Viper

TVT odczucia i opinie

Polecane posty

Viper    6

Właśnie sie naczytałem o serii t7500. Mianowicie mają silnik Sisu Diesel Citrius czyli najnowsze dziecko Sisu spełnia normy TIER3, ma już 3 generacji komputer sterujący o nazwie EEM3 poprzednio był EEM2. Z tego co wyczytałem to sam podnosi obroty silnika kiedy silnik jest zimny, a obniża kiedy jest już nagrzany. Pozatym jeszcze dużo niby nowych fukcji ma które mają sprawic by silnik był bardziej elastyczny i ekonomiczny. Jednostki 6.6 litra osiągają 230 KM i 950 Nm co w porównaniu z poprzednią wersją tego silnika jest imponujące jak dla mnie;] to link do informacji o silniku http://www.sisudiesel.com/news/?num=10955#

Gdyby znac jakiegos serwisanta który ma możliwosc zmiany oprogramowania tego komputera to z ciągnika o mocy 130KM można było by zrobic 200 KM :( ale wes i znaj takiego:( Ktoś mi mówił ze nie ma takiej możliwosci, ale po przeczytaniu artykułów wnioskuje że to jest tylko kwestia własnie oprogramowania bo silniki są identyczne w calej serii.

Znalazlem foty na necie na których widac róznice jakie sa w kabinie w stosunku do TVT, minowicie jest wiecej miejsca nad głową bo nie ma takiego dużego nawisu tylko panoramiczny dach, siedzenie pasażera jest zrobione troche inaczej, ale słabo to było widac na fotach, w yoystiku ma nieco zmienione kalwisze, konsola główna (zegary) została ta sama. Zminili górne światła dla mnie w TVT były fajniejsze. Ten monioterk infromujący który jest na słupku też został zmieniony ten nowszy bardziej mi sie podoba :rolleyes:

 

 

Jesli ktos chce wicej dowiedziec sie o 7500 to dzis przeglodalem austryjacką stone producenta, i tam juz jest specyfikacja tej serii, fotki, mi sie podoba w nim siedzenie pasażera, wygloda na duże i wygodne;]

 

 

 

 

 

Mogę sie pochwalic że wczoraj byłem u dealera i troszke sobie pojeździłem nastepcą TVT czyli ciągnikiem z serii T7500, był to najmniejszy model 140 konny, to było moje pierwsze zetknięcie z tym urządzeniem :( Jazda nim okazała sie dośc prosta, oś amortyzowana ładnie zbiera wszelkie nierówności, lecz po wpadnieciu z wiekszą predkoscią w drogę usłaną dziurami powoduje ze ciągnik zaczyna skakac, ale przy predkosci 10-15 km/h jest płynnie. Fotel jak dla mnie bardzo wygodny, duży, podłokietnik regulowany, również wygodny w użytkowaniu, cały czas przyspieszałem i zwalniałem tak na zamiane by sprawdzic ile pokaze komputer spalania l/h, i zostałem mile zaskoczony :) spalanie nie wzrosło powyżej 10 l/h jeśli to prawda to dla mnie bomba, jeśli chodzi o wykończenie to w Fendt Vario jest fajniej wykończone przynajmniej dla mnie, ale przynajmniej z takiej powierzchni która jest w NH łatwo sie ściera kurz bo jest śliska;] Jest w lewym górnym rogu na górze chłodzony schowek na napije itp :) w Fendt jest malutki schowek na jedną butelkę:) nie ma elektrochydraulicznej zmiany predkosci WOM, tylko mechniczne dzwignie.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Co możecie powiedzieć o tym nowym następcy TVT. Mało o nim słyszałem, a i moim zdaniem TVT z wyglądu był ładniejszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

ja mam tvt 135 i jestem bardzo zadowolony nie ma co porownywac do seri T 7000

ale teraz przydalo by sire to 195 km

moze zamienie 135 na 195 to co ze przxeglady sa drogie ale z praca jaka zrobila u mnie zarobila na siebie (mam ja w ladowaczu i jest wy kozystana w 101%

kola zalalane mam borygo

i trzyma sie pola jak zaden iiny ciagnik . Lycha piachu w ladowacz i ruszam w pole jak jest dobrze docia to sobie radzi jak zaden inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ile masz hektarow czy jest to twoj glowny ciagnik i jakie jest jego zuzycie paliwa przy roznych pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

przy prawie 200 ha ma co robic uzywam go w orkach (4obrotowych 45) i agregacie uprawowo siewnym no i tur a czy pali duzo na swoja prace malo comon relly sie spisuje

jestem zadowolony z dziecka steyra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
NH TVT 135 nie ma układu zasilania common rail, zdaje się...

 

 

pierwsza wersja TVT nie miała, potem to zmienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

tvt, moze powiec ile spalał w poszczególnych pracach, w przeliczeniu na godziny i hektary


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Viper mówiłeś że jeszcze nie rozważyłes kupna massey to źle zrobiłes chociaż polecam FENDTA sam mam takiego byśka (924vario) bo niedawno kupilem i dla porównania powiem ci że TVT to dla mnie szmelc podług np masseya czy fendta niedoś że ten TVT tyle pali to jego wytrzmalosc i skrzynia to zero w porownaniu z mf czy fendtem moj wujo ma tm 175 i pali od 20 do 25 l na zaoranie 1 ha przy plugu 4 skibowym oczywiscie tym z najwiekszymi skibami a zatem jedna skiba i tak wychodzi za ciagnik takie sa realia new hollandow a przkladowo moj fendt przy plugu 5 skibowym spala okolo 10 do 12 l na hektar robiac naprawde piekna i gleboka orke. wujo narzeka na niego nie tylko z powodu spalania ale i awaryjnosci po przepracowaniu 1500 mth siadla pewna czesc elektroniki a pompa wtryskowa byla do wymiany. A zatem uwazam ze new holland moze i jest dobrym ciagnikiem ale tylko kiedy idzie do lekkiej robotki. Jednak na twoim miejscu kupil bym masseya gdyz jest on naprawde mocny i pali o jedna trzecia mniej niz new holland i jest nie do zajezdzenia!!!!!

 

Pozdrawiam!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@Gimo NH TVT nie ma nic w sobie z serii TM, więc jeżeli mówisz o serii TM to nie możesz tego samego powiedzieć o TVT bo to jest ciągnik, który wiele nie ustępuje Fendt'owi czy JD AutoPowr.

I jeszcze taka ciekawostka dla ciebie Gimo seria TVT posiada te same silniki SISU co są montowane w MF :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

To akurat wiem ale nie wieze ze taki TVT może równac sie z Fendtem czy John deerem. To jest nie możliwe jak dla mnie new holland nie ma takich dobrych rozwiązań jak podane przeze mnie marki.

 

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

No nie wiem czy NH jest według ciebie kiepską marką, moim zdniem NH i Case IH są w czołówce najlepdszych ciągników, oczywiście że nie wszystkie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy NH jest według ciebie kiepską marką, moim zdniem NH i Case IH są w czołówce najlepdszych ciągników, oczywiście że nie wszystkie :rolleyes:

popieram Case IH i NH sa w czolowce najlepszych ciagnikow :lol:


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
To akurat wiem ale nie wieze ze taki TVT może równac sie z Fendtem czy John deerem. To jest nie możliwe jak dla mnie new holland nie ma takich dobrych rozwiązań jak podane przeze mnie marki.

Pozdrawiam!!

 

Dla ciebie jest to nie możliwe bo nie znasz rozwiązań jakie są w TVT.

 

TVT ma znacznie lepszą skrzynie od Vario (o ponad 50% lepszą sprawność w odniesieniu do Vario) pyzatym, co to za cudne rozwiązanie żeby zmieniać zakres, to trzeba sie zatrzymać.

Zawieszenie w zupełności może byc konkurencyjne do Fendta.

Rozłożenie masy jest lepsze, Fendt ma lekki przód.

Silniki porównywalne.

 

Wiec niby w czym ten Fendt jest lepszy od TVT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

pewnie kolor.... :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Nie wiem jak wy na to patrzycie ale orac Fendtem 924 piątakami pługami..., to ma ponad 300 KM o ile sie orientuje ;/ Jak dla mnie to troche smieszna sytuacja,

mav z czego wnioskujesz ze TVT ma bardziej sprawną skrzynie i jak to sie objawia??? to dla mnie dosc ciekawe.

Jeśli chodzi o zawieszenie przedniej osi w TVT to jest moim zdaniem lepsze bo lepiej amortyzuje niz przykładowo w Fendzie.. Jeśli chodzi o wykończenie kabiny to mi osobiscie w Vario jest o wiele przyjemniej i ładniej niz w TVT.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Nie wiem jak wy na to patrzycie ale orac Fendtem 924 piątakami pługami..., to ma ponad 300 KM o ile sie orientuje ;/ Jak dla mnie to troche smieszna sytuacja,

mav z czego wnioskujesz ze TVT ma bardziej sprawną skrzynie i jak to sie objawia??? to dla mnie dosc ciekawe.

Jeśli chodzi o zawieszenie przedniej osi w TVT to jest moim zdaniem lepsze bo lepiej amortyzuje niz przykładowo w Fendzie.. Jeśli chodzi o wykończenie kabiny to mi osobiscie w Vario jest o wiele przyjemniej i ładniej niz w TVT.

 

nie 924 bo Gimo sie pomylił.

930 TMS i 5 skib - ta sytuacja mnie nie dziwi bo w mojej okolicy chodzą tak ciągniki.

w dodatku średnio 14km/h ora jak to z innego tematu wyszło :rolleyes:

 

a wnioskuje z tego,

że Vario ma sprawność skrzyni na poziomie 0,82 (wszędzie podaje średnio dla całej skrzyni w warunkach polowych czyli dla prędkości do 20km/h)

a miałem opracowanie w którym badano skrzynie S-matic i w takich warunkach wychodziło 0,86-87 (eh szkoda że nie ma tego zamieszczonego w necie) a wynika to z mniejszego stopnia użycia drogi hydrostatycznej bo w Vario masz 2 przełożenia a w S-matic 4

żeby to odnieś do czegokolwiek to należy podać iż skrzynia Powershift ma sprawność na poziomie 0,92 (http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnictwa/Motrol7/Zebrowski.pdf)

 

wiec przyjmując iż skrzynia Powershift (itp skrzynie stopniowane) ma najlepszy wynik czyli około 10% więcej niż Vario to S-matic plasuje sie w środku

 

A co do kabiny to sie zgodzę, zawsze uważałem ją za mankament TVT.. i te butle z powietrzem z tyłu za kołami, też są nieporozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Wydaje mi się że skrzynia Vario jest konstrukcyjnie bardzo dobrym rozwiązaniem tylko brakuje jej 3 zakresu prędkości do prac polowych, gdyż ten pierwszy jest za wysoko ustawiony i przez co skrzynia osiąga wyskoką sprawność dopiero po przekroczeniu 17km/h (przy 2150obr/min). Oraz automatycznej zmiany między zakresami :rolleyes:

Gdyby Vario posiadało wyżej wymienione rzeczy to by górowało nad innymi przekładniami tego typu, ale tak nie jest i nie chyba nie będzie będzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Wydaje mi się że skrzynia Vario jest konstrukcyjnie bardzo dobrym rozwiązaniem tylko brakuje jej 3 zakresu prędkości do prac polowych, gdyż ten pierwszy jest za wysoko ustawiony i przez co skrzynia osiąga wyskoką sprawność dopiero po przekroczeniu 17km/h (przy 2150obr/min). Oraz automatycznej zmiany między zakresami :lol:

Gdyby Vario posiadało wyżej wymienione rzeczy to by górowało nad innymi przekładniami tego typu, ale tak nie jest i nie chyba nie będzie będzie ...

 

 

tu błąd tkwi w kolejności drogi przekazywania napędu jaką zastosowano. W Vario najpierw ruszamy w zasadzie tylko na napędzie hydrostatycznym (największe straty), potem dopiero przechodzi w hydro-mechaniczny i kończy sie max wydatkiem drogi hydrostatycznej (średnie straty)

Wystarczy żeby zamienili kolejność, a wiec najpierw droga mechaniczna potem hydro-mechaniczna, czyli drogą mechaniczną dociągnąłby do 17km/h a hydro mech do 32km/h

 

Wtedy sprawność wyglądałaby zupełnie inaczej (w warunkach polowych) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Drogi MAVIE jeżeli chodzi o te rozwiązania skrzyni TVT to mozę nie znam jej budowy ale jeździłem takim TVT i wiesz co ci powiem ze ta skrzynia jest niczym podług vario. Vario w przeciwieństwie do TVT ma jest wypróbowane i płynniejsze jeżdżąc TVT a Vario jest ogromna róznica a nawiązując do tego że New Holland czy Case są najlepszymi badź jednymi z najlepszych producentów to według mnie obłuda gdyz marki te robią raczej na ilość i tańszym sposobem w przeciwieństwie do Fendta który na pierwszym miejscu stawia jakość sprzetu a nie ilość. A zresztą co się będe sprzeczał ty masz swoje racje (według mnie śmieszne) a ja swoje.

 

:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Drogi MAVIE jeżeli chodzi o te rozwiązania skrzyni TVT to mozę nie znam jej budowy ale jeździłem takim TVT i wiesz co ci powiem ze ta skrzynia jest niczym podług vario. Vario w przeciwieństwie do TVT ma jest wypróbowane i płynniejsze jeżdżąc TVT a Vario jest ogromna róznica a nawiązując do tego że New Holland czy Case są najlepszymi badź jednymi z najlepszych producentów to według mnie obłuda gdyz marki te robią raczej na ilość i tańszym sposobem w przeciwieństwie do Fendta który na pierwszym miejscu stawia jakość sprzetu a nie ilość. A zresztą co się będe sprzeczał ty masz swoje racje (według mnie śmieszne) a ja swoje.

 

:)

 

 

he

Gimo

 

twierdzisz że lepsze rozwiązanie jest niczym w porównaniu do lepszego :) to faktycznie śmieszna racja

 

twoja jazda poległa chyba na tym, że jedziesz i na tym koniec..... bo skąd masz wiedzieć w czym tkwi różnica skoro nie znasz zasady działania, ani jednej ani drugiej przekładni.

 

Twoja wiedza na ten temat jest tak nikła że piszesz zdanie:

 

Vario w przeciwieństwie do TVT ma jest wypróbowane i płynniejsze jeżdżąc TVT a Vario jest ogromna róznica

 

pomijając sam fakt układania zdań (jesteś nastolatek..)

 

Vario jest o 2 lata starsza i jest ich zaledwie 50tyś szt za 10lat. To tyle samo co skrzyń S-matic w 4 lata produkują. Wiec nawet nie ma czego z czym porównywać. O to twoje wypróbowanie...

 

Twoja wyższa od reszty jakość Fendta jest robiona dodatkowym wyposażeniem. Weź wyposaż JD w to samo co ma Fendt w standardzie i dopiero porównaj ceny. A nie klasyfikacji ciągniki wg ceny o różnych konfiguracjach.

 

Dokładnie dzisiaj usłyszałem tekst poraz n-ty od przedstawiciela DHK:

Fendt,Claas jest jak Mercedes (żenujące),

a Mercedes to drogie renomowane auto już nie najlepszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

podpisuje sioe pod mavem:d pod ostatnimi zdaniami


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

toyota zostawia w tyle mercedesa :)

 

skoro, tak jak mi @mav tłumaczył pod swoim zdjeciem JD ma 4 przekałdnie a fendt tylko dwie, i więcej jest predkości gdzie przekąłdnia osiąga maksymalną sprawność, wiec rzeczywiscie Fendt nie ma nic specjalnego w vario...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

mav: a co powiesz na temat obsługi hydrauliki jd a fendt ?, nie powiesz mi chyba że w jd jest lepsze rozwiązanie bo jezdziłem i jd i fendtem i nic lepszego moim zdaniem na razie nie wymyślono niz joystick w fendtcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AWorm
      Dzień dobry, ciągnik new holland tvt155 gaśnie podczas pracy. Czy to na zimnym czy na ciepłym nie ma różnicy. Najczęściej gaśnie na niskich obrotach na wysokich rzadziej. Dzieje się to raz po minucie raz po 10 najpierw zazwyczaj tak jakby wyłącza się silnik ale po ułamku sekundy się włącza a później kompletnie gaśnie . Błędów żadnych traktor nie pokazuje wymienione zostały filtry wyczysczony zbiornik i przewody paliwowe. 
      FullSizeRender.mov
    • Przez Zaciukany
      Witam. Posiada ktoś  może ciągnik New Holland TVT 155 i mógłby mi opisać mniej więcej jakie występują awarie i na co zwrócić uwagę przy zakupie ?Jakie koszty regeneracji skrzyni i czy w ogóle są do zregenerowania. Mam okazję kupić taki ciągnik, ale kompletnie się na nim nie znam. Oglądałem go już i zauważyłem dziwna rzecz, przy wciśnieciu guzika "parking" ciągnik wchodzi lekko na obroty , delikatnie go buja i coś lekko trzeszczy. Co o tym myśleć ? 
    • Przez pmaly
      Witam, mam pytanie w jaki sposób można wykasować błędy i serwis w ciągniku TVT170. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
    • Przez BumBleBeeee
      Witam 
      Jest ktoś kto posiada New Hollanda z serii TVT ?
      Chciałbym poznać opinie na jego temat. Wady, zalety itp.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj