Grzesiek11

DF Agrotron 150 -Czy da radę z 5 skibowym pługiem

Polecane posty

luk2782    19

@caseon ile ty masz lat ze mnozyc nie umiesz? 5x40 = 200 a nie 220 albo 210 bład wynika albo ze złego ustawienia pługa albo błednego pomiaru szerokosci. a ja K100 ciągne ibisa 4+ ustawionego na 200cm


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

to była sytuacja awaryjna i powiem ci ze jak na 100km agrotronik na glinie ciagna ten pług dobrze ale jak bym miał nim orac tak wszytki to było by m i go szkoda :P normalnie ciagne ten pług 165km poprostu padło mi zabezpieczenie w rozdzielaczu i musiałem dokonczyc zostały tylko poprzeczki. ale jak sa dobre warunki gleba srednia to pług ciagna z predkoscia 6-6,4km/h


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja bym Ci radził kupić jakiś, nieważne jaki pług ale 4 skibowy z wałem i możliwością dołączenia jeszcze jednego korpusu i jak będziesz nim orał to zobaczysz jak to wychodzi bo jak z tą 4 obrotową i wałem będzie Ci orał nawet z 12 km/h to spokojnie możesz dokupować korpus. Takie moje zdanie.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1
@caseon ile ty masz lat ze mnozyc nie umiesz? 5x40 = 200 a nie 220 albo 210 bład wynika albo ze złego ustawienia pługa albo błednego pomiaru szerokosci. a ja K100 ciągne ibisa 4+ ustawionego na 200cm

Może i zle bylo zmiezone ja tego niemiezylem nawet jak sie pomylili to niewiele :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja biore agrotrona 130 i pług 4* 48 z możliwością dołożenia piątej. bo u mnie mają TM 130 i widze że z tą 4 to on nie ma co robić, i zobacze jak dawać bedzie rade to 5 dołoże ,a czy ktoś wie czy to prawda że w agrotronach 130 można wymienic sterownik i bedzie 150 km.??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

wystarczy ze ktos zmieni ci ustawienia pompy wtryskowej bo taka prawda ze silniki montowane w agrotronach od 120 w zwyz sa te same deutz B6f1013e© taki silnik kreca nawet do 260km. niestety zmiana taka swoje kosztuje wiem ze ktos to w polsce robi ale kto i za ile tego nie wiem


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

nie będzie palił jak głupi bo będzie miał lżej czyli bedzie można zastosować zmniejszenie obrotów przy obciążeniu a zwiekszenie prędkości przy pomocy półbiegów, a pług to bez problemu możesz brać 5-cio skibowy u mnie chodzi jak rakieta co prawda tylko od 7 do 7,5 km/h ale na ciężkich glebach i głębokości ok 30 cm i przy 1600 obr/min przy spalniu do 16 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

a co ty bys chciał zeby miał koni wiecej a spalanie bez zmian. hahahaha pomysl zanim cos napiszesz :o normalna rzecza jest ze ze wzrostem mocy zwieksza sie apetyt na paliwo. moja 165 ma ten sam silnik co 120 i ten sam co 260 pojemnosc ta sama róznia sie tylko dawka paliwa obecnoscia intercoolera iloscia moze iloscia zaworów i katem podania paliwa(mam namysli moment podania paliwa do komory cylindra) a pojemnosc silnika jest ta sama 7,1l


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

kolego w serii K165 jest akurat inny silnik niż w K150

7 litrów a 6 to chyba różnica prawda????

seria M ta nowa to owszem jest od 130KM do 180KM (seria M600 do M660 chyba)na jednym a mianowicie na 6 litrowym


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@luk2782

Teraz do 130 i 150 zakładają mniejsze bf6m 2013 (6L pojemności) ale nawet z tych silników robią 260km :o co nie zmienia faktu, że wystarczy zmienić program sterujący aby uzyskać te 20km więcej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyborg15    0

a ktoś z was robił taki tuning silnika i wiecie ile to moze kosztuje ?? Bo zmniana programu sterujacego niepowinna byc droga a 20km wiecej zawsze sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie wiem czy ktoś to robił ale widziałem ofertę do agrotronów na 4 tysie zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
a co ty bys chciał zeby miał koni wiecej a spalanie bez zmian. hahahaha pomysl zanim cos napiszesz :o normalna rzecza jest ze ze wzrostem mocy zwieksza sie apetyt na paliwo. moja 165 ma ten sam silnik co 120 i ten sam co 260 pojemnosc ta sama róznia sie tylko dawka paliwa obecnoscia intercoolera iloscia moze iloscia zaworów i katem podania paliwa(mam namysli moment podania paliwa do komory cylindra) a pojemnosc silnika jest ta sama 7,1l

no fakt troche przesadziłem ale apetyt na paliwo sie zbyt dużo nie zmieni bo turbina także inaczej pracuje za sprawą elektronicznego ustawiania dokladnie j nie wytłumacze bo nie wnikałem w to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

teraz montuja mniejsze silnik o poj 6l bo te sa juz z CR i moga wykrecic wiecej mocy. ale z tego co czytałem to w tych najwiekszych agrotronach seri X montuja własie te 7,1l teraz tez z CR :o na agroschow oglądałem M640 własnie z motorem 6l chciałem go zapalic i posłuchac jak chodzi ale diler (roltop) powiedział mi ze nie wolno odpalac ciagników :o bo jak dla mnie ten 7,1l bardzo ładnie pracuje czasem az miło otworzyc szyberdach i posłuchac :)

@grzenio zanim jeszcze raz cos napiszesz to pomysl wiesz ze dzwoni tylko nie wiesz w których kosciele. jak mozesz zrób kiedys zdjecia agrotrona K165 i K150 (jak je znajdziesz) :) bo nie wierze ze tam sa rózne silniki :) bo jesli chodzi ci o agrotrony seri Mk3 to od 120 do ponad 200 jest ten sam motor 7,1l bo jesli masz na mysli agrotrony troche nowsze to masz w połowie racje bo jesli chodzi o 150 wychodziły z sillnikiem 6 l tzw AGROTRON 150 i z silnikiem 7,1 l tzw Agrotron 150.7 i ten ma taki sam silnik jak 165.7(nastepca 165mk3) pojemnosc nie ma tak wielkiego wpływu na moc co układ paliwowy


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5
@lamboR6 jaki masz sprzet do niego i na jakim areale pracuje?

Masz na zdjęciach. Pług 5, głębosz 5, czasem gruber, i agr upr-siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

no tak własnie o to mi chodzi 150 miał 6l a 150.7 7l

a w tytule tego post-a jest napisane wyrażnie Agrotron 150 a nie Agrotron 150.7 (ja widze różnice, nie wiem jak wy)

ze 150 i 6l silnika już raczej za dużo nie "wyciśniesz" jeśli jest na pompowtryskach, ale jeśli chodzi o 150.7 i 7l silnik to przeciez jest oczywiste że można przeprogramować komputer nawet na Agrotrona 180.7 bo przeciez to ten sam silnik.

nie wiem jakie silniki były wcześniej ale ostatnio przed wejściem serii M to własnie tak sprawa wyglądala czyż nie?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Deutz z silnika bf6m 2013 wyciąga 250km a z 7 litrowego 1013 coś 300km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

No tak to teraz jak sa na CR a jak były na "pompkach" to tyle nie wyciśniesz


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Seria BFM jest na pompowtryskach, na CR zdaje się jest seria TCD. Zmiana na CR była wymagana przedewszystkim przez wymogi ekologi a nie przez większe "wyciskanie" silników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

powiedzcie mi czy agrotron 150 a teraz m620 jak sie nie myle nie bedzie za lekki do pługa V&N xms 950 5 skib. na resorze? z przodu tona dociążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

jak nie wazy ponad 2t to bedzie ok


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor8245
      Czy aby opuścić tylny tuz w Cs 150 zawsze trzeba trzymać dwa guziki na joysticku (ten główny od opuszczania co jest z przodu joysticka i ten z tyłu czarny)? Czy można zrobić tak aby obsługiwać go bez wciskania tego z tyłu ?
    • Przez kocik62
      deutz agrotron 6.30s wyświetla się blad FC i nie ma biegów
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, chciał bym was prosić o pomoc w doradztwie nowego ciągnika do mojego gospodarstwa , miał by to być nowy ciągnik z turem i tuzem + wom, ciągnik będzie jako główny na gospodarstwie 60 ha + dodatkowe usługi , rozmyslam nad Valtra, John Deere i New Hollandem.Moc miedzy 150-170 KM.Prosił bym o pomoc w doradztwie bo nie wiem jak tam teraz spisują się te nowe maszyny. Z góry dziękuję .
    • Przez rudinho11
      Pracowałem w polu i pojawił sie komunikat sprawdź elektryke/elektronike silnika ( w języku niemieckim) szukałem na forach niemieckich i naszych lecz nic nie znalazłem. Moze ktoś miał taki przypadek ? Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez kzt1736
      Witam, co wyświetla zaznaczony wyświetlacz w Deutz-Fahr Agrotron 6.30 tt30tt
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj