Zaloguj się, aby obserwować  
misiael7745

Zetor 7745 TURBO vs MTZ 82

Polecane posty

misiael7745    6

Koledzy prosze was o opinie na temat tych dwóch ciągników bo zastanawiam sie co inni użytkownicy o nich myślą:)Czekam z niecierpliwosćią na wasze odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ładnieszy to też takie ważne? o jakim mtz napisałeś z jakiego rocznika chcesz porównać?

 

Pytasz co o nich myślimy (nie napisałeś że pytasz użytkowników) to zapewne w polu zetor nie ma startu do mtz, zaletą zetora jest pewnie zwrotnośc i to że jest niżej kabina i łatwiej wsiadać, jeden i drugi jest jako tako wyciszony i kabina jest dośc szczelna, przednie mosty w jednym i w drugim nie słynną z trwałości. Gdybym miał wybireać pewnei postawił bym na mtz bo zetor jest dużo za drogi na rynku wtórnym a ja nei mam zamiaru przepłacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumun    0

moim zdaniem ja bym wybrał zetora mamy takiego wlasnie mtz i jest on nie do wytrzymania cieknie z niego gdzie popadnie kabina jest slabo wyciszona gdzie niegdzie słychac stuki poprostu lepiej dołozyc troche i kupic cos sprawdzonego a nie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrowojad    0

a ja sie wypowiem :D

fakt ze to subiektywna ocena, ale...

mtz, jesli chodzi o silnik i skrzynie - nie do zajechania. mam tu na mysli swojego mtz 80 z 1990r. ilez ten silnik dostal w dupe, ile razy nie bylo wody w chlodnicy, nawet olej sie gotowal (w sumie nie ma sie za bardzo czym chwalic), a mimo to stajnia w calosci a klacze zdrowe i w komplecie :lol:

faktycznie przecieka tu i owdzie, ale to sie dzieje we wszystkich maszynach, tylko ze w niektorych nie widac bo wszystko maja zabudowane w moscie.

z przednim napedem nie mialem do czynienia to nie wiem.

 

... a do zetorow czuje jakas taka niechec itp itd.

poprostu ich nie lubie i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Z tym cieknięciem mtz to mi sie kojarzy głównie czarny olej na czerwonej (czyli starsze modele) obudowie ciągnika, mam zetora i ZETOR MI CIEKNIE, tak cieknie! Z podnośnika, z odmy, wspomagania, żeby to naprawić to nie wystarczy coś tam zrobić, tylko-wymienić uszczelniacze na wale od cięgien podnoszących, zregenerować serwo i remont silnika, do tego poci mi sie w okolicach lewarków na skrzyni..

Jeżeli ciągnik ma być wołem w gospodarstwie i poprostu być to mtz, jak ma być do wszystkiego używany, dużo używany, robić prace przy gospodarstwie i użyszkodnik chce może nieco wyższy komfort to zetor.. Ja i tak był drugi raz kupił zetora dla.. silnika i wykonania :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

oczywiście że zetor,ma super kabinke dobrze wyciszoną no i niezły komforcik a w mtz to leci z niego z każdej strony no a komforcie to szkoda gadać mam do nich niechęć jakąś :lol:

a no i zetor jest o wiele ładniejszy od mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

O ile się nie mylę to @misiael7745 już ma Zetora 7745


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak zwykle ci co niewiedzą nawięcej wiedzą .Mam oba mtz 82 tylko z małą kabiną i zetor 7211 to ja mogę porównać tylko kabiny i mtz to cieniutko kabina szczelna ale nie tłumiona gołe blachy ,a zetor to komfort jak w osobówce cicho (dopuki nie otworzysz okien ale tylko silnik słychać nie skrzynię )no i z mtz leci z rozdzielaczy i zwolnice przedniego mostu i koniec a zetorowi też cieknie podnośnik wcale nie mniej no i w obu ze wspomagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

właśnie też tak myślałem ale nigdy nie udało mi się zmierzyć :lol: zresztą mtz nie ma lżejszych prac z wyjątkiem gniecenia kukurydzy i traw ,ale w cięższych pracach wole mtz bo szybciej idzie np kultywator ,kosiarka 2,1 m ale i w końcu 20 KM różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

Ja osobiscie posiadam zetora 7745 TURBO i nie zamienil bym go na mtz ruskeigo!!! niezle mi smiga z agregatem Unia koMBi 3,7,idzie jak burza, plug 4 to samo ,ale to kwestia przyzwyczajenia do traktora prawda,niestety w tym roku biore na sapard MF i zetorek idzie w rozliczeniu:( ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam519    6

mtz jest lepszy pod względem mocy ale zetor tez ma swoje zalety ale jaki mtz jak starszy niz 94r to bym wzioł tego zetorka ale jak młodszy od 94r to bym wził mtz wybur nalezy do ciebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a masz któryś z tych ciągników czy wiesz z opowiadań??? wiem z doświadczenia żę dobrze obciążony zetor 7211 spala paliwo efektywniej niż uważany za mega oszczędnego C-360 3p!!! wierzcie lub nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja mam i MTZ-ta i Zetora. Oba ciągniki mam od nowości. Rusek to prawdziwy wół do roboty, Zetor bardzo zywotny slinik (mam ok. 15tys. mth bez remontu). Z Zetora tez sie leje i to wcale nie mniej. Co do ruska mógłby byc troche zwrotniejszy. Na przednie napędy nie mogę narzekać przy żadnym. Mtz miał robiny kilka razy, ale tylko dlatego ze miał przeciażaną przednia oś (cięzkie materiałny przewożone na turze). Komfort pracy, w mtz-cie jest mniejszy, ale to kwestia przyzwyczajenia. Co do spalania to podobnie, ale Mtz pali mniej w lekkim.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Dla mnie Zetor 7745 ładniejszy i w ogóle.A MTZ jeżdziłem i już wiecej nie chce :angry:Ale jeżeli chodzi i o wycieki oleju to był suchy i widziałem wiele Pronarów 82 i też były suche ;)


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkator50    1

pronar1996818 a wedłuk Ciebie zetory tak palą a pracowałeś tymi ciągnikami że mówisz ze Mtz mniej spali bo ja mam i mój Zetor 7245 pali nie dużo więcej od Mtz 82.A ten Zetor 7745 ma turbo i oba mają maja tyle samo koni wieć którego wybierzesz to bedzie dobrze bo oba są dobrymi ciągnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Panowie sądzac po galeri @misiael7745 Już kupił zetora7745 turbo i moim zdaniem bardzo dobrze zrobił, ma mocy ciągnik który może więcej spali ale dużo zrobi i w kabinie jest tak żę się robić chce, na pewno posłuży mu bardzo długo :rolleyes: pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Zetor lepszy nie leje się tak i wykonanie lepsze ogółem, miałem kiedyś 7745 mocne ciągniki bardzo mocne są ale spalanie maja duże palą tyle co 9540 z mojego doświadczenia. Ale ciągnik są udane mało się psują.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@Gago właśnie nie wiem jak to z tym spalaniem w 77XX bo jedni mówią ze strasznie dużo palą a drudzy że mniej... U mnie był jakiś oszczędny jak na zetora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Może Ci się trafił jakiś taki oszczedny ale mój taki nie był i Tadzia takiego w naszej wsi też jescze więcej palił ale on mu czepiał 5 zagonowe o szer roboczej 2 metry :rolleyes: i 2 moich znajomych ma 7745 i mówią ze palą jak ho***a może te bez napędu mniej palą od tych z napędem.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj