KAROL0905

Co myślicie o Lamborghini r2??

Polecane posty

krzysiu    5

nie będe się spierał Jarku z tobą ja napisałem 20h zegarowych bo posiadam zegar godzin zegarowych obok tego od mth i kasuje co natankowanie baku do pełna 5 bron które ciągłem dają większe opory niż pług na świerzej orce i przy takiej prędkości na 2 szosowej to jest tak że ma się automatyczne dążenie do obrotów 1800 na minute ustawione i idzie w tych okolicach a pełny gaz to 2250 ale jak da się na max to wyciągnie 1900 do 2000obr/min większość czasu chodził na podwójnej blokadzie kół bo długi kawałek był ponad 2km i 30ha w kawałku i na tych 30ha wypalił cały bak że kontrolka się świeciła od 30 minut na stałe dużo poprawiałem na pacynowych przetliskach i zrobił to za ciut ponad 8h zegarowyh + dojazd do domu i przyjazd 30 minut, większa masa z moim rozrzutnikiem nie potrzebna dociąża go rorzutnik i to ładnie a koła 480 i 405 spisują się świetnie z moich obliczeń już kilkunastu baków litrarzowanych na Orlen to jak by tak nie gazować do dechy tylko ekonomicznie to z paszowozem 8m3 i dużo z tym rozrzutnikiem 8t to 4,2-5 litrów na h zegarową styka w normalnych warunkach, ale faktycznie jak ma ciężko i ma się gaz na ponad 2000tys obr a idzie na 1800 to 7litrów nawet 10 weźmie

 

pisze że 90 litrów bak ale jak świeci kontrolka to tak tankuje 76 do 80 max nigdy więcej nie weszło

 

ważne żeby każdy z zakupu był zadowolony ja Jarku w moim df widzę niedociągnięcia ale się przyzwyczaiłem i jest ok. mogę o nich pisać ale w top agrar był teraz dodatek z testem r2 86 prawie taki jak mój tylko ubogi wg mojego w wyposażenie i to co tam piszą na -- to df za wyższą cene bliźniak to ma poprawione hih bo mam prawy i lewy EHR na błotnikach z wom a lambo nie ma i pare pierdół łącznie z mocniejszym podnośnikiem, ogólnie z tego co jerzdżę to mój df jest stworzony do prac na użytkach zielonych szerokie opony dobry stosunek masy do mocy i po mokrych łąkach super z rozsiewaczem idzie a jak trza to cięższe żeczy też zrobi jako pomocniczy to cacuszko niski 2,45m mega zwinny, mega wypasiony na hamulec staje puszczam hamulec płynnie rusza funkcja gazu utrzymywania super brakuje fajnego podłokietnika i wszystko w jednym joisticku by mogło być a ciągnik ogólnie z 1,3t nawozu na mx 1200 nic sobie nie robi więc na taką pchełke to też fajnie. fotki wstawie z mx dziś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Po pierwsze Ferdek 4,5l l/mth,po drugie taki JD mniej czuje taki rozrzutnik zapewne-choćby z racji cokolwiek większej masy-ostatnio Starszy zrobił dokładnie 20 mth na 100 l ropki z tym iż rozrzutnik był co prawda 6 tonale za to cokolwiek przeładowany- ale za to pług był cokolwiek cięższy niż brona 5 :)-a technika jazdy mego Starszego to niestety dosyć ciekawa jest :)

raczej 80l i to pewnie nei całe bo do sucha nie wyjeździł :) , a ile rozrzutników wywiozłeś przez te 20 mtg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na polskiej stronie tego nie ma, ale na międzynarodowej jest nieco info o nowym R2 ale po angielsku :D

>link<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy mi się wydaje czy podpora przedniej osi jak i przednia oś w tym nowym r2 jest z r3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

na pirwszy rzut oka zwykła r3-ka. ja to bym dopiero po oznaczeniach sie skapnął.kiedy bedzie dostepna?? dopiero co wyszło r2 a to już takie cuda wymyślają. starsze r2 wydaje mi lepsze, bo mniejsze i chyba mniej będzie palił. no i zwrotniesze bedzie niz ten nowy. gabaryty te same co r3??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Mi się bardzo podobają zwłaszcza z dachem o powiększonej widoczności <_< widać że projektując go ktoś myśli o estetyce


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja woał bym wziąść starego r2 lub agroplusa jak tego nowego, bo prawda jest taka że sdf nowe modele patroszy ze wszystkiego co się da, żeby były tańsze a nadrobić to chce bajerancką maską <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Co masz namyśli że patroszy ze wszystkiego?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Dzis jezdzilem nowko R2 z full wyposazenie i musze powiedzec iz ten ciagnik naprawde jest b. dobrej klasy hmm ale czy walt 150tys za ponad 80KM. Czyli resumujac jak ktos ma dosc gotowki to z pewnosci dobrze zrobi kupujac ten ciagniczek majacy 3przyspieszenia na danym biegu a o rewersie juz nie wspomne :rolleyes: a co do silnika chodzi cichudko jak w samochodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A czy kabina w nim jest większa niż w poprzednim modelu?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A dlaczego miała by być większa, kabina jest w sam raz wszystko pod ręką szybko się przewietrza i jest wygodna, jedynie warto dopłacić za ten szyberdach jeśli ktoś potrzebuje tura :) miejsce dla pasażera też jest wystarczające w końcu w agroplusie 100ce też jest miejsce dla pasażera a jak nie ma w prosty sposób można zrobić, w innych tematach userzy chyba przeceniają wyższość r4 pod względem komfortu nad r2 czy r3, bo akurat po kilku godz. jazdy mam wrażenie że kabina w r4 jest kilka cm. węższa i nawet zamontowany z lewej strony fotelik jest bardzo wąski i jest ciaśniej bo błotniki dużo głębiej wchodzą w kabinę (nawet rozstaw kół jest mniejszy niż w r3 na tych samych kołach), więc kabina w r2 wcale nie jest taka najgorsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Nie mówię, że kabina w r2 jest zła, tylko wydaje mi się, że w tej nowej wersji (podobnej z resztą do r3) jest większa. dla mnie to plus, bo długo jeździłem i jeżdżę zetorem 7211, a tam jest mnóstwo miejsca i przyzwyczaiłem się do tego.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeżeli chodzi o miejsce dla pasażera to w R4 jest więcej przestrzeni niż w R3.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Tutaj jest nowy model r2: http://www.pilartech.pl/files/Ciagnik,%20traktor%20Lamborghini%20R2.%2060-80-90%20specyfikacja.pdf . Stylistycznie ładniejszy, ale znów firma zastosowała znany trik - na początku nie ma skrzyni 20/10, a potem ja wprowadzą, jak niektórzy rolnicy przepłacą(bo np.nie potrzebują skrzyni o tak dużej liczbie przełożeń w ciągniku pomocniczym) za 30/15.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek89    0

Witam

zastanawiam się nad kupnem R2 76 target. Zastanawia mnie tylko jak ten ciągnik się będzie sprawował jako główny ciągnik w gospodarstwie.

Nie ma turbo a 6 cylindrowy 6 litrowy silnik wolnossący. Nie mogę znaleźć ile może taki palić. Ciągnik za dofinansowanie. Sam już nie wiem co wybrać NH CASE czy LAMBO a może coś innego? Lambo by pasowało ale czy ten silnik będzie palił tyle co 4cylindrowy turbo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ten silniczek kolego to chyba z r4 105 zarwałeś ha ha ha

r2 76 target to ma 4 wolnossące, a pali dokładnie tyle co mf 255 w każdej robocie - poważnie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Witam

zastanawiam się nad kupnem R2 76 target. Zastanawia mnie tylko jak ten ciągnik się będzie sprawował jako główny ciągnik w gospodarstwie.

 

 

Mysle ze takie lambo w gospodarstwie tak ok 40-50 ha na lekkich glebach to bedzie dobry wybor. Ciagnik ma swoja moc, ktora wraz z oponami 360 r20 na 480 r28 naprawde jest dobrze przenoszona. Druga sprawa to rozlozenie masy: przod ok 1600 kg tyl ok 1400 co przy np wiekszych i ciezszych maszynach powoduje ze ciagnik jest stateczny. Ja ciagam swoim 4 zagonowe, ale nie powiem wam z jaka szerokoscia (plug z firmy kolaszewski). Od momentu jak mam ladowacz to ciagalem lampkiem aresa xl z walem rurowym (masa ok 1070kg) i bez problemow sobie radzil. Probowalem rowniez podczepiac siewnik ale juz do aresa o wadze 750 kg a siewnik o masie 380 kg i na pusto podniosl a przod nie poszedl w gore. Podkreslam ze nie jezdzilem z rozlozonym wiec nie wiem jak by bylo ze statecznoscia, ale dalbym rade. Poza tym jak ojciec stanal na siewniku to juz lambo nei chcial podniesc za wysoko (lekko podniosl) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Nie wiem czy to prawda ale R2 niedługo ma mieć CommonRail tak mi przedstawiciel mówił.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj