Cree

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon

Polecane posty

tomek73    579

Normalnie kosiłem w normalnym roku jakieś 120 ha a najwięcej 160 ha w rok.Pszenicy minimum 5t.ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

swojego plus usługa rok w rok w okolicy 100ha tata kosił bez rzepaku i QQ:) teraz kosi po 15-20ha czas na odpoczynek :) wujek kosił w kółku rolniczym mówił że max to 150ha w sezonie ofc bez rzepaku i qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo95    37

150 ha to Bizon na dzisiejsze warunki może w żniwa wykosić ;) ja pamiętam jak jeszcze dziadek miał gospodarstwo, to sąsiad przyjeżdżał nieraz po 15 sierpnia kosić (to było pod koniec lat 90. może 2000r). A teraz to kosi już tylko swoje 50 ha, bo są już 4 kombajny we wsi :) a do 2004 r obkaszał całą wioskę, tj. ok 500 ha ornych i nieraz po sąsiednich wsiach. Tyle, że wtedy jak w połowie lipca zaczynały się żniwa, to wiadomo było, że pogoda będzie do września, a nie tak jak teraz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500 ha Bizonem? Dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź>? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Dawniej żniwa zaczynały się w połowie lipca a kończyły się we wrześniu nawet po połowie września.Jak był jeden bizon na wioskę to już było dobrze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo95    37

Tak 500 ha a nieraz i więcej :-) jak gadałem z tym gościem w te żniwa, to mówił, że ten bizon to ma już ponad 7000 mth ;-) rocznik 1991 kupiony w 1993 i tak jak pisałem wcześniej do 2004 to kosil całą wioskę a nieraz to jeszcze i po sąsiednich ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA też potrafię :

Myśliwy chwali się koledze:
- Ostatnio miałem wyjątkowe szczęście! Jednym strzałem
położyłem dwa zające, kuropatwę i dzika!
- Wielka sztuka! Ja też tak potrafię!
- Strzelać?
- Nie, oszukiwać!


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo95    37

Nie chcesz to nie wierz, ale nie wmawiaj mi, że kłamię. W żniwa, jak tylko będę miał okazję to zrobię zdjęcie licznika. I wtedy zobaczymy, kto oszukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, cały temat przeczytałem i ludzie piszą max 100-150 co i tak jest moim zdaniem niezły wyczyn jak na Bizona (chyba że plon ze 2 t/ha to spoko) a Ty twierdzisz że skosi ponad 3 razy tyle. Ile czasu kosisz (Twój dziadek/wujek czy kto tam)  hektar tym Bizonem


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

hm zakładając że żniwa zaczeły by się od czerwca i kosząc rajgrass rzepak łubin mieszanki pszenice żyto tatarka QQ do listopada czemu nie:) ale kosząc średnie zboża ! znajomi opowiadali mi jaka rośnie pszenica pod granicą ukraińską jadąc na euro robiliśmy przystanki sik stopy miałem okazję zobaczyć tam jest raj xD jeżeli chodzi o wydajność gruba piękna pszenica! coś cudownego:) za 1,5godz nie wykosi 1ha bizonem tego co widziałem:) no może gdzieś za komuny jak na odwal siali i kosić 2to czemu nie;p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo95    37

Na te czasy paktofonikas to zgadzam się że 150 ha to już dużo, tak zresztą napisałem w pierwszym komentarzu. Jednak powiedz mi, czy nawet w tym 2000r to miałeś plon pszenicy 8 czy 10 t/ha? Dlatego i praca szła szybciej. No ok może te 500 ha to przesadzilem bo niektórzy gospodarze z sąsiednich wsi mający pola w mojej kosili swoimi kombajnami. Jednak mimo to to wykaszał on 300-400 ha w sezonie. No ale przy plonie 2-3 t/ha to bizon hektar mógł nawet w 30-45 min wykosić, to też musisz wziąć pod uwagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

tata kosił 120ha średnio w 3tyg:) a u mnie pola przeciętnie maja od 30ar do 2ha ;p no ale jak kosił w jednej części wsi to po kolei wszystkim tylko wysypał i do sąsiada:) a nie kosił nigdy tatarki rzepaku ani qq :) przy średniej wydajności zboża myślę że 300ha jest w zasięgu:)

 

na 30min ha to trzeba 2i przyśpieszacz do oporu;p ;p  jak kiepskie było zboże typu 2-3t/ha to w okolicy godz tata kosił:) zależy jakich wymiarów było pole:) Claas 88s ma problem w 30min wykosić 1ha;p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

lata 90 tata okolo 300 ha na sezon bez rzepaku i qq ale od poczatku lipca to jest 10 do polowy wrzesnia z tym ze ziemie od I klasy do VI wiec najpierw na piaskach no i jescze jeden fakt ludzie nie patrzeli wtedy czy ma 10%wilgotnosci czy 30% rozkrecalo sie maszyne i jazda.a teraz ja robie do 100 ha na sezon bo rano rosa itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja swoim bizonem Z056 z 84r kładę rok w rok około 170 ha  i daje rade ..mam go od nowości i powiem wam jeszcze ze kilka naście lat temu kładłem nim około 250ha i nie rozumień niektórych osób wypowiedzi( co ile nie możliwe ) właśnie możliwe jak ktoś pilnuje żeby w maszynie wszystko było remontowane na czas to 250 ha to na miękko w sezonie się zrobi z056 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Przeciętnie Z056 wykosi do 10ha. 250/10=25 dni koszenia - czy jest to możliwe to oceńcie sami.

Oczywiście na większych kawałkach wykosi więcej ale to będzie max 12 ha, czyli 250/12=21 dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i się zgadza 21 -23 dni połozy się 250ha.... żniwa się zaczynają w drugiej połowie lipca a kończą się nawet na koniec sierpnia i co w tym czasie nie skosi się 250 ha bizonem ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Przeciętnie Z056 wykosi do 10ha. 250/10=25 dni koszenia - czy jest to możliwe to oceńcie sami.

Oczywiście na większych kawałkach wykosi więcej ale to będzie max 12 ha, czyli 250/12=21 dni:)

Chyba żyta na piaskach i to w jednym kawałku.

 

 

Dzieciaki ile wy macie lat?

Bizon to stara , niewydajna konstrukcja. Ja rozumiem że dla siebie jak ktoś ma mały areał , niech nawet jeszcze kilku sąsiadom zrobi. Ale wy tu piszecie o 200,300 a nawet 500ha w sezonie....Bizonem....bez kabiny...Bizonem w którym codziennie wychodzi jakiś drobiazg do naprawy a co kilka dni upier..li coś poważnego.

 

 

Dla siebie tak - jak ma się kilkanaście hektarów i dobre zdrowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

B3Agro - dziadku, nie każdy Bizon musi się popsuć tak samo jak nie każdy Claas ma być bezawaryjny. Nic nie napisałem o tym czy da radę czy nie tylko wydajność bizona w przybliżeniu na dzień bezawaryjnej pracy. A co do zboża to miałem na myśli średniej wysokości i wydajności zboże typu pszenica ( 1 ha ok 1 - 1,20 h x 10-12h ) bo tyle bizon super wykosi.

 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kiedyś najmowaliśmy bizony i w życiu nikt nie osiągnął 1ha/h, o zapchanych bębnach i wysypywaniu w połowie pola nie wspomnę. Równe pole i słabe żytko to wtedy ok bo inaczej zaraz półoś walnie, teoria a praktyka to dwie inne rzeczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Bizon to bardzo pożądna maszyna oczywiscie bez wad ale kazdy kombajn je posiada. Mielismy 30 lat bizona i złego słowa na niego nie moge powiedziec poza słabą skrzynią biegów. Od dwóch sezonów jezdze zachodnim i owszem komfort wygoda jest. Ale to nie jest zaraz tak ze skosi dwa razy szybciej niz bizon bo róznica jest około 10 min na hektarze wiec czy to tak wiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kiedyś to Twój tata najmował, a tobie bajek naopowiadał. 

Stare odmiany długosłome przy plonie ok 5 ton mordowali po 1.5 h jak trochę leżało, a jak leżało dużo to w jedną stronę kosili to już o czasie nie wspomnę....Ogólnie jak napełnili przyczepę D47 z czubkiem w godzinę to był cud. Tnę od 16-tego roku życia czyli 15 sezonów 70-130ha w roku, w życiu nie zabiłem bębna, gardzieli - fahr m 1302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj