Viper

TVT odczucia i opinie

Polecane posty

mav    1

@Pavel

 

pod swoim zdjeciem nie pisałem nic o Vario

w Vario masz jedną przekładnie planetarną , a zmiana przełożenia (w Vario zwie sie to zakresem prędkości) następuje w zwykłej (dwubiegowej) stopniowanej przekładni.

---> Vario

 

A nie tak jak w AP czy tak jak w TVT że masz szeregowo połączone ze sobą 2 lub 4 przekładnie planetarne.

 

Jest jeszcze jedna przekładnia gdzie z tych dwóch rozwiązań jest zrobiony mix czyli:

 

4 przekładnie planetarne połączoną szeregowo z dwubiegową przekładnią w taki sposób, ze uzyskuje się w sumie osiem przełożeń :) i znajduje sie ona w Claas Xerion

 

 

 

 

mav: a co powiesz na temat obsługi hydrauliki jd a fendt ?, nie powiesz mi chyba że w jd jest lepsze rozwiązanie bo jezdziłem i jd i fendtem i nic lepszego moim zdaniem na razie nie wymyślono niz joystick w fendtcie

 

jaki to był JD i jaki to był Fendt którymi jeździłeś?

 

co rozumiesz poprzez lepsza obsługa,sterowanie hydrauliką?

 

Za dużo nieścisłości żebym odpowiedział na to pytanie

 

bo i w JD i w Fendt jest joystik

i w JD i w Fendt jest sterowanie rozdzielaczem palcami w podłokietniku

i w JD i Fendt są podobne możliwości ustawienia EHR i systemu zawracania na uwrociach (z jedną różnicą, JD może to robić już sam)

 

Poprostu nie wiem do czego mam sie odnieść... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

tak pisałeś o AP w 7920 i rózniącą się w 6630, ale porównywałeś na moja prośbę do Vario... (nie wiem jak to w TVT jest).

 

i Vario zmienia zakres tylko i wyłacznie na postoju... czyli częśc mechaniczna.

 

 

 

zonk'owi chodzi o to ze w Fendt'cie jest dżoystik jezdny wyposazony w przyciski ( o ile sie oriętuje sa to przyciski do konfiguracji, czyli w zalezności co chcemy: obsluga podnosników albo hydrauliki), a w AP takiego czegos nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Mav ale cie atakuja :) walcz o tego JD:P


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Joystik z zmianą biegów i sterowaniem hydrauliki programowany, też jest w JD, tylko oczywiscie jako opcja..

 

A tak na marginesie, sterowanie hydrauliką nie ma nic wspólnego ani z Vario ani z AP :)

 

 

Mav ale cie atakuja :) walcz o tego JD:P

 

O nic nie walcze.

Tumok chciałbym zauważyć że temat jest o TVT (wiec pisałem o porównaniu Vario do S-matic), a wiec o bliźniaku Case CVX :)

Ale dobra. Sam tego chciałeś:)

Case jest do kitu :) he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

tumok chciałes i masz pojechał ci mav po rajtach (tak sie mówi u nas :)) cvx jest blizniaczy do tvt ale czy są od siebie w jakimś względzie lepsze lub gorsze?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

eh wdlg mnie tvt to wogole inna bajka niz cvx

przeciez ja nikomu nie zabraniam mowic ze case do kitu:] kazdy ma swoje zdanie......i j mam swoje rowniez:] Tvt to nie jest cvx i nie dam sobie tego przegadac sasiad ma tvt a my mielismy brac cvx i to nie to samo tvt


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
eh według mnie tvt to wogole inna bajka niz cvx

przeciez ja nikomu nie zabraniam mowic ze case do kitu:] kazdy ma swoje zdanie......i j mam swoje rowniez:] Tvt to nie jest cvx i nie dam sobie tego przeglądać sąsiad ma tvt a my mieliśmy grać cvx i to nie to samo tvt

 

 

ależ oczywiście że CVX to nie TVT. W końcu mają inny kolor hehe :)

 

Jedna linia produkcyjna, jedź na wycieczkę do fabryki w Austrii zobacz jak jeden za drugim na zmianę idzie TVT i CVX :)

To są identyczne ciągniki..

 

ps

Wcale nie uważam że Case jest do kitu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

eh jezdizles tvt mav?? moze sa bardzxo podobne nawet w 80 % ale to nie ot samo ni emowie tu o kolorze:]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
eh jezdizles tvt mav?? moze sa bardzxo podobne nawet w 80 % ale to nie ot samo ni emowie tu o kolorze:]

 

nie są podobne, tylko identyczne. Już ci napisałem jedź do fabryki, to sam sie przekonasz.

miałem u siebie na testach tvt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

eh nie bede sie klocil:] nie jestem znawca tylko prosty rolnik:] badz co badz ja bym czerwonego wziol:P chyba ale i tak bedzie jakis zielony:p w przyszloscimav wy macie 7920??


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

zmienilem TVT na mocniejsze Z 135 km na 195 km i jestem zadowolony konstruktozy Stayera wymyslili naprawde niezly ciagnik

135 zrobilkem prazwie 2000 mto godzin ten tez bedzie sie spisywal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Czy ktoś wie czy jest możliwosc zdjecia blokady predkosci do 40 z ciągnika serii t7500, bez ingerencji w mechaniczne czesci skrzyni, rózne już teorie słyszalem od serwisantów, może ma ktos dojścia czy cos w tym stylu, kupuję ciognik a obecnie nie mozna zamówic skrzyni 50 km/h :P:(P:( wprowadzili takie przepisy f*ck


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Cześć Viper!

Więc nie jest to takie proste. Wiedzę mam tylko odnośnie TVT i TSA. T7500 nie znam ale skoro skrzynia jest prawie identyczna jak w TM to pewnie jest podobnie. Uściślając.

TVT i CVX skrzynia 40 i 50 km/h jest identyczna za prędkość odpowiada moduł sterowania tzw. SGR Co ciekawe przy zamówieniu z fabryki jest sporo taniej niż chcieć później to zmieniać i pytanie kto to zrobi? Oprogramowanie itd itd bez serwisu ani rusz. Skrzynia jest bezstopniowa więc zwiększenie prędkości dokonuje się elektroniką.

Odnośnie TSA to sprawa wygląda inaczej. Konstrukcyjnie skrzynia mechaniczna 50 km/h różni się dodatkowymi trybami a co za tym idzie obudową skrzyni, dodatkowe sprzęgła i cewki sterujące, zapewne to samo jest w t7500. Ciągnik taki ma inny wyświetlacz a dodatkowo ma 17 bieg (właśnie do 50 km/h). Ale to nie wszystko. Ze względów bezpieczeństwa ciągnik 50 km/h musi posiadać i tak jest w NH i CASE: oś przednia resorowana, hamulce przedniej osi, resorowana kabina, felgi spawane a nie skręcane. Stąd wersja taka jest o wiele droższa. Jeżeli ciągnik ma już skrzynię 50 km/h to wchodząc do menu komputera można elektronicznie ją ograniczyć do 40 km/h wtedy na wyświetlaczu nie ma biegu 17 i nie można go włączyć. Co do nie możliwości zamówienia ciągnika na 50 km/h to jest troszkę inaczej i można to zrobić. Przykład FENDT i Korbanek więc się da. Fastrac JCB który jeździ 60 km/h też jest sprzedawany ale jak to pytanie do dealerów. Mam nadzieję, że troszke wyjaśniłem Ci temat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Dzieki wielkie za odzew, ja pomylilem sie bo chodzi mi o zwiekszenie predkosci w serii t7500 wiec dawnym TVT, nie potrafił bys mi pomóc? Modół ten jest czescią elektroniczną czy mechaniczną? Gdzie się on znajduje? A jeśli chodzi o korbanków, to oni też juz nie sprzedają ze skrzyniami 50km/h orientowałem sie.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam!

Moduł jest zapewne elektroniczny ale bez schematu nie jestem w stanie powiedzieć Ci gdzie się znajduje. Sam tego nie zrobisz bez serwisu ani rusz i bez wiedzy serwisowej do której nie masz dostępu też. Jeżeli ciągnik ma felgi skręcane i nie ma amortyzacji osi i przednich hamulców to jest to wręcz niebezpieczne. Przykro mi, ale chyba marzenia o 50 km/h pozostaną marzeniami.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Rozmawiałem z serwisantem, to mówił ze potrzeba kilka czesci mechanicznych :) najprosciej bylo by zeby skrzynia padła, to serwis zamówił by moze wtedy skrzynie 50. Juz mam u siebie T7540 dzis orałem, jazda tym jest dosc przyjemna, mam troche za małe pługi, to smigał leciutko, sposób jazdy bardzo mi sie podoba, przyspieszanie pedałem gazu... nawiewy tez są wystarczające, padał deszcz, na początku szyby zaszły parą, ale po regulacjach nawiewów, ustąpiło:) Tym ciągnikiem z tego co zauwazylem i slyszalem to trzeba umiec jezdzic by palił ekonomicznie, może kiedys sie tego naucze :)


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Hej!

No nie będę się wymądrzał ale z tego co wiem to w katalogu części występuje jedna opcja skrzyni bez względu 40 czy 50 km/h. A z tym padnięciem to ostrożnie koszt to pewnie ponad 50 tys zł. netto.

W nowej wersji TVT jest troszkę zmian ale masz rację, że trzeba poznać ciągnik aby wykrzesać z niego możliwości a ma tego sporo. Ciągnik może być naprawdę oszczędny ale to tylko zaleta skrzyni zresztą masz w nim tryb wydajny i oszczędny, auto i manualny ale tak na sucho nie da się wyjaśnić. Znam dosyć dobrze te ciągniki ale w innym kolorze mogliby dopracować parę detali ale kabina jest już lepsza.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Viper, może pogadaj z dilerem żeby ściągnął wersję T7500 pod ciebie czyli z tą skrzynią 50. Choć może być problem z homologacją i tym samym nie zarejestrujesz go, ale lepiej pogadać z nim niż serwisantem. Ja się jeszcze nie spotkałem żeby mechanik złożył to co porozkręcał do kupy tak jak było pierwotnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6
Ciągnik może być naprawdę oszczędny ale to tylko zaleta skrzyni zresztą masz w nim tryb wydajny i oszczędny, auto i manualny ale tak na sucho nie da się wyjaśnić. Znam dosyć dobrze te ciągniki ale w innym kolorze mogliby dopracować parę detali ale kabina jest już lepsza.

Pzdr

 

Nie wiem czy tak powinno byc ale w orce 4 pługami, predkosc srednia 10km/h spalił mi 17-18 l/h, to nie za duzo? Gleba nie jest wcale cięzka, tyle ze górkowato, pokretło trybu pracy jest przekrecone na max na economiczny tryb jazdy, obroty silnika oscylowały w granicach 1300-1500 obr/min, spodziewalem sie troszke lepszego wyniku <_<

 

JacekNH, gdyby tak mogli.. nie da rady bo nie da rady teraz zamówic ze skrzynią 50, przynajmniej dealer tak mówi, zreszta teraz Fendta tez nie kupisz z 50...


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wierz mi Viper że mi wystarczyłoby 40 km/h przy 1800...a mam MF 30,5 km/h przy 1800...

 

co do spalania to myślę że się dotrze... <_<


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Viper!

Cóż wydaje mi się że trochę za dużo, ale ile na godzinę zaorałeś to jest ważne. Zasady jazdy na trybie ekonomicznym są może nie trudne ale tak nie wytłumaczę Ci dokładnie jak to robiłem. Najlepiej metoda prób i błędów. Obroty ok takie powinny być na tym trybie z tego co pamiętam. Pytanie czy sam sterowałeś pedałem gazu czy włączyłeś na automat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

W czesci jezdzilem na automacie, a w czesci sam sterowałem, tak pół na pół. A przy oraniu to wyszło okolo 1,5ha/H.

 

 

 

 

Panowie, dzieki za wszelkie sugestie, udzielam info tym którzy bedą chcieli kupic ciągnik z 50 skrzynią, nie ma takiej możliwosci obecnie zamówic z taką opcją zadnego ciągnika w Polsce, od niedawna przepisy na to nie pozwalają, pytalem w JD, Case, Fendt, jedyna możliwosc to pogwarancyjna ingerencja (przekladnia bezstopniowa) w skrzynie i zdjecie limitera, lub inny sposób, nie bede sie wypowiadal bo w kazdej skrzyni robi sie to inaczej.

Dealer, z którym współpracujemy zobowiązał się po gwarancji zwiekszenie predkosci w naszym NH, z czego jestem bardzo zadowolony <_<


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AWorm
      Dzień dobry, ciągnik new holland tvt155 gaśnie podczas pracy. Czy to na zimnym czy na ciepłym nie ma różnicy. Najczęściej gaśnie na niskich obrotach na wysokich rzadziej. Dzieje się to raz po minucie raz po 10 najpierw zazwyczaj tak jakby wyłącza się silnik ale po ułamku sekundy się włącza a później kompletnie gaśnie . Błędów żadnych traktor nie pokazuje wymienione zostały filtry wyczysczony zbiornik i przewody paliwowe. 
      FullSizeRender.mov
    • Przez Zaciukany
      Witam. Posiada ktoś  może ciągnik New Holland TVT 155 i mógłby mi opisać mniej więcej jakie występują awarie i na co zwrócić uwagę przy zakupie ?Jakie koszty regeneracji skrzyni i czy w ogóle są do zregenerowania. Mam okazję kupić taki ciągnik, ale kompletnie się na nim nie znam. Oglądałem go już i zauważyłem dziwna rzecz, przy wciśnieciu guzika "parking" ciągnik wchodzi lekko na obroty , delikatnie go buja i coś lekko trzeszczy. Co o tym myśleć ? 
    • Przez pmaly
      Witam, mam pytanie w jaki sposób można wykasować błędy i serwis w ciągniku TVT170. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
    • Przez BumBleBeeee
      Witam 
      Jest ktoś kto posiada New Hollanda z serii TVT ?
      Chciałbym poznać opinie na jego temat. Wady, zalety itp.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj