa pługa pomaga mu sie zagłebic. pług ma duzo regulacji warto im sie przyjzec bo czasami jest róznica ok 2 cm na którym korpusie zeby to poprawic. Uni moge zazucic kiepskie wyregulowanie pługa na fabryce ale nie jakosc materiałów. Przepraszam ze zboczyłem z tematu

A ja mam Ibisa 4+ xxls 4x50 plus podwója Cambella 2m o wadze 1050kg pług wazy 1600kg. Ciagne to Agrotronem 165 MK3 na 2S przy 1800obr/min tj ok 9,5km/h spalanie ok 15l/ha wydajnosc na duzym kawałku ok 2ha/h.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5
a jakie masz lambo??? 165.7 ????

a wał jakiś ciągasz na wedce????

mam lambo 165.S i nie ciągne wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

@lamboR6 jaki masz sprzet do niego i na jakim areale pracuje?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Umnie John Deere 116km Turbo ciaga 5x40 szerokosc robocza 220 czy 210 sredniej klasy ziemia i nic sobie nierobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys89    1

Niedaleko mnie ciągna 5 obracane john deer`ami 6820 i 6920 i sobie radza choc ziemie to 3 4 klasa ale nie wiem jak szeroko maja rostawiony plug ale za kolo "kawałek" bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor8245
      Czy aby opuścić tylny tuz w Cs 150 zawsze trzeba trzymać dwa guziki na joysticku (ten główny od opuszczania co jest z przodu joysticka i ten z tyłu czarny)? Czy można zrobić tak aby obsługiwać go bez wciskania tego z tyłu ?
    • Przez kocik62
      deutz agrotron 6.30s wyświetla się blad FC i nie ma biegów
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, chciał bym was prosić o pomoc w doradztwie nowego ciągnika do mojego gospodarstwa , miał by to być nowy ciągnik z turem i tuzem + wom, ciągnik będzie jako główny na gospodarstwie 60 ha + dodatkowe usługi , rozmyslam nad Valtra, John Deere i New Hollandem.Moc miedzy 150-170 KM.Prosił bym o pomoc w doradztwie bo nie wiem jak tam teraz spisują się te nowe maszyny. Z góry dziękuję .
    • Przez rudinho11
      Pracowałem w polu i pojawił sie komunikat sprawdź elektryke/elektronike silnika ( w języku niemieckim) szukałem na forach niemieckich i naszych lecz nic nie znalazłem. Moze ktoś miał taki przypadek ? Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez kzt1736
      Witam, co wyświetla zaznaczony wyświetlacz w Deutz-Fahr Agrotron 6.30 tt30tt
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj