Zetor1992

Orkan i kukurydza

Polecane posty

sebe1033    397

skosić skosisz ale nie rozdrobni dobrze kukurydzy a szczególnie ziarna ,które jest najcenniejsze ,żeby krowa je przetrawiła musi być uszkodzone. Próbowałeś już nim robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

Ja nie robiłem tylko taki jeden koleś z okolicy i mówił że jakoś jest bardzo dobra.


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja kiedyś kosiłem kukurydze orkanem na kiszonkę ale to tylko taka z której pożytku z kolby nie było czyli jadalna i siana po jęczmieniu ozimym. Kiszonka wychodziła okej jak sie dobrze odpowiednie obroty do prędkości dopasowało to kuku była tak rozdrobniona jak po forszaju a i wydajność zestawu zła nie była bo i do 4ha na dzień szło wyciągnąć :lol:


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

U mnie w okolicy ludzie próbowali ciąć orkanami. Zrezygnowali, bo nie było pożytku z kolb ( ztego co wiem to orkan gubił im kolby i nie rozdrabniał czy coś takiego-nie będę pisał dokładnie o co chodziło bo sam nie wiem). W każdym bądź razie teraz mają sieczkarnie i się nie pier...aczą :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Orkan nie nadaje sie do kukurydzy. Lepiej nająć sieczkarnie. No chyba z e ta kukurydza ma 50 cm wysokości :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Wysoko kukurydze orkan łamie i zostawało dużo kuku w polu ale ludzie jeszcze i tak koszom (nie rozumie ich sposobu myślenia przecież pół kukurydzy to zostawią w polu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

u nas na wiosce też próbowano nawet my próbowaliśmy kosić orkanem ale najpierw orkan złamał kukurydze a później już nie podniósł bo leżała


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

U mnie sąsiad kosił orkanem parę lat temu to sąsiada syn na przyczepie rozgarniał to mówił ze kask woził bo tak ziarna prały w głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

ja nie rozumiem po co rozgarniać zielonkę na przyczepie przecież jak złapie kamień to zabije. U nas był gościu co też rozgarniał ale jak dostał zdechłą myszą w klatkę piersiową to później miał czerwone i go bolało i już więcej nie właził na przyczepę :lol:


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

czasem można rozgarnąć trochę ale to sie robi na postoju a nie w czasie cięcia.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

widziałem taką robotę pracowała 60- dym jak z lokomotywy, zestaw na jeden rząd kuku zboku ciągnika, cięła na badyle 10-20cm kolby połamane na kawałki, kuku miała 1,5m , na pewno można tak zbiera ale jakość kiszonki będzie biedna


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

znajomy goli kuku do bezpośredniego spasania orkanem,kuku jest po jęczmieniu zimowym,ma w rurę od ramy orkana wstawioną drugą rurę i w jedną stronę jedzie na pusto pochylając tą rurą stojącą kuku,a w drugą kosi pod włos tę pochyloną kuku zbiera ją idealnie bez strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hmm ciekawy pomysł. Polak potrafi ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

u mnie w wiosce jest jeden taki gospodarz co tnie kukurydze na kiszonkę sieczkarnia 2 rzędowa przyczepianą do 60-tki to dym w rurze się nie mieści a remont to co rok jej robi bo silnik szlak trafia raz myślałem ze się pali jak on kosił

Edytowano przez andrzej2110
ort+lit

JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja posiadam MENGELE MB 280 i pracuje z 3512 wiec c-360 też dała by rade.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiian    0

Ja kolego bym ci polecił pottingera mex IIs jest to super maszynka a c-360 spokojnie daje z nią rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Ja miałem MEX II ale z symbolem OK od klasycznego modelu różni sie tym że na jednym z dziobów jest ślimak który systematycznie nagarnia kukurydze niema czegoś takiego że sie zbiera i potem na raz wszystko idzie tylko po jedyni czo jest cięte. Sieczkarnia bardzo ładnie robiła nie można było znaleści całego Ziarka ale to jeszcze nie było to teraz robie jaguarem i to jest kiszonka a jeżeli ktoś kombinuje orkanem to ja mu tylko współczuje rozumu .... ;)


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dasz radę ale żeby kiszonką z kukurydzy była coś warta to każde ziarno musi być uszkodzone a orkan tego nie zrobi. Proponuje ci kupić jednorzędowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jeśli masz mocny ciągnik to może dasz radę, ale kukurydza to nie słoma ma grube badyle... jakim ciągnikiem chcesz to ciągnąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj