Zaloguj się, aby obserwować  
mlody12

Rozładowywuje akumlator w c355

Polecane posty

mlody12    2

Wiesz o kontrolkach ja moge zapomniec od kiedy pamietam kontrolki nie działają obrotomierz tez a miernika niema wiesz krucej mial bym do wymieniania co w nim działa a co nie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wiec najwyższy czas je zrobić :lol:

Koszt zrobienia kontrolki ładowania jest naprawdę śmieszny. żarówka i oprawka, 3 wsówki żeńskie i przewód który tak czy tak pewnie jest w instalacji. Przewidziany koszt 5 zł

W ciągniku najwazniejsze sa 2 kontrolki ładowania i ciśnienia oleju, bez nich jeździ sie na słowo honoru.

Kontrolka ciśnienia to tylko sparawny czujnik ciśnienia i żarówka. Może czujnik masz sparwny tylko brak podłączenia.

Warto zrobic a podłaczenie nie jest trudne zwłaszcza że schematy sa na forum i tyle pomocnych rąk w razie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

A to trzeba by powiedziec wujkowi zeby poprawil ten ciagnik jak pojade do cioci to posatram sie zrobic ta kontrolke z tatą i naladowac akumlatory i znales co go boli :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Czesc byłem u cioci i akumaltory są naładowane swiatła są i wszytko jest ok dopuki nie nacisnie sie startera cos zaczyna tak pykac prz rozruszniku czy to morze byc bendix czy jakos tak to sie nazywa jest to u gury przy rozruszniku :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jesli pyka cos przy rozruszniku to właśnie włącznik elektromagnetyczny (To małe na rozruszniku z przykreconymi przewodami). Jesli on pyka to może ozanczać że aku jest słaby.

A prubowałes odpalić go na krótko czy tylko przyciskiem??

Miedzy rozrusznikiem a tym włącznikiem elektromagnetycznym poprowadzony jest przewód a dokładnie płaska blaszka ktora doprowadza + do rozrusznika. Powinna być izolowana ale izolacja mogła sie juz zniszczyć i w momecie rozruchu pomiedzy tą blaszka a masą (obudowa rozrusznika) powstaje zwarcie co daje efekt spadku napiecia i przerywaniu włacznika elektromagnetycznego. I o rozruchu mozna zapomnieć.

Odkrec ten włacznik i przyjżyj sie tej blaszce. Zrób nowa izolacje. Najlepsza jest z ogrodowego węża 3/4 cala. Jeśli nie bardzo bedzie wchodził to ten wąż zagotuj razem z woda i zrobi sie miękki i wejdzie.

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może nie na temat, ale mam pytanie do kolegi "mtracza", dlaczego nie należy czyścić klemów papierem ściernym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Żadnego styku elektrycznego nie należy czyscić papierem sciernym ponieważ pozostaja (wbijaja sie) na nim drobinki piasku z papieru co pogarsza styk. Zwłaszcza w klemach i słupkach akumulatorów które sa ołowiane, czyli dość miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki za odpowiedź. Właśnie tak sobie myślałem. Widzę, że masz doświadczenie z elektryką pojazdową. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do akumulatora nigdy nie dolewa się kwasu! Można dolewać tylko wodę destylowaną. Jedynie w przypadku wylania można dolać elektrolitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

ja jak kupiłem akumulator nowy i nalewałem kwas to mi w bluzie dziura się zrobił(to co to nie kwas?)


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To kolego @darek16 kupiłes akumulator suchoładowany?? To znaczy kupiłes aku bez elektrolitu w środku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście to kwas. Chodzi mi oto, że w czasie eksploatacji akumulatora paruje z niego tylko woda, dolanie kwasu spowodowało by zwiększenie gęstości elektrolitu a to było by dla akumulatora szkodliwe. Jak już pisałem wcześniej elektrolitu można dolać TYLKO w przypadku wycieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Więc wszystko jasne.

@darek16 kupił akumulator suchoładowany do którego trzeba nalać elektrolitu aby aku mógl pracować.

Natomiast @Elektrotechnik dobrze mówi o dolewaniu wody destylowanej ale do już uruchomionego i pracujacego aku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj